Олександр Шовковський: «Вболівальники мають право завжди очікувати від команди результативної гри». ВІДЕО

Динамо Київ 28 Жовтня, 21:07 2203
Олександр Шовковський: «Вболівальники мають право завжди очікувати від команди результативної гри». ВІДЕО     | 19-27
Після перемоги над львівськими «Карпатами» (1-0) голкіпер «Динамо» Олександр Шовковський поспілкувався з журналістами.

- Досить складно далася «Динамо» сьогоднішня перемога. Очікували, що легше буде?

- Ми очікували, що буде така важка гра, ми вивчали суперника і знали прекрасно, як грамотно команда обороняється. Старалися будувати свою гру. Акцентували увагу на моментах, як потрібно проходити цю оборону. Щось вийшло, щось не вийшло, але головне, що ми пройшли в наступний раунд.

- Другий матч «Динамо» не схоже само на себе. З чим це пов'язано?

- Ви вважаєте, що команда не схожа сама на себе, а я вважаю, що в грі з «Ольборгом» були допущені індивідуальні помилки. І вдало реалізуй ми ті створені моменти, ми б зараз про це не говорили.

- Але сьогодні вболівальники чекали більш впевненої гри...

- Вболівальники мають право завжди очікувати від команди результативної гри, для них важливо, щоб команда в кожному матчі вигравала, особливо з великим рахунком, але ми виходимо грати проти команд, які так само вивчають нашу гру, також акцентують увагу на наших сильних якостях і виходячи з цього будують свою організацію гри. Нам доводиться нелегко, доводиться шукати нові шляхи, ми над цим працюємо. Тим більше сьогодні, як ви встигли помітити, дали змогу деяким хлопцям перепочити.

- Можна сказати, що ви про «Дніпро» вже думали?

- Ні, ми сьогодні думали виключно про цю гру.

- Бурда втретє міняє позицію. Як він сьогодні впорався з функцією правого захисника?

- Я вважаю, що ті якості, які є в цього хлопця, дозволяють йому грати в лінії оборони на будь-якій позиції. І він прекрасно справляється зі своїми, більшою мірою оборонними функціями. Інша справа, що в навички і атаці, що вимагає від наших гравців тренерський штаб, треба розвивати. Немає межі досконалості для всіх гравців.

- У команди було два складних матчі. В якому стані підходите до матчу з «Дніпром»?

- Ми до матчу з «Дніпром» ще не підходимо. Сьогодні скінчилася гра і до матчу з «Дніпром» будемо готуватися, я думаю, навіть не з завтрашнього дня. Тому що, завтра ми будемо розбирати нашу сьогоднішню гру. Безумовно, матч з лідером чемпіонату України, і цей матч має величезне значення, на сьогоднішній день є одним з найголовніших в першому колі.

- Ви сказали про те, що сьогодні не грали кілька гравців основного складу. Чи означає, що з цієї причини були відсутні Беланда і Ленс?

- Тренерський штаб визначає склад на гру, не радячись зі мною і з іншими, а вирішують, хто сьогодні готовий грати, хто знаходиться в більш кращому стані фізичному або психологічному, або якісь інші аспекти. Виходячи з цього, приймається рішення, по тих матчах, які ми провели за останній час. Побачили, що склад наш змінився. У команди є своє обличчя, ми відпрацьовуємо це кожні тренування і акцентуємо увагу на цьому на теоретичних заняттях. Думаю, всі помітили, які зміни в малюнку гри у нас з'явилися.

- Те, що кубкові ігри проходять в два матчі це позитивно, або негативно?

- Це значить, що нам доведеться грати два матчі всього на всього. А позитивно це, або негативно - складно сказати. Комусь може бути добре, для когось погано. Погано, у кого насичений календар і графік і досить багато ігор, і матчі єврокубкові, і ще багатьом хлопцям доводиться грати за свої збірні, тому може бути це і важко.

- «Дніпро» провів не надто яскравий матч в Лізі Європи. Як думаєте, проти «Динамо» команда по-іншому зіграє?

- Безумовно, ми будемо вивчати команду. Вивчати їх сильні сторони і слабкі, щоб використовувати це в нашій грі. Ми не дивимося на те, як команда зіграла в Лізі Європи, ми знаємо, що це лідер в чемпіонаті України і знаємо, що підійти до цієї гри треба у всеозброєнні. З повним розумінням того, що гра буде за перше місце, на сьогоднішній момент.

- Мирон Маркевич сказав, що для «Дніпра» Чемпіонат пріоритетніше, ніж Ліга Європи...

- Я не чув, що говорив Мирон Богданович, але цей фахівець заслуговує поваги, уваги до себе. Те, як під його керівництвом грають команди - говорить за себе.

- Те, як «Карпати» сьогодні зіграли, вас здивувало?

- Ми припускали, що вони будуватимуть свою гру виходячи з попередніх наших ігор. Фактично тренерський склад повністю спрогнозував весь наш матч сьогоднішній.

- Якось визначаєте перед грою, хто буде бити пенальті?

- Цей момент взагалі зі мною не обговорюється, мені важко акцентувати увагу, я не побіжу (посміхається). Хлопці самі вирішують, хто буде бити. Але зазвичай, якщо на полі Олег Гусєв, то він штатний пенальтист.