Почав «Дніпро» , опублікувавши на офіційному сайті нижченаведене :
«Шановні колеги !
Напередодні майбутнього матчу «Дніпро » - « Металіст» , який з нетерпінням чекає вся футбольна Україна , закликаємо вас чітко дотримуватися всіх норм Регламенту в частині ліміту на легіонерів , який ви , на жаль , з немолчалівого згоди ваших доброзичливців з ФФУ , неодноразово порушуєте .
У Регламенті чітко зазначено , що легіонером є той футболіст , який навіть за наявності українського громадянства не має права виступати за збірну України , і одночасно таких гравців на полі не може бути більше семи .
Ще до початку гри звертаємо вашу увагу на те , що , у разі чергового порушення , у нас не буде іншого вибору , окрім як звернутися до ФФУ , а потім , якщо необхідно , і в міжнародні органи спортивного правосуддя , гіркий досвід спілкування з якими у вас вже є ».
«Металіст» з відповіддю не затримався , відзначивши, зокрема , що « Всі дії ФК « Металіст »знаходяться в суворій відповідності з законом і регламентом Федерації футболу України і прем'єр -ліги , гіркий досвід порушення якого в плані кількості легіонерів був менше року тому як раз у ФК « Дніпро». Конкретні документальні підтвердження та роз'яснення ФФУ - тому прямий доказ .
Ми розуміємо , що вас турбує турнірне становище і ви , як і ми , усвідомлюєте важливість результату цього матчу.
Проте варто пам'ятати , що медалі чемпіонату України , які ви не бачили вже майже 10 років , потрібно заробляти на полі , а не в кабінетах і судах ».
Що сказати ? Досвід порушення Регламенту у «Дніпра» , безумовно , є. Своє законне покарання дніпряни за це отримали і з цього приводу абсолютно не сварились . Але відразу захотілося прокоментувати відповідь « Металіста». Однак випередив сам «Дніпро» , що відповів « Металісту » жорстко і єхидно :
«Ви вільні чинити , як вважаєте за потрібне , але за всі наслідки ваших дій в майбутньому ви будете нарікати самі на себе. Ми не збиралися писати вам цей лист , але ваша сентенція про наших 10 -ти роках без медалей і про вашу «чесної » боротьбі на футбольному полі не дає нам можливості промовчати.
Наші футболісти зачекалися заслужених медалей чемпіонату України-2007/08 , які ви , незважаючи на рішення Спортивного арбітражного суду Лозанни , досі нам не передали. Крім того , ми впевнені , що і всі інші комплекти ваших медалей ( за винятком сезону-2012/13 ) мають той же смак і колір , що й медалі сезону-2007/08 ».
Можливо , поки цей номер готувався до друку , вийшла у світ і чергова сентенція « Металіста » , керівництво якого звикло проявляти активність не тільки в соціальних мережах. Продовження напевно послідує .
А адже питання до кількості легіонерів у складі « Металіста » з'явилися не сьогодні і навіть не наприкінці липня, коли в матчі «Металіст» - Іллічівець » не має права грати за збірну України Володимир Дишленкович замінив Олександра Горяїнова , що призвело до порушення Регламенту .
Вперше це питання ще в початку травня 2011 підняли «Карпати » після того , як в їх матчі з « Металістом у складі гостей замість українця Дениса Олійника вийшов аргентинець Джонатан Крістальдо , і на полі у складі харків'ян залишилося п'ять громадян України , з яких двоє - Едмар і Дишленкович , що не підпадали під статтю Регламенту , яка вказує на те , що обмеження на легіонерів не стосуються футболістів , що починали виступи в Україні в якості іноземних громадян , але потім отримали українське громадянство. Але , підкреслюю , тільки за умови , якщо вони провели не менше 30 відсотків ігор за збірну України . Можна , звичайно , скільки завгодно стібатися з приводу пасажу про відсотки , що не вказує точно , від чого відсотки вважати - від усіх матчів збірної України в історії , або тільки в поточному році (але і тоді футболіст , потрапляючи або не потрапляючи до складу збірної , сьогодні міг бути легіонером , завтра - ні , а через тиждень знову бути ...). А може , відлік необхідно починати від моменту отримання громадянства ... Так чи інакше , але Дишленкович грати за нашу збірну грати не міг за визначенням , тому що вже був заграний за Сербію , а Едмар ще не розпочинав ... Тоді це справа технічно спустили на гальмах , інакше з « Металіста » довелося б знімати очки ще в шести матчах , а це пахло міжнародним скандалом.
Згодом згадка про відсотки прибрали , а легіонерами стали вважатися футболісти , які не мають права грати за наші збірні , але було зазначено, що гравці , які отримали українське громадянство раніше ( до 1 червня 2012 року) , можуть спати спокійно. Однак з нового Регламенту останнє пом'якшувальну уточнення перед нинішнім сезоном знову зникло !
Отже - Дишленкович знову стає легіонером . Тільки не кажіть , що хтось зазіхає на його права , як громадянина України . Погодьтеся , не Конституція встановлює , наприклад , чи має право магазин продавати той чи інший товар в той чи інший час доби . І не Конституція , а регламент змагання , визначає скільки людина включається в заявку , на скільки ігор дискваліфікують за те чи інше порушення , який штраф платить клуб за заворушення ... Зрозумійте , це не закон , який , як прийнято вважати , зворотної сили не має. Це - Регламент . А приймав його нинішній склад ФФУ. Визнати ж свою некомпетентність керівництво федерації просто не в силах.
Ясна річ , коли в протиріччя вступають два ( або більше ) пункту Регламенту , що виникають правові колізії необхідно вирішувати. Але робити це потрібно до старту турніру. Інакше ФФУ просто доведеться ставати на чийсь бік . І доводиться визнати , що в суперечці « Дніпра » з « Металістом » у дніпрян спочатку шансів не було. Це як у «Скотному дворі» Оруелла - всі тварини рівні, але деякі тварини рівніші ...
А в стартовому « Металіста » у матчі з «Дніпром » був аж один уродженець України - Павло Ксьонз .
"Дніпро" - "Металіст": Твори на легіонерську тему
Перед доленосним поєдинком між «Дніпром» і «Металістом» дніпропетровський і харківський клуби обмінялися адресованими один одному заявами.