- Сергію Васильовичу, чи будуть якісь особливості у підготовці стадіону перед матчем з Францією?
- За кількістю глядачів, за очікуваній кількістю вболівальників гостьової команди цей матч дуже схожий на гру з Англією, так що ми готуємося в такому ж форматі. Французьких вболівальників, можливо, буде близько п'яти тисяч. Ще не було офіційного підтвердження від Федерації футболу Франції, але ми готові прийняти будь-яку кількість фанів. І сподіваюся, що вони залишаться задоволені сервісом стадіону, але не результатом матчу. Але це вже не від співробітників стадіону залежить.
- Французькі вболівальники на матчі збірної беруть із собою півня. Чи потрапить він на «Олімпійський»?
- Так, ми знаємо традиції французьких фанів. Це питання знаходиться в процесі обговорення. Сьогодні була зустріч у Міністерстві з представниками фанатського руху, і там я піднімав це питання. Адже українські вболівальники теж можуть попросити пронести на стадіон якусь тварину... Поки що до нас, до речі, ніхто з цього приводу не звертався. Але якщо говорити про регламент, то птахів на стадіоні бути не повинно, якщо, звичайно, вони не прилетять самі. А півень, я думаю, сам не прилетить.
- Говорилося, що будуть особливі заходи проти перекупників квитків. Які?
- Звертаю увагу, що конкретних фактів про те, що були якісь зловживання службовими повноваженнями від співробітників НСК, нам ніхто так і не надав: ні Федерація, ні вболівальники, ні журналісти, які так багато про це говорили. Але щоб уникнути в майбутньому якихось розмов з цього приводу, ми повністю змінили всіх касирів, що працюють в касах НСК, встановили камери відеоспостереження, і щоб неможливо було купити квитки, перебуваючи в різних чергах одночасно, за допомогою бар'єрів зробимо поділ черг, тобто всі вікна будуть відкриті і до кожного вікна буде йти черга. Крім того, продаж у касах буде тривати від чотирьох до семи днів, а до цього квитки продаватимуться виключно через Інтернет. Ми знаходимося в постійному контакті з Федерацією і правоохоронними органами, пресу попросимо в ці дні висвітлювати все, що відбувається, щоб боротися з перекупниками і таким чином.
- Чи існує квота на кількість квитків, які продаються в одні руки?
- Так, чотири квитки через Інтернет та у касах, по домовленістю з УФІ, також чотири квитки.
- Скільки платять стюардам, працюючим на НСК, за один матч?
- У них є своя ієрархія і відповідно градація оплати: мінімум від 120 гривень.
- Чому вони не контролюють пересадку фанів зі свого місця на чуже? Прийшла людина, його місце зайняте, він кличе стюарда, а стюард розводить руками: «Нічим не можу допомогти». У чому проблема?
- Проблема в культурі вболівання і навіть в першу чергу - культурі поведінки не тільки на стадіоні, а й на вулицях. У стюардів таких завдань у функціоналі немає. Вони можуть допомогти зорієнтуватися на стадіоні, показати, де знаходяться місця, але щодо порушень - зробити тільки усне зауваження і сигналізувати службі охорони стадіону. Розумієте, стюард схожий на кондуктора в трамваї: може підійти до сидить молодій людині, над яким стоїть вагітна жінка, і сказати, що це неправильно, що є якісь норми... На жаль, ми маємо те, що маємо.
- Чому проносять заборонені фаєри?
- Фаєри потрапляють на стадіон тому, що ми не зона прикордонного контролю. Адже ми не можемо повністю роздягати людей, ми робимо те, що можливо робити - додивляємося. Знову ж до цього питання потрібно підходити з точки зору спілкування з фанами, з людьми, які проносять фаєри: вести діалог, пояснювати, що вони завдають шкоди в першу чергу собі, адже вони не побачать наступний матч улюбленої команди, тому що будуть покарані. Моя думка: треба не посилювати обшук і за п'ять годин до гри починати пропускати всіх на стадіон через рамку, як в аеропорту, а вести діалог.
- Чи проходять стюарди інструктаж на тему расистських образ, заборонених банерів, нацистських вітань? Якщо так, чому не зупиняють їх?
- Інструктаж вони, звичайно, проходять. Старші стюарди керуються методичними посібниками, які їм надають Федерація футболу, Прем'єр-ліга, клуби, і доводять інформацію до своїх підлеглих. З приводу припинення: ми з правоохоронними органами дивилися відео з «Арени Львів», аналізували. Плакати там з'явилися на 30-40 секунд, стюарди зреагували і почали рух у бік фанатського сектора. Але ви знаєте, що таке фанатський сектор і як складно по ньому пересуватися. До того ж фанати в цьому плані дуже організовані: поки до них хтось підійде, вже незрозуміло, у кого це було в руках. На жаль, ситуація така.
- Які ви бачите методи боротьби з такими речами?
- У діалозі з фанатами, з уболівальниками, які намагаються проявити якусь свою політичну симпатію під час матчів. Потрібно пояснювати їм, що заборонено і які покарання за це можливі. На зустрічі в Міністерстві молоді та спорту були представники фанатів, ми почали цей діалог... Звичайно, ми не застраховані від групи людей, які можуть з якихось своїх, дурних причин це робити, але основна маса фанатів розуміє і виступає проти цього.
- Як ставитеся до ідеї повернення міліції на стадіони? Той же Леонід Буряк вважає, що її потрібно повернути.
- Знову ж таки, вважаю, потрібно пояснювати, знаходити спільні точки дотику і йти від силових методів, методів примусу. Якщо роз'яснювати, то люди самі зроблять висновки. У нас адже розумні вболівальники, які хочуть дивитися матчі улюбленої команди і відповідно не хочуть, щоб клуб чи стадіон були покарані. Моя думка, міліція - не панацея.
- Україна подала дві заявки на проведення Євро-2020 - «Донбас Арену» на пакет «груповий турнір + гра плей-офф» та НСК «Олімпійський» - на пакет «півфінали + фінал». Вважається, що якщо у «Донбас Арени» є певні шанси, то у «Олімпійського» їх немає. По-перше, у 2012-му НСК вже приймав фінал ЧЄ, а по-друге, фінальний пакет Євро-2020 нібито мають намір віддати Стамбулу за причини «співчуття» до того, що турки програли Олімпіаду-2020 Токіо. Що ви з цього приводу думаєте?
- Заявка на проведення півфіналу та фіналу на НСК «Олімпійський» була подана до мого приходу на цю посаду, ще в січні. Я вважаю, що треба було подавати заявку на груповий турнір плюс матчі однієї восьмої та чвертьфіналу, але заявка відправлена, і ми зробимо все можливе, щоб перемогти.
- Після матчу Україна - Польща в Харкові фани скаржилися, що їх скандування («Слава Украіні ! - Героям слава!"). Глушилися імітацією вболівання, що звучала з динаміків. Таке можливо? Практикувалося чи подібне на «Олімпійському»?
- Я знаю про це з преси. На « Олімпійському» це точно ніколи не практикувалося і в планах у нас теж не було нічого подібного. Це я можу вам сказати з повною відповідальністю. Чи є така практика в принципі - я не знаю. І, на жаль, не знайомий з директором харківської арени. Коли познайомлюся - обов'язково у нього запитаю. Але технічно це напевно можливо.