У казахстанському місті Актобе для воротаря та капітана «біло-синіх» Олександра Шовковського розпочався 20-й рекордний єврокубковий сезон у складі київського «Динамо».
У 19-ти з них він брав участь, провівши загалом 121 матч та пропустивши в них 152 м'ячі.
- Наш суперник виявився дуже організованою командою, добре вміє будувати гру на контратаках. Але при всій повазі до «Актобе», рахунок 3:2 на табло не зовсім відображає ситуацію на футбольному полі. Ми мали забивати більше м'ячів почуватися більш комфортно перед домашньою зустріччю.
- Велику кількість невимушених помилок пов'язуєте, в тому числі, з якістю поля?
- На жаль, доводилося боротися не лише із суперником, але й із газоном стадіону. Його якість бажала бути кращою, але воно однакове для гравців обох команд. Так склалося, останнім часом ми не звикли грати на таких полях.
- Судячи з рахунку, гра в нападі «Динамо» вдавалася краще, ніж у захисті?
- Це якщо говорити про кількість створених гольових моментів. Але про їхню реалізацію я так сказати не можу. Ми припустилися дуже багатьох помилок, причому таких, яких не пробачають. Нам потрібно бути більш уважними та сконцентрованими й у завершальній стадії атак, й в обороні. З іншого боку, м'ячі ми пропускали після рикошету від нашого захисника та після блискучого удару півзахисника.
- Можете докладніше зупинитися на цих моментах?
- У першому випадку була близька відстань та рикошет. М'яч влетів прямо в «дев'ятку». У другому блискучий удар вийшов у гравця, я був безсилим щось зробити.
- Практично в кожному матчі сезону в «Динамо» нове поєднання пари центральних захисників. Як проходить адаптація новачка команди Драговича?
- Вважаю, він чудово провів два матчі (проти «Таврії» та «Актобе», – прим.авт.). Людина, яка лише вписалася в новий колектив, добре розуміє, що від нього вимагається в захисті, достатньо просто грає при руйнуванні, може вдало підключитися до атаки. Вважаю, це дуже хороше придбання для «Динамо». У нашому колективі він почувається доволі комфортно. І мені з ним грати комфортно.
- Судячи з ротації, «Динамо» все ще перебуває в пошуку оптимального підбору гравців у захисті?
- На жаль, в останніх іграх ми пропускаємо достатньо часто. Тренерський штаб змушений шукати якісь варіанти, плюс через травми вибули Данило Сильва та Євген Селін, гру пропустив Євген Хачеріді. У футболі не буває так, щоб у команді все було добре.
- Чи не занадто була відкритою гра у виконанні як «Динамо», так і «Актобе»?
- Не можу сказати, що суперник створив біля наших воріт багато моментів. Був штрафний удар, удар у ближній кут та в поперечину. У нас у цьому плані було набагато більше активності біля чужих воріт. Ми грали на виїзді й чудово розуміли, що вони будуть будувати гру на контратаках. Намагалися самі швидко й великою кількістю гравців атакувати, вдавалося створювати моменти. Потрібно було їх реалізовувати, й тут маємо те, що маємо.
- Після цієї гри думка про казахстанський футбол змінилася на краще?
- Чесно кажучи, про це навіть не думав.
- Дивлячись на гравців «Динамо», жодної недооцінки суперника не було...
- Ми добре розуміли, що на нас чекає. Чудовий урок нам піднесла команда «Шахтар» із Караганди, яка переграла «Селтик» 2:0.
- Матч-відповідь доведеться провести на НСК «Олімпійський» за порожніх трибун. Це може створити проблему для динамівців?
- Мені доводилося грати без глядачів, у складі збірної України проти Грузії. Видовище, чесно кажучи, було не дуже радісним. Коли вболівальники на стадіоні, то футболісти розуміють, для кого вони грають. Є додатковий стимул показати себе з найкращого боку. Гра за порожніх трибун не має позначитися на ставленні гравців до справи. Але можуть бути нюанси. Це питання з області психології, над ним нам потрібно буде попрацювати.
- У «Динамо» розпочався період ігор двічі на тиждень. Команда готова до такого календаря?
- Зараз я не можу відповісти на це питання. Лише час покаже.