Микита Бурда: «Намагаюся довести, що гідний бути в першій команді»

Динамо Київ 3 Грудня, 16:27 865
Микита Бурда: «Намагаюся довести, що гідний бути в першій команді»  | 19-27
Молодий захисник «Динамо» Микита Бурда відповів на запитання прес-служби Прем'єр-ліги.

Молодий захисник «Динамо» Микита Бурда відповів на запитання прес-служби Прем'єр-ліги.

- Микито, ви досягли екватора Чемпіонату України. З урахуванням конкуренції можна 5-очкову перевагу над суперниками назвати впевненою?

- Звичайно, добре, що у нас такий відрив від інших, але це ще не показник. За час, що залишився до кінця сезону час все може статися - зараз чемпіонат непередбачуваний, всі команди грають добре. Навіть в матчах з аутсайдерами складно здобути три очки. Так що навіть незважаючи на таку перевагу, нам не можна розслаблятися.

- А сам той факт, що «Динамо» піде на зимову перерву на першому місці, додає впевненості і хорошого настрою?

- Нам ще потрібно вдало зіграти з донецьким «Металургом», тоді буде і гарний настрій, і впевненості більше, тому що наш суперник - хороша команда, в минулому турі вони у «Дніпра» відібрали очки, ще раніше у «Шахтаря» виграли. Так що гра буде серйозна, але нам потрібно перемагати, тоді можна буде зі спокійною душею йти у відпустку.

- Які бачиш основні причини зміни минулорічного четвертого місця на гру без поразок і верхню сходинку в турнірі?

- Думаю, перш за все, це заслуга всього тренерського штабу. Я не був у команді з Олегом Блохіним, і не знаю, яким був тренувальний процес, яка робота. Але зараз тренери чудово все доносять гравцям, все зрозуміло і дохідливо. Хлопці б'ються на полі, слава Богу, що перемагаємо і знаходимося на першому місці.

- Що було найскладнішим в останній грі у Полтаві?

- По-перше, звичайно, погодні умови, сніг, вітер... По-друге, «Ворскла» відрізняється непоступливістю, з нею завжди було важко грати, тим більше, на виїзді. Домашній стадіон для суперника також було плюсом. Крім цього, після єврокубкової гри з «Ріо Аве» у нас було всього два дні на відновлення, не було можливості краще підготуватися. Всі ці фактори і вплинули на те, що грати було дуже складно.

- Багато хто стверджував, що «Ворсклі» буде легше на такому полі. Вийшло навпаки - три м'ячі забило саме «Динамо».

- Думаю, обом командам було однаково непросто, всі були в рівних погодних умовах. Може, ми просто більше хотіли перемогти, нам це було потрібніше.

- Так виходить, що більш сильних суперників («Дніпро», «Ворскла») ви переграєте за рахунком впевненіше, ніж аутсайдерів. Це додаткова концентрація на такі матчі або що-небудь інше?

- У нас хороша концентрація на кожен матч, на всі ігри ми налаштовуємося однаково. Просто так виходить, що лідерам забиваємо більше м'ячів, ніж більш слабким командам. Але кількість м'ячів - не головне.

- Попереду донецький «Металург», який найкраще грає з грандами (перемога над «Шахтарем», нічия з «Дніпром»). Яку характеристику можеш дати черговому супернику?

- У них хороший колектив і футболісти високого рівня. Напевно, на згадані матчі у них більше мотивації, це буде стосуватись і «Динамо».

- Зустріч з «Металургом» стане останньою домашньою грою «Динамо» в цьому році. Це робить її особливою?

- У нас всі матчі важливі і особливі, живемо від поєдинку до поєдинку. Звичайно, хотілося б виграти при домашніх трибунах, щоб вболівальники прийшли нас підтримати.

- Наскільки мороз та сніг не заважають повноцінно тренуватися і готуватися до матчів?

- Погодні умови однакові для всіх. В іграх, можливо, це трохи позначається, індивідуальні якості відходять на другий план, а на перший виходить боротьба і те, хто зможе швидше звикнути і підлаштуватися під вітряну або снігову погоду.

- Які особисті враження від цьогорічного сезону. Вже відчуваєте себе повноцінним гравцем першої команди або ще звикаєте до основного складу?

- Можна сказати, що вже звик, тренуюся, працюю. На кожному занятті намагаюся довести, що гідний бути в першій команді. В цілому, все дуже подобається, цікаво грати в Прем'єр-лізі, тут всі ігри напружені, серйозні. Це для мене новий рівень.

- Плани на відпустку ще не складали?

- Ні, поки всі думки про те, як добре зіграти в останніх двох матчах, щоб команда досягла хорошого результату. Поки не закінчилася перша частина сезону, думаю тільки про футбол.