Приводом для цього висловлювання послужила історія, що відбулася у матчі 3-го туру Ліги чемпіонів «ЦСКА» - «Манчестер Сіті» (1:2). Вболівальники армійців імітували звуки мавп, коли до м'яча торкався півзахисник гостей Яя Туре. УЄФА розгляне скаргу англійців на дії фанатів у четвер.
«На конгресі ФІФА ми вирішили, що абсурдно карати за расизм штрафами. Завжди можна знайти гроші і відкупитися.
Абсурдно і грати без глядачів, тому що це суперечить духу футболу і це б'є не тільки по команді, яка провинилася, а й гостям. Всі ці покарання абсурдні.
Нам потрібно просто виключати команди з турнірів або позбавляти їх очок. Тільки таким чином можна боротися з расизмом і дискримінацією. Якщо ми не зробимо цього, то расизм не зупинити, а нам потрібно боротися, ми повинні мати необхідну волю. Вважаю, з расизмом можна боротися ефективніше.
Расизм - один з найлютіших ворогів сучасного футболу, але я впевнений, що спільними зусиллями ми зможемо перемогти його. Але щоб повністю його вичистити, потрібні жорсткі санкції», - цитує Блаттера AFP.
Йозеф Блаттер: "За расизм клуби потрібно виключати з турнірів"
Президент ФІФА Йозеф Блаттер закликав жорстко карати клуби, чиї вболівальники дозволяють собі расистські витівки.