1-й тур. Динамо - Волинь - 1:1

Динамо Київ 18 Липня, 13:25 780
1-й тур. Динамо - Волинь - 1:1 | 19-27

Київ. НСК «Олімпійський». 29 547

Суддя: Олександр Іванов (Макіївка)

«Динамо»: Шовковський (к) - Даніло Сілва, Віда, Хачеріді, Селін - Гармаш, Велозо - Ярмоленко (Гусєв, 76), Аруна (Беланда, 66), Ленс (Дуду, 46) - Мбокані

«Волинь»: Неділько - Сімінін, Шиков, Шершун (Приндета, 65), Немчанінов - Кінаш (Скоба, 53), Гошкодеря - Мемешев, Эрік Бікфалві, Бабир (Задерецкій, 39) - Козьбан

Голи: Мбокані (28) - Кінаш (2)

Попередження: Віда, Хачеріді - Мемешев, Шиков, Шершун, Приндета

Вилучення: Мемешев (90 +1)

ГРА

Як ще можна ставитися до нічиєї «Динамо» в матчі з не найсильнішим суперником в українській Прем'єр-лізі? Звичайно ж, це провал для команди, яка заявила своєю метою на сезон перемогу в чемпіонаті України.

У багато разів стає образливіше за результат, коли розумієш, що хоч не виграли у команди визнаного тренера-мотиватора Віталія Кварцяного, але «Динамо» не змогло досягти результату проти клубу з набагато більш скромними можливостями. Перед сезоном Луцьк залишили ряд гравців основного складу, а Віталій Кварцяний що називається збирав футболістів з миру по нитці: повертав колишніх безробітних гравців «Волині», підбирав гравців зниклих клубів (Мемешев з «Кримтеплиці»). Для трьох гравців стартового складу (Козьбан, Мемешев, Немчанінов. Останній, до речі, вихованець «Динамо») матч у Києві став дебютним в УПЛ. І від цієї команди «Динамо» пропустило м'яч вже через 91 секунду після стартового свистка!

У центрі поля обрізався Ленс, і «Волинь» провела стрімку контратаку. Чи не найкращий гравець у складі нинішньої «Волині» Ерік Бікфалві майстерно віддав передачу на хід Кінашу, який пробіг повз застиглого в обороні Домагоя Віди і переграв Шовковського. Звичайно ж, груба позиційна помилка киян, в першу чергу, затримався позаду Віда.

На цьому помилки хорватського захисника «Динамо», у якого їх накопичилося чимало ще минулого сезону, не закінчилися. До 10-й хвилині у Віди з'явилася ще й жовта картка, коли Домагой ледь не пропустив у штрафну площу Мемешева. Довелося виправлятися ціною порушення правил. Все це могло закінчитися сумно, адже зі штрафного відмінно пробив Ерік, і лише штанга врятувала Шовковського і Ко. По завершенню 10-ти хвилин зустрічі абсолютно не тішила статистика ударів - два удари (і майже 0:2) у «Волині» і жодного у «Динамо»!

Не можна пройти повз такого нюансу: «Волинь» у першому таймі дуже активно пресингувала і практично не давала простору для середньої лінії киян. Лучан вистачило на півгодини, але не зрозуміло інше: кому треба було атакувати і забивати - гостям або господарям?

Киян рятувала активність Даніло Сілви. На 14-й хвилині він добіг до чужого штрафного і навіть завдав удару по воротах, а в середині тайму з його рейду розпочався у відповідь гол «Динамо».

Ленс проявив свої найкращі якості лише раз, коли на лівому фланзі на швидкості пішов від захисника. А ось подальша передача виявилася в руки воротарю.

На 31-й хвилині «Динамо» зобов'язане було забивати другий і вбивати в зародку майбутні розмови про проблеми в грі. У контратаці Аруна вивів на ворота Ярмоленко (офсайду не було, затримався Шершун), але Андрій не зумів обіграти Неділько.

