Динамівці перемогли на Кубку молодих талантів у Санкт-Петербурзі

Динамо Київ 26 Жовтня, 08:29 1203
Динамівці перемогли на Кубку молодих талантів у Санкт-Петербурзі | 19-27
З перемогою видобутої на міжнародному дитячо-юнацькому турнірі "Кубок молодих талантів", що проходив з 17-го по 20 жовтня в Санкт-Петербурзі, повернулися юні динамівці 2002-го року народження.

Під керівництвом Валерія Кінашенко (на фото) наші хлопці стали першими серед 20-ти команд з різних країн, здобувши впевнені перемоги на всіх етапах і пропустивши єдиний м'яч тільки у фінальному поєдинку.

Примітно, що наша команда вже вдруге стає переможцем престижних змагань - вперше перемогу тут здобула команда Олексія Дроценко в 2005-му році.

Учасники були поділені на чотири групи по п'ять команд у кожній. Разом з динамівцями за вихід з групи боролися ДЮСШ «Гагра» (Абхазія), ФК «Капіла» (Гельсінкі, Фінляндія), Академія Конопльова з Тольятті і ФК «Брянськ».

Детальніше про досягнення своїх підопічних розповів їхній наставник Валерій Кінашенко:

- Це був десятий, ювілейний турнір. Про те, що він є дуже авторитетним, говорить той факт, що минулого року його переможцем стала «Барселона». Кубок є перехідним, його нам віддали на рік.Після двох стартових перемог успіх у матчі з Академією Конопльова дозволяв нам достроково вийти до чвертьфіналу. У перших двох іграх у нас не все виходило, переломним став поєдинок саме з Академією Конопльова - командою, яка не потребує рекомендаціях. Нам було складно, але приємно, що наші хлопці їх не перебігали, що не перебили, а саме переграли. Звичайно, перемагати на таких турнірах без краплі везіння неможливо. Ми відчули впевненість, і надалі грали з упевненістю в своїх силах.

У чвертьфіналі ми зустрічалися з командою організаторів турніру, яка включала в себе хлопців, що не потрапили в академію «Зеніту». Команда Молодих талантів фізично була набагато могутніше, ніж ми, тому гра вийшла складною. На останній хвилині першого тайму нам вдалося забити м'яч, і тільки в кінці зуміли відзначитися ще двічі. Решта чвертьфінали закінчилися внічию, і доля путівки до півфіналу вирішувалася в серії післяматчевих пенальті. На наступний день хлопці отримали відпочинок, який провели з користю, побувавши на екскурсії по Санкт-Петербургу. У півфіналі зі «Спартаком» у перші хвилин 10 суперник міг забити, але ми заломили хід гри. Все для першого взяття воріт зробив Ванат, а в другому таймі дуже хороший індивідуальний рейд і красивий удар в дальній кут вийшов у Козленко. У другому півфіналі не пощастило «Зеніту», тому в фіналі ми знову грали з Академією Конопльова. Матч за третє місце не проводився, бронзові медалі віддали обом переможеним в півфіналах командам.

- Який був формат турніру?

- Ми грали на полі такого ж розміру, як і в Києві в чемпіонаті міста. Ми звикли до формату 8 на 8, а на турнірі довелося грати 7 на 7, це було трохи незвично, хоча перед поїздкою до Санкт-Петербурга все ж трохи потренувалися, спробували, як це буде виглядати. Найскладнішим було визначитися, в якій лінії прибирати гравця, щоб більш грамотно використовувати розстановку.

Що стосується рівня суперників на турнірі, у нас була лише одна легка гра з ДЮСШ «Гагра», всі ж інші команди були досить добре підготовленими. Приємно здивували фіни, які показали, що у них добре розвинуті не тільки зимові види спорту. Команда у них дуже хороша, що грає, технічна. Дуже пристойна команда ФК «Брянськ» - нам з ними довелося дуже важко. Лише наприкінці схилили чашу терезів на свій бік. В цілому, рівень турніру був високим, за винятком всього пари-трійки команд.Навіть ті, хто не особливо на слуху, виходили до чвертьфіналу, а, наприклад, академія «Зеніту» навіть не вийшла з групи.

- Ви працюєте з групою хлопців 2002-го року народження з серпня. Як порозумілися з ними, чи добре вивчили їх можливості?

- До нас одну команду тренував Журавльов, другу - Семенов. Ми почали працювати разом з Олексієм Дроценко, в літньому таборі переглянули основну масу хлопців. Після цього укомплектували одну команду, яка виступає у вищій лізі, і другу - для першої ліги. Таким чином, ігрову практику мають всі діти. Потім Дроценко перейшов у групу хлопців 1997-го р.н. а ми стали працювати з Юрієм Петровичем Ніколаєнко. У серпні та вересні через ігри першості міста відбулося наше знайомство, були певні перестановки в складі, адже у кожного тренера своє бачення. У цілому, постаралися максимально розкрити ігрові якості футболістів. На турнір поїхали в основному, всі хлопці, виступаючі в чемпіонаті міста, і двоє, які представляють першу лігу - всього 14 осіб (12 польових плюс 2 воротаря). Можу сказати, що з основною масою ми не помилилися, хлопці витримали і виправдали себе. Але говорити про майбутнє кожного з них ще дуже рано. Втім, що стосується таких якостей, як техніка, вміння мислити, терпіти, проявляти характер, особливо, коли гра не складається, і важко, для себе висновки я зробив. Безумовно, приємно вигравати такі турніри, перемогу в яких до нас святкували такі команди, як «Барселона», дортмундська «Борусія». «Зеніт» перемагав всього один раз за десять років. Самі діти бачать, що потрібно приділяти увагу саме тому, над чим ми працюємо - насамперед, технічній підготовці. Перемога тільки підкреслює правильність обраного курсу, за яким ми будемо рухатися й далі.

Пропонуємо вашій увазі результати матчів за участю динамівської команди:

Груповий етап

17-те жовтня

ФК «Динамо» (Київ) - ДЮСШ «Гагра» - 4:0 (-2 Ванат, Козленко, Маценко)

ФК «Брянськ» - ФК «Динамо» (Київ) - 0:2 (Ванат-2)

18 жовтня

ФК «Динамо» (Київ) - Академія Конопльова - 2:0 (Козленко, Ванат)

ФК «Капіла» - ФК «Динамо» (Київ) - 0:3 (Калмиков - 2, Волинець)

Чвертьфінал

18 жовтня

ФК «Динамо» (Київ) - Молоді таланти - 3:0 (Ванат - 3)

Півфінал

20 жовтня

ФК «Динамо» (Київ) - «Спартак» (Москва) - 2:0 (Ванат, Козленко)

Фінал

20 жовтня

Академія Конопльова - ФК «Динамо» (Київ) - 1:3 (Ванат - 2, Кривенко).

Кращим бомбардиром турніру став нападаючий київського «Динамо» Владислав Ванат, а кращим воротарем - Назар Клочай.