Український футбольний фахівець В’ячеслав Грозний поділився своєю думкою про те, як київському «Динамо» слід грати у матчі-відповіді проти англійського «Евертона».
- Кияни в матчі з «Евертоном», я вважаю, повністю володіли ініціативою в першому таймі і якби забили другий м’яч, то, навіть, теоретичних шансів у ліверпульців не було б. Команді Мартінеса пощастило, що свій другий м’яч вони забили з пенальті – не грав футболіст «Динамо» рукою, м’яч потрапив у неї. Загалом же рахунок 2:1 – робочий рахунок. Я після першого матчу з «Ґенґамом» казав, що динамівці пройдуть далі, і тепер кажу, що пройдуть. Дуже важливо, що в «Динамо» хороший мікроклімат в команді, хороший колектив, досить сильні та швидкі футболісти. Звісно, буде не просто. Вибачте мене, але Лукаку – це гравець топ-рівня, за нього віддали 30 мільйонів фунтів.
- До речі про Лукаку. Як захисникам «Динамо» треба діяти проти цього мускулистого хлопця? Вихід Хачеріді зможе вирішити цю проблему?
- Я думаю, Ребров та його тренерський штаб знають як це зробити. Але проблема може бути в іншому. Ви думаєте, ніхто не знає як грати проти Мессі? Всі знають, але мало хто може. Лукаку не треба давати набрати швидкість, не давати йому прийняти м’яч обличчям до наших воріт, загнати його на фланг. Важливо, щоб гравці оборони зуміли виконати це. Щодо Хачеріді, то питання не в ньому. Командні дії повинні бути налаштовані так, щоб гравця, який грає з Лукаку, страхували партнери. Також варто врахувати, що Ромелу зміщується у різні зони, тому персонально грати з ним ніхто не подужає – це нереально. Лукаку треба відрізати від гравців, які його обслуговують, щоб на нього йшли лише довгі передачі. Але не потрібно зациклюватись лише на ньому – в «Евертоні» є й інші хороші виконавці, які можуть зіграти, віддати останній пас, забити. Аналітичний штаб «Динамо», звісно, проробляє всі ці варіанти, але не менш важливо, щоб футболісти зрозуміли завдання та виконали його.
- По ходу матчу в Ліверпулі склалось враження, що Мбокані зіграв нижче свого рівня. Чи варто на матч в Києві випустити іншого нападника?
- А може Сергій Ребров не вважає, що Мбокані зіграв нижче свого рівня? Все залежить від плану на гру – який гравець буде краще підходити під цей план, той і вийде. Важливо щоб у гравця був стимул, були емоції, щоб він реально отримав те завдання на гру, яке він зможе виконати, а тренерський штаб зможе використати його кращі ігрові якості. Є план на гру - за рахунок чого можна виграти, які слабкі місця у суперника треба оголити і на які больові точки тиснути. А може Ребров вирішить грати у два нападники, один з яких буде «плаваючим». Справа не в тому, хто вийде – справа в командній грі.