Сенсаційна нічия "Динамо" у Києві

Динамо Київ 18 Липня, 10:18 1026
Сенсаційна нічия Динамо у Києві | 19-27
Команда Віталія Кварцяного, чотири гравці якої сьогодні дебютували у Прем'єр-лізі, зуміла не тільки дати бій київському "Динамо" з трьома зірковими новобранцями в складі, але і відібрати у "біло-блакитних" очки.
Сенсаційна нічия "Динамо" у Києві

15.07.2013 15:25

Ось вам і початок чемпіонату. Команда Віталія Кварцяного, чотири гравці якої сьогодні дебютували у Прем'єр-лізі, зуміла не тільки дати бій київському "Динамо" з трьома зірковими новобранцями в складі, але і відібрати у "біло-блакитних" очки. "Волинь" забила першою, вистояла в кінцівці першого тайму, відчайдушно боролася у другому і таки домоглася свого.

Сказати, що в подібний результат перед матчем ніхто не вірив - не сказати нічого. Букмекери ставку на нічию приймали з коефіцієнтом 1х8, 5, футбольні експерти в один голос нахвалювали "Динамо" і новачків команди, а вболівальники все ще переживали ейфорію після перемоги "біло-блакитних" в об'єднаному турнірі, смакуючи рекордні трансфери в історії клубу. 

До слова, після нових придбань за сумарною вартістю гравців "Динамо" вийшло на перше місце в прем'єр-лізі - авторитетний спеціалізований портал www.transfermarkt.de склад "біло-блакитних" оцінив в € 150 млн. Зате "Волинь" за цим показником розташувалася на 15 позиції, а сумарна вартість гравців луцької команди складає поки що всього лише € 10,5 млн. Це менше, ніж обійшлися "Динамо" трансфер одного лише Мбокані. Додайте сюди фінансові проблеми луцького клубу, догляд провідних виконавців і стане зрозуміло, що в Київ лучани відправлялися далеко не в найкращому настрої, а в заявку команди на матч з "Динамо" тренерський штаб включив всього 16 футболістів. Серед них - четверо абсолютних дебютантів прем'єр-ліги. Більше того, Козьбан, Мемешев і Немчанінов вийшли в "основі".

У Блохіна проблем зі складом немає. І на гру з "Волинню" вийшли ті ж футболісти, що й у матчі з московським "Спартаком" в об'єднаному турнірі. Цього разу, правда, в запас додався новачок Юнес Беланда, який їздив у Францію, щоб зібрати речі для переїзду до України, а також Браун Ідейє, який пропустив майже всю передсезонну підготовку через участь у Кубку КАФ. У той же час, в заявку на гру з "Волинню" не потрапив Ніко Кранчар, якого чутки в останні дні відправляли в московський "Локомотив", а також Адмір Мехмеді, який перейшов під "Фрайбург" на правах оренди. Очевидно, закінчилася кар'єра в першій команді "Динамо" і у Олександра Алієва, який у той час як "основа" грала на "Олімпійському" з "Волинню", капітанив у матчі "Динамо-2" у Чернігові.

І якщо зі "Спартаком" динамівці першими забили гол і в цілому вели всю гру, з лучанами фокус швидкого гола не вийшов. Більше того, буквально в шокували на другій хвилині Олега Блохіна гості, коли Бікфалві по центру протягнув м'яч майже до самої штрафної і віддав трохи правіше на вихід Кінашеві. Молодий півзахисник не розгубився і майстерно перекинув м'яч через Шовковського. Після цього епізоду Блохін цілком справедливо висловить претензії парі центральних захисників, особливо Хачеріді, який не боровся з Бікфалві і дозволив йому віддати гострий пас на партнера.

Не минуло і 10 хвилин, як "Волинь" ледь не шокувала вболівальників "Динамо" вдруге. Кияни чомусь довго втягувалися у гру, і в підсумку Віда вже змушений був збивати Мемешева буквально на лінії штрафної. Бікфалві до гольовому пасу міг додати і гол, але на виручку Шовковському прийшла штанга.

Динамівці розігрілися ближче до середини тайму. Неточно пробивав по воротах Сілва, який підключався до атак. Мбокані хотів втекти один на один, але Сімінін у відчайдушному підкаті зіграв чисто. Але гол у ворота "Волині" все ж відбувся після масованої атаки господарів, після якої Велозу намагався пробити по воротах, м'яч відскочив до Мбокані і конголезець відкрив рахунок своїм м'ячам у чемпіонаті України. Буквально тут же міг відзначитися Ярмоленко, але Неділько врятував "Волинь" від неприємностей.

Кварцяний відчув, що кияни перехопили ініціативу і вирішив посилити оборону, знявши нападника Бабиря. Лучани дотерпелі останні хвилини тайму, хоча перевага господарів наростало з кожною хвилиною і Ярмоленка щоразу не вистачало зовсім трохи, щоб вивести "Динамо" вперед.

У перерві Блохін прийняв рішення освіжити фланг півзахисту, випустивши замість новачка Ленса бразильця Дуду, який непогано проявив себе і в грі зі "Спартаком", теж вийшовши на заміну. Природно, втрачати очки на своєму полі, і ще в першому турі в плани господарів не входило і динамівці відразу кинулися на ворота Неділька. Поспіх підводила господарів і в підсумку Аруна і Ярмоленко не завжди приймали вірні рішення в завершальній фазі атак. А Віда змусив понервувати Шовковського, коли не влучив по м'ячу і Мемешев пробив під воротах.

"Волинь" відчайдушно пручалася, відбиваючись буквально до самопожертвовання, через що навіть Шершун отримав розтягнення і в підсумку попросив заміну. "Динамо" в свою чергу досить легко доходила до штрафної гостей, проте в кінцівці у киян нічого не виходило. У середині другого тайму Блохін кинув у бій новачка Беланду, який замінив Ааруну. Нічийний рахунок "Динамо" явно не влаштовував, тому він відправив розминатися та Ідейє.

Але в підсумку на поле вийшов Гусєв, який змінив Ярмоленка, а найнебезпечнішим у складі "біло-блакитних" залишався Дуду. Бразилець просто замучив захисників гостей своїми проходами по флангу, а одного разу замість звичної прострільну передачу вирішив пробити по воротах практично з нульового кута. Неділько "підстрахувала" штанга. За великим рахунком, це був останній небезпечний момент біля воріт луччан. Кияни продовжували атакувати до самого фінального свистка, а Мбокані в одному з епізодів захисники "Волині" розбили голову, але назвати цю «навалу» небезпечною язик не повертається.

Команда Кварцяного вистояла, забравши в Луцьк заслужену нічию і сотворивши вже в стартовому турі нового чемпіонату гучну сенсацію. Судячи з усього, нудьгувати нам точно не доведеться.

Автор: Артем Омельяненко, championat.com