Кореспонден «СЕ» побував на вікритому тренуванні «Динамо» Київ,та поділився на строїм «біло-синіх» та іншими цікавими подробицями.
Чекаючи сигналу до початку тренування, воротар Олександр Рибка, чия дискваліфікація закінчується зимою, розважався виконанням кручених подач з лицьової лінії, після яких м'яч, описавши дугу, по ідеї повинен був влітати у сітку. Спочатку ніхто йому не заважав, але потім - випробувати себе в ролі голкіпера вирішив Джермейн Ленс.
Вийшло непогано: граючи тільки ногами, голландець не так опонував Рибці (м'яч то летів повз ворота, то потрапляв у стійку і сітку із зовнішньої сторони), скільки відбивав прямі удари Дьємерсі Мбокані.
Конголезець спершу партнера шкодував, але коли той парирував другий чи третій постріл, почав стріляти по воротах як з гармати. Тут вже аргументів у Ленса не знайшлося. А наполегливо повторював спробу за спробою Рибка саме в цей момент нарешті закрутив м'яч у сітку як слід, удостоївшись захопленого вигуку Домагоя Види: «О, Риба, ти великий! »
Словом, настрій динамівців на вчорашньому тренуванні була відмінним. Особливо у іменинника -відзначав своє 24-річчя Андрій Ярмоленко. Втім, «відзначав» - це гучно сказано: на командному зібранні віце-капітана лаконічно привітали Олег Блохін та інші гравці, а вечірнє заняття було ненадовго зупинено, коли в Конча-Заспу прибув Ігор Суркіс. Репортерів після закінчення відкритої чверті години якраз видаляли за ворота бази: через огорожу вдалося розглянути, як президент виголосив коротку промову, а Ярмоленку під оплески вручили традиційну в таких випадках футболку з автографами партнерів.
Іменинник натягнув її було поверх маніжки з символікою Ліги Європи, але передумав: регламент зобов'язує дотримуватися на передматчевих тренуваннях особливого дрес-коду. Та й пауза виявилася недовгою: ми зробили лише кілька кроків до виходу, а за спиною вже зазвучали діловиті розпорядження Блохіна і помічників, які роздавали гравцям тактичні завдання.
А дещо раніше футболісти в унісон з наставником запевняли нас: спогади про восьмирічної давності зустрічі з «Туном» не мають ніякого відношення до майбутніх ігор з швейцарським клубом. Що не виключає повної поінформованості про історію сьогоднішнього суперника: про «допінгові проблеми, після яких команду залишила половина гравців», більшість журналістів вперше почули від Блохіна.
«Та я вже не пам'ятаю нічого», - Олександр Шовковський розвів руками, коли репортери очікувано запитали капітана «Динамо» про події 2005 року. Крім явно лукавлячого голкіпера з тих пір у складі киян залишився лише Олег Гусєв, але він, проскочивши повз журналістів і камер, які стояли стіною, опинився на полі перше, ніж ми оком встигли моргнути. «Займаюся нарівні з усіма. А хто зіграє - вирішувати Блохіну», - заспокоїв воротар тих, кого стривожила його заміна у мачті з «Арсеналом». І поспішив на поле.
Краще за інших про «Тун», напевно, обізнаний Александар Драгович: сербу з австрійським паспортом не раз доводилося грати проти цього клубу ще в складі «Базеля». От би було розпитати захисника, але задовго до тренування він потрапив у полон до динамівським медіа, які розпитували його для клубного журналу - про біографію, починаючи з дитячих років.
«У чемпіонаті ми «Тун» частіше перемагали, проте перемоги давалися нам не без праці», - скаже пізніше Драгович швейцарським журналістам, не ставши прогнозувати ймовірний вихід сьогоднішньої зустрічі. Про всяк випадок...