Знаменитий поет Юрій Рибчинський, який написав до прощального матчу Олега Блохіна пісню «Віват, король!», міркує про нинішні проблеми команди іменитого наставника.
– У «Динамо» відсутня командна швидкість. Більше того, немає жодного гравця, який відрізнявся б індивідуальними швидкісними якостями.
Чим брав Блохін ?
Здатністю відірватися від захисників і поодинці вирішити результат епізоду .
Кияни у свій час грали на швидкості, якій би позаздрила нинішня « Барселона». Сьогодні ж темп динамівської гри нагадує від сили «Жальгіріс» радянських часів. Тому якщо в чемпіонаті суперникам вдається витримати перші двадцять хвилин, а після цього залишаються сили включити максимальну швидкість, вони часто домагаються результату .
Звичайно ж, в ідеалі, Блохіну підійшла б «Баварія» – як, втім, і будь–яка швидкісна команда. А з нинішніми його підопічними, як їх не переконуй, негайного успіху не отримаєш. Не може людина, яка від природи біжить стометрівку за 12 секунд, раптом взяти – і показати на ній десять або навіть одинадцять. Найбільші гроші – сто мільйонів! – Платять сьогодні не за найкращого, а за найшвидшого футболіста, Гарета Бейла .
– Уявімо гіпотетично, що Блохін звернувся до вас за порадою : продовжувати шукати вихід з непростої ситуації або піти у відставку, до чого його підштовхує певна категорія вболівальників. Що скажете ?
– Нічого не розуміючі у футболі люди всерйоз вважають, що якщо замінити Олега на Моурінью або Хосепа Гвардіолу, то команда, яка вчора програла «Металісту» і «Генку», сьогодні візьме верх над «Барселоною». Але такого не буває! Формування футбольного колективу те саме що будівництво будинку з одинадцяти поверхів – за кількістю гравців на полі. Робота тривала і копітка, і включає в себе і поступовий пошук спільної мови між тренером і виконавцями. Рано чи пізно футболісти стануть розуміти і один одного, і наставника з півпогляду – ось тоді і команда стане нагадувати ідеально налагоджений механізм . Тому, не даючи Блохіну жодних порад, скажу : відставка – це не вихід.
Ми з вами згадували в розмові Лобановського, про який говорять тепер в основному в контексті досягнень – вигравав Кубок кубків і Суперкубок Європи, виводив клуб до півфіналу Ліги чемпіонів. А я згадую, як написав пісню «Рудий соняшник» на його честь, виконану Мішею Михайловим після сезону, в якому динамівці завоювали практично всі можливі трофеї. А рік по тому – пісня перестала звучати, тому що команда раптом опинилася на шостому місці в чемпіонаті.
Загалом, непрості періоди траплялися навіть у Лобановського. А прихід Блохіна замість дуже хорошого, з моєї точки зору, тренера Юрія Сьоміна і не міг миттєво стати для «Динамо» панацеєю. Як не стане зараз для «Шахтаря» ліками від усіх бід відставка Мірчі Луческу. Це теж наставник високої кваліфікації, але для нього вершина – перемога в Кубку УЄФА. Щоб виграти Лігу чемпіонів, в команді, з моєї точки зору, слід замінити як мінімум двох чоловік – воротаря і головного тренера.