Там, на туманному Альбіоні київські динамівці досі так і не змогли в єврокубкових турнірах пізнати радість перемоги. І ось, жереб знову надав нашому клубу такий шанс у вигляді першого поєдинку в 1/8 Ліги Європи проти ліверпульського «Евертона». До матчу на «Гудісон Парк» залишаються лічені дні і саме час згадати не дуже приємну для нас історію зустрічей з англійськими клубами.
Почалася вона для «біло-синіх» 17 березня 1982 року з Бірмінгема в матчі-відповіді 1/4 фіналу Кубка Чемпіонів проти місцевої «Астон Вілли». Після нульової нічиєї в Сімферополі 39,000 фанів, що зібрались на «Вілла Парк» побачили два голи у виконанні своїх улюбленців Шоу на 5-й хвилині і Макнота на 43-й. Господарі мали велику перевагу впродовж усієї гри, а динамівцям явно не вистачало креативу з-за відсутніх унаслідок травм Володимира Безсонова і Леоніда Буряка, а також Володимира Веремєєва, що отримав на 40-й хвилині пошкодження і покинув поле.
Наступне рандеву відбулося через 15 років у Ньюкаслі на груповому етапі Ліги чемпіонів і закінчилося з тим же прикрим для гостей результатом. Два швидких голи у виконанні Барнса (10-а хвилина) і Пірсона (21-а) порадували майже всіх з 39,509 глядачів, але й динамівці в підсумку не залишилися у програші вийшовши у чвертьфінал.

У наступному сезоні «біло-сині» забили перший в історії протистоянь з англійськими клубами гол на виїзді, причому зробив це на 2-й компенсованій хвилині у Лондоні на всесвітньо відомому «Уемблі» (були присутні 73,256 вболівальників) не хто інший, як нинішній головний тренер нашої команди Сергій Ребров. Його гол дозволив «біло-синім» піти від поразки у грі з «Арсеналом» і звести матч до нічиєї - 1:1.

Далі в тій же Лізі чемпіонів аж до номінально останнього виїзду в Англію були суцільні поразки. Тричі в Манчестері (на «Олд Траффорд» від «Юнайтед» 1:0 і 4:0 і на «Сіті Граунд» від «Сіті» 1:0), ще раз в Ньюкаслі 2:1, а також у Ліверпулі на «Енфілд Роуд» 1:0 і двічі Лондоні проти «Арсеналу» (на «Хайбері» і «Емірейтс», обидва рази 1:0).

Нарешті, серію поразок 1 грудня 2011 року у грі групового етапу Ліги Європи, яка відбулася в Сток-он-Трент на стадіоні «Британія» перервав гол на першій компенсованій хвилині Огнєна Вукоєвича, який звів поєдинок із місцевим «Сток Сіті» до мирного результату 1:1.

Отже, до майбутньої 12 березня зустрічі в Ліверпулі динамівці в 11 матчах проти англійських клубів зазнали на їх полях дев'ять поразок і лише два рази зіграли внічию при різниці забитих і пропущених голів - 17-3 на користь наших суперників.
Але, як відомо, всі серії коли-небудь закінчуються. Можливо, цей день у багатій на події історії київського «Динамо» настане в найближчий четвер і «біло-сині» зможуть здобути затягнувшуся на 33 роки перемогу на полі клубу з країни-родоначальниці найпопулярнішої гри в світі.
Олег Задерновський