Михайло Фоменко: "Досі мучить результат матчу з Францією і турбує безсоння"

Динамо Київ 23 Листопада, 08:32 3192
Михайло Фоменко: Досі мучить результат матчу з Францією і турбує безсоння | 19-27
Головний тренер збірної України розповів, чому ми не потрапили на ЧС і за кого збирається там вболівати.
Головний тренер збірної України розповів, чому ми не потрапили на ЧС і за кого збирається там вболівати.
 
- Михайло Івановичу, незважаючи на те, що Україна не змогла пробитися на чемпіонат світу, ви, напевно, не пропустите таку подію і будете його дивитися?
- Звісно.
 
- А час на заваді не стане, адже там матчі і в першій ночі будуть починатися, і в четвертій ранку?
- Ну це ж таке. Можна пряму трансляцію дивитися, можна і в записі. Головне подивитися, а як - для мене не має значення.
 
- За кого вболівати будете?
- Як завжди - за Іспанію, Англію, Німеччину.
 
- А за Францію? Хотіли б, щоб вона вилетіла якомога раніше, чи щоб пройшла якомога далі?
- Без коментарів.
 
- Перед плей-офф з французами ви говорили, що через нервове напруження вам складно засинати. Зараз, коли вже все закінчилося, безсоння вже не мучить?
- Так швидко безсоння не проходить. Думаю, протягом тижня або десяти днів все налагодиться. Звичайно, ще мучить результат.
 
- Проте вже пройшло трохи часу, емоції злегка вщухли. На ваш погляд, чого не вистачило нашій збірної у Франції, щоб був інший результат?
- Не вистачило досвіду подібних спарених ігор з таким сильним суперником. Так, у березні ми грали в п'ятницю у Варшаві з Польщею, а потім, у вівторок в Одесі, - з Молдовою. Тоді дуже багато пішло сил, емоцій. Але Молдова - це ж не Франція. Потрібно мати досвід відновлення в такий короткий час. Ну і, звичайно ж, для будь-якої команди дуже складно втратити двох основних захисників.
 
- Є у вас після матчу-відповіді з Францією до самого себе претензії? Може, зі складом не вгадали?
- Я ніколи не ворожу. Я просто працюю. Я багато разів вже говорив, що все залежить від суперника. Ми його вивчаємо, знаходимо сильні сторони, слабкі і ставимо оптимальний для цього суперника склад.
 
- Тобто і зараз ви б поставили такий же склад на той матч?
- Звичайно.
 
- Зараз Південна Корея шукає собі тренера на фінальну частину ЧС-2014 і, подейкують, там зацікавилися вашою кандидатурою. Якщо азіати покличуть до себе, ви погодитеся або зараз закриті для будь-яких пропозицій?
- У плані емоцій, звичайно, хотілося б. Але у мене контракт за системою "1+2", і якщо федерація продовжить угоду, тоді немає сенсу кудись їхати. А якщо ні, тоді інша справа.
 
Нагадаємо, раніше президент ФФУ Анатолій Коньков заявив, що повністю задоволений роботою Фоменка і, якщо Михайло Іванович не проти, співпраця з ним буде продовжена.