Олександр Рибка: «У роботі воротарів велику увагу приділяємо грі ногами»

Динамо Київ 13 Лютого, 08:12 1084
Олександр Рибка: «У роботі воротарів велику увагу приділяємо грі ногами»  | 19-27
Голкіпер «Динамо» Олександр Рибка розповів про підготовку команди до другої частини сезону та акцентував увагу на певних моментах тренувального процесу воротарів.

Голкіпер «Динамо» Олександр Рибка розповів про підготовку команди до другої частини сезону та акцентував увагу на певних моментах тренувального процесу воротарів.

- На тренувальних зборах воротарі грають у контрольних матчах по одному тайму. Чи вистачає цього часу, аби тримати себе в ігровому тонусі?

- Одного тайму, як на мене, цілком достатньо. За рахунок тренувального процесу та ігрового часу, який отримується в контрольних матчах, ми підходимо до своїх оптимальних кондицій перед офіційними поєдинками в Лізі Європи УЄФА та чемпіонаті України.

- Польові гравці кажуть, що краще грати, ніж тренуватися. Це ж саме стосується й воротарів? Адже голкіпер може простояти весь матч без роботи, якщо його команді буде протистояти не дуже сильний суперник…

- Звичайно, всі більше полюбляють грати, ніж тренуватися. Якщо брати воротарів, то, безперечно, під час тренувань ми отримуємо значно більші навантаження, ніж у грі. Але й без матчів не можна обійтися, адже в них ми втілюємо на полі все те, чого вчимося на тренуваннях. Це стосується тих самих психологічних моментів, яких у грі, навіть товариській, більш ніж достатньо.

- У матчі з «Астрою» дебютував Антунеш. Наскільки йому вдавалося виконувати вимоги тренерського штабу, адже він перебував у таборі команди лише кілька днів?

- Помітно, що Антунеш поки не дуже добре розуміє принципи гри «Динамо», зокрема в обороні. Можливо, в найближчі дні тренери матимуть із ним особисту бесіду та донесуть певні тактичні моменти. В тому, що він швидко зрозуміє їх, немає сумнівів, адже це кваліфікований захисник, який виступав на найвищому рівні в чемпіонаті Іспанії та Лізі чемпіонів.

- Із «Вікторією» ви заробили пенальті. Чи розбирали цей момент із тренером? Взагалі, чи виправдане було порушення правил з вашого боку?

- Звичайно, розібрали. В тому моменті я припустився помилки – потрібно було залишатися у воротах та нікуди не бігти, адже Драгович уже перекривав суперника. Слава Богу, що це сталося в товариській зустрічі. Сподіваюся, в офіційній зустрічі подібних моментів виникати не буде.

- У таких моментах відразу на полі розумієте, що помилилися?

- Мабуть, у подібних ситуаціях кожен футболіст відразу розуміє, де вчинив правильно, а де помилився. Потім же на теоретичних заняттях це частіше за все підтверджують і тренери.

- Окрім теорії для всієї команди, також є окремі заняття з воротарями. Що розглядається на них?

- Ми розбираємо практично кожен дотик воротаря до м’яча, як в ідеалі потрібно було зіграти в тій чи іншій ситуації, й намагаємося не припускатися подібних помилок у майбутніх іграх. Звичайно, робимо певні корективи – зараз, приміром, доволі часто атаки розігруються через воротарів, тому також робимо акцент на роботі ногами.