Шарій, Тлумак та Васильков про перше коло чемпіонату України

Динамо Київ 6 Грудня, 13:37 1303
Шарій, Тлумак та Васильков про перше коло чемпіонату України | 19-27
"Футбол 24" запросив експертів до обговорення першого кола УПЛ. Вони назвали головних героїв та антигероїв першості, а також висловилися щодо "Динамо" і "Металіста" - лідерів, на борту яких виникли "пожежі".

 

Своїх співрозмовників, а саме: Івана Шарія (екс-форварда "Ворскли", рекордсмена вищої ліги),Андрія Тлумака (колишнього голкіпера "Карпат") та журналіста Миколу Василькова ми запитали про таке...

1. Виступ якої з команд став для Вас приємною несподіванкою? Кому можна вручити уявний Кубок Прогресу, який присвоювали в радянському футболі?

2. Хто з клубів навпаки - розчарував?

3. Назвіть трійку найкращих гравців першого кола.

4. Найкращий матч - за інтригою, якістю, сценарієм?

5. Кого з головних тренерів ми вже не побачимо навесні "у ділі"? Адже, наприклад, Олегу Блохіну пророкують відставку одразу після останнього матчу в Лізі Європи проти "Рапіда"...

6. Чи зможе "Металіст" продовжити боротьбу за титул, зважаючи на провальний фініш першого кола, а також кадрові зміни, без яких, вочевидь, не обійтися взимку?

     Іван Шарій 

1. Якщо вручати Кубок Прогресу, то лише "Чорноморцеві". Ця команда стрімко увірвалася в групу лідерів і гідно там виглядає. У складі одеситів мені дуже імпонує Олексій Антонов.

2. Розчарувала "Таврія". Ну і "Волинь". У команди Кварцяного достатньо зіграний склад, проте це чомусь не дуже проявилося у турнірній таблиці. "Карпати" до уваги не беремо, адже там перед стартом сезону відбулися колосальні пертурбації.

3. Даріо Срна, Марко Девіч, Євген Коноплянка.

4. Цікавих матчів було багато. Пригадуються перемоги "Шахтаря" над "Чорноморцем". Також варто сюди внести наше "Ель Класіко" між "Шахтарем" і "Динамо". Ну й нещодавня нічия "Таврії" з "Волинню" сподобалася. Не в кожному матчі побачиш такий камбек і два нереалізовані пенальті!

5. Та будь-кого можуть звільнити. Це вже як вирішать президенти клубів, хоча особисто я дав би всім тренерам можливість попрацювати ще й у другому колі. Блохін? Ну, усунуть Блохіна, і що? Нехай працює. Та обіграють вони той "Рапід" на своєму полі, будьте певні! А далі потрібно грати в плей-офф, у чемпіонаті за нагороди боротися. У киян ще все попереду.

6. У Маркевича непогана команда, дуже майстерна. Думаю, навесні вони повернуться в боротьбу за титул. А ті, хто не знаходить у собі мотивації грати за "Металіст", бо, бачте, в Лігу чемпіонів не потрапили, нехай йдуть геть. Що це за постановка питання така - "не хочу грати"? Отже, такі футболісти - це непрофесіонали.

Андрій Тлумак

1. Про це вже багато сказано і написано. Головним відкриттям першої частини чемпіонату став "Чорноморець". Ця команда пройшла дистанцію дуже стабільно, хоча грала на три фронти. Зауважте, ані в чемпіонаті, ані в Кубку України, ані в Лізі Європи "Чорноморець" не втратив шансів на продовження боротьби.

2. Запорізький "Металург". Третій рік поспіль команда не може себе знайти. Міняються тренери (не всі з них були поганими), але без жодного ефекту. Чому так відбувається, мені важко сказати. Потрібно перебувати всередині колективу, щоб розуміти причини проблеми.

3. Коноплянка, Федецький ну і, напевно, Олександр Кучер. Все-таки було дуже показово, коли без двох останніх гравців збірна України розсипалася у Парижі. Це свідчить про величезне значення Кучера і Федецького. Така моя особиста думка.

4. Поза всякою конкуренцією для мене стоїть матч "Дніпро" - "Металіст". Тут і інтрига була потужна, і світло зникало, і догравання виявилося дуже цікавим.

5. Не хочу відповідати на це запитання. Це неетично. До того ж, часто трапляється так, що тренер непогано працює і заслуговує на те, щоб продовжити свою роботу, а президент клубу вирішує зовсім по-іншому. Той же Орбу мав всі підстави, щоб залишитися в "Севастополі", але бачимо, що вийшло.