Все могло закінчитися оптимістично для «Динамо», якщо б бригада арбітрів поставила два законних 11-метрових. На 37-й хвилині Ярмоленко після прострілу справа влучив у відставлену руку Шикову, який таким чином перервав небезпечну передачу, а на 54-й хвилині Неділько збив у штрафному Даніло Сілву, який прокинув м'яч повз воротаря.

У цілому ж другий тайм динамівці провели не кращим чином. Цьому допомогла «Волинь», завдання якої була дуже простою: утримати нічийний рахунок. Лучани лягали кістьми і домоглися свого. Дуже активний був Дуду, що вийшов на заміну, але результат не зробив. Хоча один його шалений удар з гострого кута на 90-й хвилині ледь не влучив у ціль, м'яч влучив у штангу.

ГОЛИ

2 хв. 0:1. Ленс втратив м'яч у центрі поля в єдиноборстві з Кінашем. Опорний хав «Волині» прокинув м'яч повз Аруну, віддав Еріку Бікфалві і прискорився до воріт. Хачеріді висунувся на гравця з м'ячем, але Ерік встиг віддав передачу Кінашу. Ярослав увірвався повз застиглого Віду і перекинув м'яч над Шовковським.

28 хв. 1:1. Даніло Сілва отримав м'яч на правому фланзі від Гармаша і почав рейд до воріт. Даніло обігрався з Ярмоленком і знайшов у штрафному Мбокані. Дьемерсі, оцінивши ситуацію, через велике скупчення гравців перед ним віддав назад Велозо. Мігель пробив у стінку захисників, але поборовся за м'яч і проштовхнув його на Мбокані. Нападник «Динамо» прийняв м'яч і холоднокровно шведою відправив м'яч у кут.

 

СУДДІВСТВО

Нарікати на суддівство, коли немає результату, справа остання, але пред'явити арбітрам є що. Бригада арбітра з Макіївки Олександра Іванова не поставила два очевидні пенальті у ворота гостей, трактуючи правила за лише їм відомими канонами. Обидва епізодибули на очах не тільки головного судді, а й помічників за воротами. Тобто, моменти порушення правил всі арбітри БАЧИЛИ, але не вважали за потрібне реагувати.

ГРАВЦІ

(Оцінки від 1 до 5 за класичною шкалою нашої системи освіти.)

Шовковський (к) 3

Хотілося б сказати, що ветеран «Динамо» і капітан команди зіграв на рівні, але Олександр не виручив після нечисленних ударів суперника. У голі звинувачувати нема за що, але удар Еріка зі штрафного СаШо зобов'язаний був брати.

Даніло Сілва 5

Безумовно, кращий гравець матчу в складі «Динамо». Бразилець, який нещодавно підписав з «Динамо» новий контракт, встигав не тільки в обороні, а й в атаці. Гол у наші ворота - не його провина. Один з його рейдів завершився м'ячем «Динамо». У другому таймі Даніло мав заробити для своєї команди пенальті, перед цим зробивши ривок зі своєї половини поля і по дорозі пішовши від двох підкатів лучан.

Віда 2

До 10-й хвилині хорват взяв участь у першому м'ячі у свої ворота, ледь не привіз другий, а також був «посаджений» на жовту картку. На початку другого тайму доповнив картину, не зумівши потрапити по м'ячу на рівному місці, що ледь не призвело до неприємностей.

Хачеріді 3

У Євгена не було таких явних помилок, як у Віди, але похвалити його теж нема за що. У моменті, коли Віда привіз штрафний і заробив попередження, перед цим Мемешева повз себе пропустив Хачеріді. Так що Віда виправляв неявну помилку напарника.

Селін 3

Селін не вражає на позиції лівого захисника. Зробимо знижку на те, що Олег Блохін міг, як раніше в збірній України, попросити Женю грати в обороні, а в атаку відрядити Даніло Сілву. Але і під час підключень до атак Селін не вражав. Видно, скажімо так, що Євгену більше підходять оборонні функції.

