"Чому заборонено прапор, який є символом національно-визвольного руху України ще з XVII століття? - заявив перший віце-президент ФФУ Сергій Стороженко вчора на конференції "Футбол без ненависті та дискримінації".
- Усі знають картину Рєпіна "Козаки пишуть листа турецькому султану", на якій зображено три червоно-чорних прапори. А пісня? "Червоний - то любов, а чорний - то журба". Це символ українства, який не має ніякого відношення до расистських і неонацистських дій у Європі. Спроби ж колег з FARE ("Футбол проти расизму в Європі") переконати, - мовляв, прапор не заборонено, що це просто зображення на сторінках і все, - не витримують жодної критики. Бо на підставі цих малюнків відкривається дисциплінарне провадження".
"Мене дивують пересмикування, ніби FARE забороняє чорно-червоні прапори, - сказав нам координатор програм організації по Східній Європі Павло Клименко. - Замість того щоб розбиратися з інцидентами на матчі з Сан-Марино, вся країна обговорює брошуру з моніторингу FARE. Сам Стороженко вам скаже, що жодного дисциплінарного провадження з червоно-чорним прапорам з подачі FARE відкрито не було. На матчі у Львові були зафіксовані расистські дії та неонацистські банери. Мова про червоно-чорні прапорах не йде".
На недільній грі з "Арсеналом" ультрас київського "Динамо" вивісили заборонений кельтський хрест. "Якщо це повториться з "Туном", "Динамо" отримає ще один євроматч при закритих трибунах?", - запитали ми у Клименка. "Вирішувати - УЄФА, - відповів він. - Санкції можуть бути різні - від штрафів до матчу без глядачів".