Юрій Рибчинський : «Непрості періоди траплялися навіть у Лобановського»

Динамо Київ 2 Жовтня, 05:14 1254
Юрій Рибчинський : «Непрості періоди траплялися навіть у Лобановського» | 19-27
Знаменитий поет Юрій Рибчинський, який написав до прощального матчу Олега Блохіна пісню «Віват, король!», Міркує про нинішні проблеми команди іменитого наставника.

Знаменитий поет Юрій Рибчинський, який написав до прощального матчу Олега Блохіна пісню «Віват, король!», міркує про нинішні проблеми команди іменитого наставника.

– У «Динамо» відсутня командна швидкість. Більше того, немає жодного гравця, який відрізнявся б індивідуальними швидкісними якостями.

Чим брав Блохін ?

Здатністю відірватися від захисників і поодинці вирішити результат епізоду .

Кияни у свій час грали на швидкості, якій би позаздрила нинішня « Барселона». Сьогодні ж темп динамівської гри нагадує від сили «Жальгіріс» радянських часів. Тому якщо в чемпіонаті суперникам вдається витримати перші двадцять хвилин, а після цього залишаються сили включити максимальну швидкість, вони часто домагаються результату .

Звичайно ж, в ідеалі, Блохіну підійшла б «Баварія» – як, втім, і будь–яка швидкісна команда. А з нинішніми його підопічними, як їх не переконуй, негайного успіху не отримаєш. Не може людина, яка від природи біжить стометрівку за 12 секунд, раптом взяти – і показати на ній десять або навіть одинадцять. Найбільші гроші – сто мільйонів! – Платять сьогодні не за найкращого, а за найшвидшого футболіста, Гарета Бейла .

– Уявімо гіпотетично, що Блохін звернувся до вас за порадою : продовжувати шукати вихід з непростої ситуації або піти у відставку, до чого його підштовхує певна категорія вболівальників. Що скажете ?

– Нічого не розуміючі у футболі люди всерйоз вважають, що якщо замінити Олега на Моурінью або Хосепа Гвардіолу, то  команда, яка вчора програла «Металісту» і «Генку», сьогодні візьме верх над «Барселоною». Але такого не буває! Формування футбольного колективу те саме що будівництво будинку з одинадцяти поверхів – за кількістю гравців на полі. Робота тривала і копітка, і включає в себе і поступовий пошук спільної мови між тренером і виконавцями. Рано чи пізно футболісти стануть розуміти і один одного, і наставника з півпогляду – ось тоді і команда стане нагадувати ідеально налагоджений механізм . Тому, не даючи Блохіну жодних порад, скажу : відставка – це не вихід.

Ми з вами згадували в розмові Лобановського, про який говорять тепер в основному в контексті досягнень – вигравав Кубок кубків і Суперкубок Європи, виводив клуб до півфіналу Ліги чемпіонів. А я згадую, як написав пісню «Рудий соняшник» на його честь, виконану Мішею Михайловим після сезону, в якому динамівці завоювали практично всі можливі трофеї. А рік по тому – пісня перестала звучати, тому що команда раптом опинилася на шостому місці в чемпіонаті.

Загалом, непрості періоди траплялися навіть у Лобановського. А прихід Блохіна замість дуже хорошого, з моєї точки зору, тренера Юрія Сьоміна і не міг миттєво стати для «Динамо» панацеєю. Як не стане зараз для «Шахтаря» ліками від усіх бід відставка Мірчі Луческу. Це теж наставник високої кваліфікації, але для нього вершина – перемога в Кубку УЄФА. Щоб виграти Лігу чемпіонів, в команді, з моєї точки зору, слід замінити як мінімум двох чоловік – воротаря і головного тренера.