6. Поки що не можу нічого сказати. От коли відбудуться у "Металісті" кадрові зміни, тоді й поговоримо. Маркевич - дуже кваліфікований тренер, він знає, що і як робити.

Микола Васильков

1. "Зоря", адже ця команда зуміла пережити важкий старт, а також кілька спадів упродовж чемпіонату. Вернидуб вже був на межі звільнення, але з честю вийшов з цієї ситуації. Імпонує також те, що домашні матчі "Зорі" збирають велику аудиторію. Нехай і не аншлаг, зате значно більше, ніж ходить на футбол у Маріуполі чи Полтаві. За грою "Зоря" мені нагадує "Чорноморець" - діють від оборони, вміючи реалізувати свої козирі. Якщо Вернидубу дадуть ще трохи часу, як от Григорчуку, матимемо дуже цікаву команду.

2. Розчарування - це Запоріжжя. У них не відбулося регресу - вони на тому ж дні, де й були раніше. Іноді ця команда грає гарно, проте результату - нуль. От якби повернути в "Металург" тих, кого вони роздали іншим упродовж останніх п'яти років, - це була б суперкоманда.

3. Складно сказати, бо навіть гранди грають нестабільно. Це не чемпіонат став конкурентнішим, а лідери здали. Серед футболістів зараз нема таких, які грали б, наче заведені. Як це раніше робили Гармаш або Фернандінью. Приємно, що Девіч забиває, хоча іноді він несміливий, а іноді - симулянт. Бачимо, що Марко недарма з'їздив у "Шахтар". Раніше, ще до Донецька, його гра більше дратувала, аніж подобалася. Далі можу назвати Олексія Гая. Я з ним давно знайомий особисто, тож мені було прикро, що він загубився у "Шахтарі" через бразильське лобі. У "Чорноморці" Гай відіграв дуже стабільно. Ну а третім можу назвати Джабу Канкаву, якому не було рівних в опорній зоні. Вважаю, що це найстабільніший гравець першого кола в складі "Дніпра".

4. Переглянув майже всі матчі "Динамо", десь половину ігор "Дніпра" і "Шахтаря", трохи стежив за "Карпатами". Дуже сподобався свіжий матч між "Севастополем" і "Динамо", в якому кияни перемогли 2:1. Гра відбувалася у високому темпі, а свій гол "Севастополь" забив в англійському стилі, коли в атаці бере участь багато футболістів. Класна така, трудова "банка". Назву також матч між "Шахтарем" і "Динамо" (3:1), а також перемогу "Дніпра" над "гірниками" з аналогічним рахунком. Дуже показовим був гол Кучера наприкінці матчу, який довів, що "Шахтар" не може собі дозволити програти з розгромним рахунком.

5. Погано собі уявляю сценарій зі звільненням Блохіна. Що ми маємо у випадку його відставки? Порожнечу. Тимчасовим наставником може стати Ребров, Федоров або Хацкевич. Та навряд чи Ігор Суркіс ризикне піти на такий крок. Щодо іноземного фахівця, то я не вірю, що він з ним домовиться. Окей, от фінішує "Динамо" з тим же Ребровим на другому або третьому місці. Подумають: "А давайте залишимо!" А потім піде спад і знову все по новому колу. Тому треба залишити Блохіна. Часто згадують в цьому плані Фергюсона, якому для підйому "МЮ" знадобилося 4-5 років. Поки що гра "Динамо" - це суцільні форс-мажори.

Щодо інших тренерів, то, думаю, що Коновалов не затримається в "Севастополі". У нього мало досвіду, в такій проблемній команді він "згорить". Севідов і Грозний, думаю, допрацюють як мінімум до кінця чемпіонату. Невідомо, якою буде ситуація в запорізькому "Металурзі". Таран - людина різка, тому теж може піти.

6. Вважаю, що "Металісту" вже не варто думати про чемпіонство. Чемпіоном стане "Шахтар". "Гірники" можуть навіть десь програти в другому колі - однаково захистять титул. Для "Металіста" на перший план виходить боротьба за другу сходинку, тобто, за Лігу чемпіонів. До того ж, множаться чутки, що в команди з грошима не все гаразд. Начебто, з Ярославським ще не розрахувалися. Наголошую: не знаю, чи це правда, але про таке подейкують. Звичайно, хочеться, щоб чемпіонська інтрига зберігалася до останнього туру, як в АПЛ, а не як у Прімері, де все відомо задовго до фінішу.

Розмовляв Олег Бабій