Зустріч 12- го туру чемпіонату України між " Дніпром" і "Металістом", перервана через відключення електрики на "Дніпро Арені", могла бути спокійно дограна. Таку думку в коментарі " Чемпионат.com " висловив офіційний делегат УЄФА в 1993 - 2008 рр. Костянтин Віхров.
- На семінарах УЄФА для делегатів матчу нас завжди вчили, що в тих, випадках, коли проблему можна усунути, то він має право додати кілька хвилин понад закладених у регламенті . Адже перед делегатом стоїть головне завдання - провести другий тайм. І якщо для цього потрібно витратити кілька хвилин понад регламенту, то це не буде розцінено як порушення, якщо для цього потрібно витратити кілька зайвих хвилин понад покладених регламентом , то це не буде розцінено як порушення . Тому, я повністю згоден з сьогоднішнім рішенням Прем'єр-ліги. Хоча, можливо, воно влаштовує не всіх і тоді буде подана апеляція. Ал , на мій погляд, виходячи з практики, воно відповідає спортивному духу і статутним нормам міжнародних футбольних інституцій.
- Чи можна розцінювати цю ситуацію як форс -мажор?
- Думаю, буде правильно розглядати кожну ситуацію індивідуально. У цьому контексті згадується матч між "Іллічівцем" і "Динамо", зупинений в другому таймі в результаті зливи, яка зробив газон в Маріуполі непридатним для футболу. І тоді команди дограли другий тайм вже наступного дня . А от у випадку з Дніпропетровськом проблема виникла через технічні неполадки, тобто була реальна перешкода. Зверніть увагу, що після рішення делегата, вже через пару хвилин світло на арені з'явилося. Погодьтеся , втратити п'ятнадцять хвилин , щоб потім убезпечити себе від труднощів у майбутньому, усі б це зрозуміли .
Адже проблема виникла через те, що вийшов з ладу електричний прилад . У наш час будь-який пристрій можна оперативно замінити. І якщо до інспектора зверталися з проханням почекати зайвих 10 хвилин понад покладених, то він мав усі підстави прислухатися і зіграти другий тайм. У результаті виявилося , що ніякої техногенної катастрофи не сталося. Але делегат підійшов до вирішення цього питання формально.
- Подібні ситуації виникають рідко, тому, можливо , інспектору , не вистачило досвіду?
- У будь-якому випадку , рішення прийнято і його потрібно приймати таким , яким воно є. Згадайте , як московський "Спартак" добирався на матч Ліги чемпіонів проти " Інтера" на метро, застрягши на клубному автобусі в пробці. І навіть якби гравці запізнилися більше , ніж на 45 хвилин, то, впевнений , матч відбувся б в будь-якому випадку. УЄФА невигідно в усіх відношеннях розривати футбольні матчі. Думаю, що ми побачимо такий же насичений подіями другий тайм гри "Дніпра " і " Металіста" , але самим футболістам на нього буде налаштуватися вдруге непросто
- На яких умовах буде проводитися другий тайм?
- Згідно з регламентом , на полі повинні вийти гравці , які були в заявці на матч. У разі травми футболіста основного складу , його місце може зайняти будь-який гравець із запасу . Що стосується глядачів , то вони можуть за своїм квитком ще раз відвідати гру. Це стосується і арбітрів. У разі хвороби головного арбітра, його місце займе хтось з асистентів, призначених на цей матч спочатку.
- Чи можна очікувати покарання "Дніпра " за порушення норм безпеки для глядачів , на годину залишилися на трибунах без світла?
- Делегат матчу підготує рапорт, який , безсумнівно, стане предметом розгляду контрольно -дисциплінарного комітету федерації . Як мінімум , чималий штраф господарям доведеться сплатити . Більше того, ця ситуація вимагає детального розбору. Для запобігання в майбутньому подібних ексцесів, потрібно знати, що відбулося насправді , і чому не вдалося включити чергові генератори. Їх наявність є однією з вимог ліцензування футбольних клубів і належить до розряду обов'язкових критеріїв . Причому , це питання має бути розглянуто на рівні мерії Дніпропетровська. Одна справа, якщо десь окислився або перехилився провід , інше, якщо його хтось перегнув свідомо.