Кабельне ТБ може залишитися без каналів групи «Футбол»

Футбол України 19 Грудня, 17:17 1688
Кабельне ТБ може залишитися без каналів групи «Футбол»   | 19-27
Минулого тижня Медіа Група Україна (МГУ) розіслала кабельним провайдерам нові умови ретрансляції каналів «Футбол 1» і «Футбол 2» на наступний рік.

Минулого тижня Медіа Група Україна (МГУ) розіслала кабельним провайдерам нові умови ретрансляції каналів «Футбол 1» і «Футбол 2» на наступний рік, - повідомляє mediasat.info.

Телегрупа прив'язала ціну до курсу долара - $0,25 в місяць за одного абонента з мінімальною гарантією 1000 абонентів. Кабельники нарікають на несправедливість нових умов, вказують на монополізацію футбольних трансляцій і звинувачують МДУ у створенні особливих умов родинному IPTV-оператору OLL.TV.

Суперечки між МДУ і кабельними операторами на предмет оплати роялті виникають регулярно. Вони викликані тим, що кабельні провайдери звикли оплачувати трансляцію тільки іноземних телеканалів. Втім, досі МДУ вдавалося умовляти «кабельників» платити більше: якщо в 2011-му місячна вартість каналу «Футбол 1» для одного абонента становила 0,3 грн, то в 2012-му вже 0,67 грн, а в 2013-му - 1 грн. З початку 2014 року телегрупа почала продавати обидва телеканалу в пакеті за 2 грн. Згідно з новими умовами на 2015 рік ціна прив'язується до долара і на сьогоднішній день становить майже 5 грн за пакет з двох футбольних каналів.

За даними телепанелі «Nielsen», футбольні телеканали МДУ має можливість переглядати практично кожен третій користувач кабельного телебачення. Абонентська база каналів «Футбол 1» і «Футбол 2» становить 2,4 млн і 2,2 млн абонентів по всій Україні. Всього кабельним телебаченням, за даними «Nielsen», користується 6 млн сімей. Таким чином, дохід телегрупи від ретрансляцію телеканалів у цьому році міг скласти 55 млн грн без урахування знижки.

За даними Nielsen, телеканали «Футбол 1» і «Футбол 2» сумарно займають 1% частки всієї глядацької аудиторії. За даними ВРК, ринок реклами склав 3,6 млрд грн. Таким чином, доходи телеканалів від реклами могли скласти приблизно 35 млн грн.

Кабельні оператори вважають, що зараз невдалий момент для підвищення цін. В цьому році вони втратили абонентів через анексію Криму, конфлікту в Донбасі і девальвації гривні: «МДУ є резидентом України, але хоче збирати плату в еквіваленті до долара. При цьому доходи провайдерів, як і їх глядачів, залишилися в гривні та зменшилися», - говорить віце-президент Асоціації правовласників і постачальників контенту (АППК) Наталія Клітна.

За словами президента найбільшого кабельного провайдера «Воля» Сергія Бойка, група пояснювала свої дії високою вартістю прав на рейтингові футбольні матчі. «З МДУ ми підписували контракт на рік, орієнтуючись на певну кількість абонентів. В результаті ми залишилися в мінусі: абонентів стало менше, ніж вказано в контракті, - пояснює Бойко. - Враховуючи девальвацію гривні, безліч платних іноземних телеканалів нам йдуть на поступки, але не МДУ».

Директор телеканалів «Футбол 1» і «Футбол 2» Олександр Денисов готовий враховувати зміну кількості абонентів у кожного провайдера при підписанні контрактів. При цьому він нагадав, що група активно застосовує знижки, які залежать від обсягу абонентської бази провайдера. «У складній економічній ситуації всі учасники ринку повинні підтримувати один одного. У кризу ризики доводиться ділити, але якщо ми хочемо працювати і у важкі часи, і в добрі, нам потрібно ставитися з розумінням один до одного і домовлятися», - додає менеджер МДУ.