Колишній головний тренер київського «Динамо» і збірної України Леонід Буряк прокоментував результати жеребкування 1/16 фіналу Ліги Європи:
- Як не крути, а вдалими результати жеребкування для українських команд не назвеш. Навіть «Шахтарю», якому дістався легкий суперник, доведеться непросто. Звичайно, всім нам хотілося більшої прихильності жереба, але, з іншого боку, все справедливо. Виступили б наші команди краще в груповому турнірі, розклади були б зовсім іншими.
Кожен був ковалем свого щастя, так що результат жеребкування абсолютно не дивний. Так, буде складно, і справа тут навіть не в гучних іменах суперників. Насамперед, не будемо забувати, що наприкінці лютого в українському чемпіонаті буде зимова пауза, в той час як в зарубіжних лігах - розпал турніру.
Досвід показує, що якими б продуктивними не були підготовчі збори, ігрова практика не йде ні в яке порівняння з контрольними матчами. І це буде головною перешкодою для наших клубів у Європі. У цьому зв'язку я б не став виділяти серед чотирьох наших команд тих, кому відверто пощастило.
Так, наприклад, абсолютно не згоден з коментатором прямої трансляції жеребкування, що «Дніпро» і «Тоттенхем» приблизно рівні за класом. При всій повазі до команди Хуанде Рамоса вважаю, що британці перевершують його підопічних у класі та організації ігрових дій. Так, зараз багато слів буде сказано про те, що лондонська команда переживає кризу. Але, тим не менш, керівництво цього клубу, буквально днями відправивши у відставку тренера, зробило крок назустріч до подолання смуги тимчасових невдач. Зараз складно передбачити, в якій формі буде «Тоттенхем» в лютому - не стану виключати, що за цей час команда зуміє подолати труднощі і до зустрічі з «Дніпром» підійде у всеозброєнні.
Також не варто забувати, що команда Рамоса на початку календарного року завжди виглядає не так сильно, як, скажімо, в кінці попереднього, і це може внести свої корективи. Не на користь «Дніпра» говорить і статистика зустрічей з командами Туманного Альбіону. У багатьох досі збереглося в пам'яті те, як програвши другій лондонській команді, «Фулхему», українці залишилися за бортом Ліги Європи.
Тим не менш, я б не став заздалегідь посипати голову попелом. За останній час «Дніпро» серйозно підріс і зміцнів - на мій погляд, цій команді під силу дати бій англійцям і поборотися за вихід у наступну стадію єврокубків.
Непросто буде і «Динамо», адже столичний клуб отримав в суперники один з найсильніших клубів на цій стадії. «Валенсія» чудово виступила в груповому турнірі Ліги Європи і задовго до його закінчення оформила путівку в наступну стадію. Крім того, цей клуб славиться професійним підходом до справи, відмінно проводить селекційну роботу. Так, справи «Валенсії» в чемпіонаті Іспанії навряд чи можна назвати успішними. Але те, що команда йде поки лише дев'ятою, якраз і говорить на користь єврокубкових амбіцій іспанців.
Не стану виключати, що, розгубивши шанси домогтися чогось серйозного у внутрішній першості, футболісти «Валенсії» кинуть всі свої сили на досягнення успіху в Лізі Європи. Складно сказати, чи встигне Олег Блохін, який отримав новий кредит довіри від клубного керівництва, за півтора місяці поліпшити гру команди, але хочеться вірити, що «Динамо» під силу пройти іспанську команду.
Важко доведеться і «Чорноморцю» - команді, яка, і так стрибнувши вище голови, вже вписала своє ім'я в історію. Що не кажи, а одесити мають дуже сильного суперника. «Ліон» вже кілька років числиться в грандах європейського футболу, у цієї команди добре поставлена гра і є все для того, щоб по-справжньому включитися в боротьбу за престижний трофей. Проте, у «Чорноморця» теж непогані шанси на підсумковий успіх. Багато що залежатиме від того, в якому ключі пройде підготовка одеського клубу під час зимового міжсезоння.
На мій погляд, якщо керівництво ставить перед командою серйозні завдання, без підсилення не обійтися. Новачки, які додадуть грі «Чорноморця» нових фарб, просто необхідні. Звичайно, є ризик порушити сприятливу атмосферу всередині колективу, але навряд чи хороші придбання на це якось вплинуть. Якщо у команди єдина мета, вона все одно буде працювати в загальному напрямку.
Не варто розслаблятися і «Шахтарю». Не погоджуся з тими, хто каже: гірникам пощастило більше за інших. Чеська «Вікторія» також грала в Лізі чемпіонів і позбавила єврокубкової весни досить сильний московський ЦСКА. Упевнений, що досвідчений Мірча Луческу знає ціну загальному успіху і не допустить недооцінки суперника...