Стефан Решко: «Підтримка вболівальників має дуже велике значення»

Динамо Київ 25 Листопада, 11:22 771
Стефан Решко: «Підтримка вболівальників має дуже велике значення»  | 19-27
Колишній гравець київського «Динамо» Стефан Решко, під час круглого столу «Вимір патріотизму у футболі: культура вболівальництва», розповів про позитивні і негативні сторони українського фанатизму.

Колишній гравець київського «Динамо» Стефан Решко, під час круглого столу «Вимір патріотизму у футболі: культура вболівальництва», розповів про позитивні і негативні сторони українського фанатизму.

- Я був гравцем і знаю, яке велике значення має підтримка вболівальників. Кілька років я очолював Контрольно-дисциплінарний комітет ФФУ. Пам'ятаю розмову з представником УЄФА. Я говорив йому, що Бандера та Шухевич — це наші герої. Він не знав цього. В УЄФА бачили червоний і чорний колір і вважали, що це непристойно та погано. Ми пояснювали, але думаю, що до сьогоднішнього дня в УЄФА нас не до кінця зрозуміли.

Було чимало випадків за які наших вболівальників можна було засуджувати. Але коли в Україні настали важкі часи, фанати об'єдналися і першими виступили проти «тітушок». Зараз чимало ультрас беруть участь в АТО. Патріотизм — це вчинок, а не красиві розмови.

Але є негативні моменти. На матчі «Карпати» - «Шахтар» спалили 450 фаєрів. Пригадую, як ми грали в Манчестері. Рудаков виходив з воріт на 16 метрів, бо з трибун весь час щось летіло. В Англії прийняли відповідні закони і зараз футболіст вітається з вболівальником за руку, коли подає кутовий. В Україні має бути кримінальна відповідальність за кидок файєра в людину, що може призвести до травми.

Насамкінець хочу сказати, що наші фанати виявилися розумнішими за багатьох депутатів та політиків, - розповів Решко.