- Відверто кажучи, важко коментувати. У першому таймі нам не вдалося зробити те, що планували. Коли з такою командою, як «Шахтар», через власні помилки пропускаєш два м'ячі, то потім важко змінити хід гри. Ці голи стали нокаутом для нас. У другому таймі за рахунок замін і тактичних змін почали створювати більше моментів. Якби нам вдалося забити хоч один м'яч, то, можливо, поєдинок був би цікавішим і напруженішим.
- У матчі з «Динамо» «Карпати» показали свій сильний характер. А чого не вистачило сьогодні?
- Я вже казав: коли пропускаєш два м'ячі від такого кваліфікованого суперника, потім важко щось міняти.
- Оборона сьогодні діяла невпевнено...
- У опонента відчувалися величезне бажання і настрій на гру. Особливо в діях молодих футболістів була помітна особлива мотивація. Коли в матчі все може вирішити одна помилка, це призводить до того, що в простих ситуаціях ти дієш невпевнено. У наших футболістів немає такого досвіду, як у «гірників», та й матч був напружений, звідси і відповідний результат. Знаю по собі, що дуже важко відійти після таких швидких голів. Якщо даєш такому суперникові стільки простору, то потім його дуже важко зупинити.
- Як ви думаєте, деякі гравці «перегоріли»?
- Перехвилювався. Для когось це перший такий матч, для того же Мірошниченко - перший поєдинок проти «Шахтаря». Ніколи не грали проти такого суперника. Ясно, що команда дуже кваліфікована, індивідуально дуже сильні виконавці. Але з ними ж можна грати! Другий тайм показав, що нічого в цьому такого немає.
- Скажіть, будь ласка, заміна Мірошниченка в перерві... Ви хотіли просто посилити фланг?
- Так, тут дві причини. По-перше, хотіли підсилити фланг. Адже втрачати було нічого. Тому ми хотіли зробити такий фланг, щоб більше зіграти на атаку. Ну і друге - надмірне хвилювання. Футболіст не виконував всього того, про що ми з ним говорили перед поєдинком. Тому що він дуже часто підключався до атак, але не завжди встигав повертатися, закривати свої зони, через які якраз «Шахтар» і створював моменти в першому таймі.
- Залишилося кілька ігор в цьому сезоні. Чи планується взимку посилення команди або ще щось? Які плани на збори?
- В першу чергу, потрібно провести два матчі. Збори команда вже спланувала. Вони проходитимуть в зимовий період. А посилення? В принципі, клуб вибрав стратегію - робити ставку на своїх вихованців. Тому якщо якесь посилення і буде, то мінімальне: одна-два зміни.
- А якісь плани на збори є?
- На збори, я ж говорю, буде залучено багато молодих футболістів, з U-19, U-21. Стане ясно, хто з них буде боротися за місце в складі.
- Сьогодні паузи в грі допомогли чи навпаки?
- Сьогодні б перемогли - сказали б, що допомагали. А так команда програла. Ясно, скажімо так, що десь, можливо, воно і збиває, коли роблять такі паузи в матчі. Хоча, я ж говорю, у другому таймі ми, можливо, і набрали. Якраз ця перерва дала «Шахтарю» зайвий раз перепочити. Можливо, їм на допомогу і було те, що суддя зробив таку паузу. А по першому... Майже в кінці гри... Це було недоречно. Міг би спокійно завершити тайм.
- Луческу сказав, що таке відчуття, що матч тривав 10 таймів.
- Я погоджуся, що вони збивають. Хоча не розумію, для чого було на 44-й хвилині матчу робити цю перерву, коли можна було спокійно дограти перший тайм. У другому - так. Дуже важко, коли видимість мінімальна.
- Відсутність Ігора Йовічевіча в технічній зоні якось відбилася на діях команди?
- Це видно навіть по результату. Тренер дійсно дуже сильний мотиватор. Звичайно, його енергія передається футболістам. Можна сказати, що ми почали матч на одного менше. Як би не було, головний тренер є головний тренер.
- Не було бажання наситити центр поля?
- Ви має на увазі - за рахунок нападника? Я б не сказав, що у нас центр поля не був насиченим. У нас там було дуже багато гравців. За рахунок чого, до речі, «Шахтар» скористався нашими помилками. У нас в центрі поля була маса браку в передачах. У складі «гірників» багато швидких футболістів, які скористалися створюваним нами простором. І вони намагалися на швидких контратаках нас ловити. Ми знали «Шахтар», його сильні сторони, тому планували підсилити центр. Якщо ви помітили, практично всі небезпечні моменти виникали через фланги.
- Як клуб має намір з фанатами далі діяти? Адже його можуть оштрафувати.
- Клуб вже звик, що його штрафують. Було б незвично, якби не було штрафів. Робота ведеться. Чесно кажучи, багато спілкуємося з ними. Більшість з них розумні люди. Але емоції... Можливо, це пов'язано не тільки з футболом. А і з політикою, з ситуацією в країні. Іноді їх теж можна зрозуміти. Вони живі люди, теж хочуть висловити свій протест.
- Протест проти чого?
- Ну, як бачите, проти чогось же протестують. Вони воюють.
- Наскільки відомо, вони встановлювали рекорд за кількістю вибухів. Якщо це правда, як ви ставитеся до цього?
- Відверто кажучи, для мене це взагалі новина, що в цьому можна встановлювати рекорди. Важко буде порахувати вибухи.