Олег Гусев: "У збірну приїжджати завжди приємно, особливо після перемог"

Динамо Київ 10 Жовтня, 10:02 785
Олег Гусев: У збірну приїжджати завжди приємно, особливо після перемог | 19-27
Півзахисник київського "Динамо" і національної збірної України вважає, що матч зі збірною Польщі, який пройде 11 жовтня у Харкові, буде для нашої збірної складнішим, ніж перша гра у Варшаві.

- Олег, з яким настроєм ти приїхав до табору національної збірної України? Чи поліпшила твій настрій напередодні відбіркових матчів ЧС- 2014 з командами Польщі та Сан-Марино розгромна перемога київського «Динамо» над донецьким «Металургом» з рахунком 9:1?

- Настрій хороший. Вигравати завжди приємно, тим більше що перед цим клуб спіткали дві невдачі. Те, що перемогли з великим рахунком - просто у нас майже все виходило. Нам потрібні були три очки, і ми їх здобули. Великий рахунок - це вже другорядне. Нам не можна більше втрачати очки ні в чемпіонаті, ні в Лізі Європи. Я навіть згоден всі матчі вигравати з рахунком 1:0, ніж одну зустріч з рахунком 9:1. У збірну ж приїжджати завжди приємно, особливо після переможних матчів.

- У якій атмосфері пройшла зустріч з іншими «збірниками»?

- Зустрілися і привітали один одного. Вже на тренуванні почали дізнаватися останні новини. Все пройшло в звичайному режимі.

- Чи не відчувалося певне напруження серед гравців «Дніпра» і «Металіста» після того недогранного матчу 12- го туру Прем'єр -ліги?

- Не візьмуся говорити про те, що у футболістів відбувається на клубному рівні, але в збірній хлопці нормально працюють і спілкуються один з одним. Я думаю, це питання відійшло на другий план.

- Повернімося до вересневих матчів відбору ЧС -2014. Збірна України у Львові забила рекордну кількість голів у ворота Сан-Марино, але не змогла перемогти Англію в Києві. Як ти оціниш виступ національної команди в цих матчах? Чого збірній не вистачило у грі з англійцями на «Олімпійському»?

- Результат посередній. Найгіршим варіантом для нас були б три очки в цих матчах, а кращим - шість. Вийшло непогано, але не відмінно. Чого не вистачило у матчі з Англією? Всі були впевнені у своїх силах перед грою. Були впевнені в тому, що не програємо англійцям. Англія добре зіграла. У Лондоні вони грали більш розкуто. Можливо, вони нас дещо недооцінили. У київському матчі було видно, що збірна Англії поставилася з повагою до української команди. Вони дуже строго і дисципліновано зіграли в захисті, намагалися перекривати всі зони, тому нам було важко. Як не крути, а Англія з хорошими футболістами - не остання збірна у світі.

- У відбірковому матчі зі збірною Англії наша команда мала деяку перевагу за гольовими моментами, але, в цілому, гра була рівною. Те ж саме можна сказати і про турнірну боротьбу у групі, в якій все ще чотири команди претендують на вихід на ЧС- 2014 у Бразилії. Ти згоден з цим?

- Згадуючи турнірну дистанцію, думаю, що саме ми найбільше заслуговуємо зайняти перше місце в групі. Ми добре зіграли з усіма своїми безпосередніми суперниками, не враховуючи поразку від Чорногорії в Києві. На виїзді ми обіграли і чорногорців, і поляків. Ті ж англійці двічі зіграли з нами внічию.

Напевно, найбільше нас підкосила нічия з Молдовою. Якщо б додати ці два очки, ми вже були б лідерами. Але ми своїми можливостями не скористалися, а Англія обіграла Молдову. Тому нам треба тепер налаштовуватися на найважливіший матч з Польщею і чекати приємних новин з Англії.

- Як ти особисто оціниш свою гру в матчах зі збірними Сан-Марино та Англії?

- Ніколи не можна бути повністю задоволеним своєю грою. Завжди є що аналізувати і до чого прагнути. А тренерський штаб нехай вже вирішує, що у нас вийшло в цих матчах, а що ні.

- Збірній України доведеться зіграти два дуже важливих матчі, а гра з Польщею стане чи не найбільш вирішальною для команди Михайла Фоменка в цьому відбірковому циклі. Якою тобі запам'яталася зустріч з поляками у березні цього року у Варшаві? Ти, до речі, забив один з голів у ворота наших суперників у Варшаві...

- Перед матчем ми читали інтерв'ю їхніх гравців. Вони говорили, що Україна - хороша команда. Але в українській збірній, за їхніми словами, відбулася зміна тренера, омолодження складу і багато іншого... У підсумку, на початку гри ми забили їм два голи, а коли вони отямилися - було вже пізно. Тим більше, що ми могли їм ще більше забити. Зараз вони вже знають нашу силу, тому матч буде набагато складніше, ніж у Варшаві.

- Які сильні сторони збірної Польщі ти б виділив, і як їх нейтралізувати? За рахунок чого збірна України зможе перемогти в Харкові 11 Жовтня?

- У Харкові буде повний стадіон, там добре вміють вболівати за рідну команду. Трибуни будуть гнати нас вперед, а там вже все залежатиме від того, як ми виконаємо тренерську установку. Кого можна виділити у складі збірної Польщі? У них хороший напад з Левандовскі на вістрі атаки. Перемогти Польщу можна за рахунок командних дій, настрою на боротьбу і самовіддачі. Найголовніше - виконати тренерський задум.

- Як ти поставився до призупинення рішення ФІФА щодо проведення матчу збірної України в Харкові без вболівальників?

- Я навіть не сумнівався, що ми будемо грати з уболівальниками в Харкові. Знав, що ФФУ подала апеляцію на рішення ФІФА, і чомусь був упевнений, що все закінчиться для нас добре.