Олександр Заваров: «Результатом задоволені, а грою ні»

Динамо Київ 15 Листопада, 21:16 773
Олександр Заваров: «Результатом задоволені, а грою ні»  | 19-27
Тренер збірної України Олександр Заваров в ефірі телеканалу Футбол 1 розповів про своє враження від матчу.

- Рахунок 3-0. Ви задоволені?

- Результатом так, грою, звісно – ні. До гри, весь час дивилися ігри, працювали над тактикою, над психологією гравців, щоб вони з першої хвилини увійшли в гру. Але як ми бачимо - важко увійшли, були небезпечні моменти біля наших воріт. В середині першого тайму сколихнулися і трохи взялися за справу, але важке поле і деякі гравці випадали з гри. Якщо психологічно не готова людина грати в футбол, то вже під час гри дуже складно перебудуватися. Важко створювали моменти, не могли реалізувати, важко переходили з оборони в атаку і навпаки. Є багато питань. Якщо немає мотивації і злості - складно грати в футбол.

- Усіх здивував стартовий склад. Коли ви його вибирали, які були мотивації?

- Приїжджати в Люксембург і грати проти цієї команди в три опорних хава - це не правильно. Нам сьогодні потрібен був результат, обов'язково взяти три очки, тому що ніхто б нас не зрозумів. Через це не саджали Олійника, в тренувальному процесі він показав себе з кращого боку. Ротань не потрапив до складу, тому що ми вирішили більше атакувати. Знаючи про те, що Олійник технічний гравець, який може обробити м'яч, вчасно віддати передачу - ми сподівалися на це, але деякі моменти проходили у нього, в деяких дуже багато помилок, але сьогодні вся команда так зіграла. Результатом задоволені, а грою ні.

- Чому у збірній Люксембургу було стільки моментів?

- Це не Люксембург створив ці моменти - ми самі собі привезли. Хоча двадцять разів говорили, що не можна давати передачі поперек, особливо на такому полі, не можна помилятися і треба стояти до кінця.

- Коноплянка останнім часом не показує тієї гри, якої від нього всі чекають. Що з ним трапилося?

- Мені складно сказати, тому що в тренувальному процесі він знаходиться на належному рівні. Всі чекають від нього більшого, прогресу. Мені складно сказати, але на сьогоднішній день я прогресу не бачу.

- Якби Люксембург забив у першому таймі, на цей випадок у вас була якась домовленість?

- Звичайно. Для цього Будківський залишився на лавці, щоб у разі чого посилити гру. Але в цій грі ми не вірили, що може якось по-іншому скластися матч.

- Для тренерського штабу питання в цьому матчі, коли спали?

- Тільки після 3-0. І то, при цьому рахунку у наших воріт створювалися моменти. Ми погано увійшли в гру, потім забили м'ячі і розслабилися. Цього не можна робити, в наступному матчі це треба виключити. Хвилювання було і до гри, і під час першого тайму і навіть, коли 1-0 було. Була взагалі не та гра, яку ми очікували. Я сподіваюся, що футболісти будуть дивитися цей матч ще кілька разів і зроблять для себе висновки. У всіх є вимоги до Сидорчука, Ярмоленка, Коноплянки, Зозулі і треба, щоб вони підтверджували це все.

- Хто буде грати в товариському матчі з Литвою?

- Зараз ми приїдемо, і лікарі нам скажуть. Звичайно, хотілося б подивитися на всіх, хто присутній на цьому зборі. Завтра ми визначимося і думаю, всі, хто не грав, вийдуть грати зі збірною Литви. Але це не говорить про те, що вал’яжно повинні себе вести або ми, або гравці. Повинні з повною відповідальністю поставитися до гри. Без колективної мотивації складно грати - ми сьогодні це бачили.