Гармаш 3,5

На старті матчу Денис загубився, за що отримав пілюлю від Блохіна. Надалі Гармаш розігрався, приймаючи участь у багатьох атаках. Саме він розпочав єдину гольову атаку.

Велозо 2,5

Мігель Велозо повністю випав з гри. Португалець відходив пішки всю зустріч. Невеликий бонус в оцінці за гольову передачу на Мбокані.

Ярмоленко 3

Гра Андрія залишила подвійне враження. Якщо подивитися на моменти, то Ярмоленко був одним з найнебезпечніших гравців у «Динамо»! І в гольовій атаці взяв участь, і вихід один на один з воротарем мав, і пенальті міг заробити, і допоміг у рейді Даніло, коли той міг отримати право на 11-метровий. Але при цьому кількість браку у Андрія зашкалювала. Багато втрат, нереалізований вихід на воротаря ...

Гусєв б/о

Олег Гусєв вийшов на кінцівку зустрічі, коли «Волинь» закрилася на своїй половині, так що оцінювати його дії нарівні з рештою немає сенсу.

Аруна 3,5

Аруна був мотором «Динамо» в цій зустрічі. Він надавав атакам швидкість, взяв участь у багатьох небезпечних атаках. Саме Лукман вивів Ярмоленка на ворота, коли той не забив. На початку матчу асистував Даніло Сілві, але той не влучив у ціль. Мав момент і сам, коли перед свистком на перерву міг бити з меж штрафного, але затіяв передачу на партнера.

Беланда 3

Юнес вийшов на останні півгодини, і часу було достатньо, щоб зробити хоч щось цінне. На виправдання новачка «Динамо» можна сказати, що у нього не було простору через суто оборонної тактики гостей у другому таймі.

Ленс 2,5

Ленс проявив себе лише раз, відірвавшись від захисника на фланзі і створивши небезпечний момент. Втратив м'яч, після чого нам забили, втім, гол це вже не його вина. Може, показав би більше в другому таймі, але Блохін не став чекати і дав шанс Дуду.

Дуду 3,5

Динамівський малюк зіграв не гірше Ленса. Намагався загострювати гру на фланзі. Навіть потрапив у штангу з гострого кута в кінці матчу, несподівано для всіх, і можливо, для себе.

Мбокані 3

Частково зі своєю роботою Мбокані впорався. Гол забив, положення врятував. У другому таймі знітився, розчинившись в оборонних порядках гостей.

ТРЕНЕР 2,5

Роботу тренера оцінюють за результатом. А результату в офіційному матчі немає. І нехай «Динамо» переможе хоч в п'яти товариських турнірах, оцінюють не по них. Об'єднаний турнір виявився оманливим з точки зору гри «Динамо» - вона ще не така хороша, як могло здатися після гідних матчів у ОТ.

У докір Блохіну поки ще рано говорити про те, що він не поставив того чи іншого новачка. Приміром, почав на лавці запасних потенційно гравець основи Юнес Беланда (інакше навіщо привозили?). Але якщо гравець виходить, значить він готовий. Ленс і Мбокані поки не роблять гру і результат «Динамо», принаймні, роблять частково.

Часу на розкачку немає. Кожен матч слід грати на перемогу, і відмовки не приймаються.

Що стосується центру оборони, то тут тренерський штаб на сьогодні безсилий. Віду замінити ніким. Зате чим думали раніше, коли відпускали Леандро Алмейду і Бетао, складно сказати. Абсолютно недалекоглядний хід, який доводиться зараз розсьорбувати. А якщо травма або дискваліфікація? Хачеріді хоч і спокійніше став, але якщо штовхне кого в серцях, а Віда з його грою заробить вилучення, що робити.

Що стосується центру поля, то неясно, чому весь матч тримали на полі Мігеля Велозо. Юнес Беланда не гірше зіграв би в центрі поля, зате залишився б дуже активний в цьому матчі Аруна.

Багато претензій до Євгена Селіна на позиції лівого захисника, але скоро вони напевно зникнуть. Приїхав Бенуа Тремулінас, який в матчі з «Волиню» був присутній лише на трибуні.