Причини на поверхні - нестабільна політична та економічна ситуація в країні, урізання бюджетів і бажання заощадити. «Більшість команд нашої Прем'єр-ліги замість резонансних покупок, навпаки, будуть прагнути зменшувати платіжні відомості та позбуватися зайвих гравців, - розповів «Сегодня» відомий агент ФІФА, попросивши не вказувати її ім'я. - На мій погляд, трансферів з клубів УПЛ буде більше, ніж придбань.
Чимало наших футболістів подадуться на заробітки в ближнє зарубіжжя - в Азербайджан, Казахстан, Росію, Узбекистан. Там непогано платять, і обстановка спокійніше».
Також експерт вважає, що «Дніпро» дуже багато просить за Коноплянку. «Євген цього року був не такий переконливий, як в минулому, а тому інтерес до нього менше. Але 10 млн євро за нього - це дуже багато, якщо врахувати, що до закінчення терміну контракту залишилося всього півроку. Західні клуби не захочуть платити стільки. За 6-7 млн - ще будуть розмовляти.
А взагалі, трансферна ціна - дуже умовне поняття. Багато клубів купують гравців в розстрочку. Домовляються, припустимо, за 5 млн євро, а потім виплачують ці гроші протягом двох-трьох років. «Динамо» так робить, наприклад, і багато інші клуби».
З приводу можливої заміни Коноплянці агент каже, що найкращим кандидатом на це місце буде Хомченовський з «Зорі»: «Морозюк непоганий варіант, але Хомченовський краще буде. Є у нього великий потенціал для зростання».
Кращий бомбардир чемпіонату, Бікфалві з «Волині», взимку точно змінить прописку. Крім наших клубів, великий інтерес до румунові виявляють у Росії, запевняє експерт: «Чув про те, що агент Еріка веде переговори з «Краснодаром». Але якщо інтерес «Шахтаря» до нього серйозний, то румун не буде проти попрацювати під керівництвом Луческу.
Що стосується Хав'єра, то Маркевич дуже хоче його підписати, так що, можливо, і умовлять. А якщо ні, бразилець може виїхати в Катар. Його туди давно звуть і пропонують відмінні умови», - говорить агент.
Також він вважає, що Гай з «Чорноморця» не буде змінювати чемпіонат: «В Казахстан не поїде - йому 32, а туди не беруть легіонерів старше 30. Думаю, Олексій залишиться в українській Прем'єр-лізі. Тому ж «Олімпіку» він би дуже придався».
Що стосується лідерів «Динамо» Ленса, Драговича і Мбокані, то інтерес до них з боку західних клубів є. Ось що говорить агент ФІФА: «Регулярно стежу за чемпіонатом Італії, і скажу, що Ленс цілком міг би посилити будь-яку команду Серії А - там мало вінгерів його рівня. Грошенят голландець в Києві заробив, тепер він напевно хоче в топ-чемпіонаті пограти. Те ж стосується і Драговича. Обидва можуть піти вже взимку, якщо «Динамо» отримає за них добру компенсацію. Мбокані? Він довго не грав, та й у Європі знають про його непростий характер. Думаю, залишиться як мінімум до літа».
Угода може відбутися вже в зимове трансферне вікно.