- Насамперед вітаю «Динамо» з дуже важкою перемогою. Відчувалося, що сьогодні зіграли більш строго, ніж останній матч у Києві, це нас тішить як команду. «Карпати» віддали все, щоб виграти матч. Можливо, у нас не виходило гостро грати у фазі атаки. Але «Динамо» в цьому сезоні не раз показало, що знаходиться у хорошій тактичній формі. Я вдячний своїм хлопцям. Але нам ще потрібно працювати у напрямку третьої зони, контролю м’яча, таким чином розривати останню лінію оборони противника. Але загалом команда зіграла організовано, дисципліновано, футболісти страхували один одного, і це мене тішить як тренера.
- У чому була помилка в моменті з пропущеним голом?
- Знаєте, коли суддя додає 4 хвилини, а твоя команда «горить» 1:0, важко сказати, хто індивідуально помилився. Команда хотіла перемогти і перебудовувалася сьогодні три рази, ми зробили всі можливі кроки, щоб виграти. Можливо, сьогоднішній рівень не дозволяє нам рухатися краще, але я цю команду люблю і впевнений, що зроблю її конкурентоспроможною в наступному році. «Динамо» не випадково мучиться з нами. Ми бажали перемогти, але програли чесно і з піднятою головою. Якщо порівняти сьогоднішню поразку із грою з «Олімпіком», краще програти сьогодні таким чином.
- Чи зламав арбітр гру «Карпат» сьогодні?
- Я поважаю ваше запитання, але на етичному курсі нам кажуть, що суддівські рішення не варто коментувати. Потрібно приймати ці рішення як невід’ємну частину футболу. Сьогодні була складна ситуація – момент з пенальті хотілося б побачити ще раз. Але суддівство – дуже складка робота, яку треба поважати.
- Якби стадія 1/8 фіналу Кубку складалася з одного матчу, у «Карпат» було б більше шансів пройти «Динамо»?
- Це збіг обставин у цьому сезоні. Команд стало менше, і Федерація додала ще одну гру у Кубку. Особисто я люблю матчі-відповіді, бо тренер може показати більше, реалізувати самого себе. Якщо у першому матчі ти провалиш гру, у другому можеш виправити ситуацію.
- Домашній матч ви програли, сьогодні треба вам потрібно було забивати. Але склалося враження, що команда не поспішала бігти в атаку…
- Зрозумійте, що рахунок був 1:0, а не 3:0, і один гол нас ще тримав у тонусі. Ми не могли одразу піти вперд з чотирма нападаючими, але все одно думали, як забити і переламати ситуацію. Але «Динамо» сьогодні зіграло дуже строго - напевно, отримали урок у матчі з «Ольборгом», бо не можна так грати у Лізі Европи. Але моменти у нас були, і ми повинні були їх краще реалізувати. Не вийшло сьогодні, будемо над цим працювати.
- Сьогодні у заявці ми побачили трьох центральних захисників. Чому ви вирішили застосувати Балажица як форварда?
- Це індивідуальне рішення тренера. Даушвілі і Гітченко дали стабільність у центрі поля. Вони розуміють один одного, Гітченко завжди може дати нам користь при стандартних положеннях. Ми знали, що, можливо, вийде відігратися і Грегора треба буде поставити форвардом, і хтось мав сісти на цього місце. Це все заплановані кроки. Ми знаємо, що нам не вистачає центральних нападаючих. Але з існуючим матеріалом робимо усе можливе, щоб принести користь «Карпатам».
- Сьогодні у «Карпат» було дуже багато помилок у центрі поля, які недопустимі на такому рівні, особливо при прийомі м’яча…
- Можу погодитися з вами: було багато помилок у простих пасах. Я би зробив акцент на рівень цієї гри: це Кубок, тиск. Думаю, якщо порівняти рівень футболістів «Карпат» і «Динамо», знайдеться відповідь на ваше запитання. Запевняю вас, що через пару років буде інша ситуація, наші футболісти набудуть досвіду у фазі атаки.
- Яка позиція є найбільш проблемною у «Карпатах», чи збираєтеся ви робити підсилення під час зимового трансферного вікна?
- Звичайно, ми хотіли б мати центрального нападаючого, який може забити гол. У нас є кваліфіковані футболисти, які можуть забивати, але агресивного центрального форварда ми не маємо. Поки що ні Кожанов, ні Голодюк, ні Ксьонз, ні Сергійчук не є «топ-кілерами» штрафного майданчика.