Підсумки-2013. УПЛ: штрафи і покарання

Динамо Київ 17 Грудня, 12:17 1328
Підсумки-2013. УПЛ: штрафи і покарання | 19-27
Згадуємо санкції до клубів УПЛ

Біляші за захмарними цінами, поблажливість за п'янку, "Севастополь" ставить рекорди - "Чемпіонат.соm" згадав покарання першого кола.

Кузьміна пробачили

Вже після першого туру Комітет арбітрів ФФУ позбувся однієї бойової одиниці. Арбітр з Миколаєва Андрій Кузьмін отримав призначення на матч " Таврія" - "Зоря", проте ту гру в підсумку провів одесит Андрій Лисаковский. За даними ЗМІ, в день матчу Кузьміна виявили в абсолютно нетверезому стані без будь-яких шансів на те, що він прийде в себе до початку поєдинку. Після цього в терміновому порядку з Одеси і був викликаний Лісаковський, а Кузьмін відправлений геть.

Для куратора українських арбітрів П'єрлуїджі Колліни це був удар нижче пояса, який не став церемонитися зі своїм підопічним, дискваліфікувавши того довічно. І якщо за помилки своїх підопічних на поле італієць часто бере удар на себе, то про випадок з Кузьміним куратор не обмовився ні словом, а інформація про нього була оперативно прибрана з сайту комітету арбітрів. Правда, КДК ФФУ наприкінці вересня пішов назустріч Кузьміну, розглянувши його скаргу, змінивши довічну дискваліфікацію на відсторонення від роботи до кінця нинішнього сезону.

Антирекорд "Севастополя"

У першій частині нинішнього сезону клуби, як ніколи раніше змушені були розщедритися, виплачуючи чималі штрафи. Найчастіше грошові покарання клуби УПЛ отримували за умисні удари футболістів, через поведінку своїх уболівальників і навіть за образи арбітрів. Скажімо, тільки останнє засідання дисциплінарного комітету змусило відразу сім клубів виплатити штрафів у цілому на 330 тисяч гривень. Один тільки "Металіст", "завдяки" власним уболівальникам змушений буде розлучитися зі 175 тисячами гривень. До речі - це другий за розміром штраф з початку нинішнього сезону. Крім харків'ян, цього року більше ніж на сто тисяч гривень одним платежем каралися "Динамо", "Карпати" і "Дніпро", які увійшли до трійки лідерів по штрафах в минулому сезоні.

До названих вище команд додався "Севастополь", який встановив власне антидосягнення. У шостому турі в домашньому матчі з "Дніпром" кримські вболівальники посеред матчу несподівано почали палити фаєри, разом з уламками сидінь кидаючи їх на поле, а арбітру довелося навіть на кілька хвилин відвести команди в підтрибунне приміщення. Ця витівка коштувала севастопольському клубу 250 тис. грн. Це максимальний штраф, передбачений Дисциплінарними правилами ФФУ.

Дорогі біляші

Мабуть, найбільш курйозний штраф, виписаний після першої частини сезону, випав на долю полтавської "Ворскли". Після пам'ятного матчу 11 -го туру у Полтаві, який "Динамо" догравали в меншості, зумівши піти від поразки лише в компенсований арбітром час (2:2), в наставника киян Олега Блохіна, який вирушав до роздягальні, полетіло три біляші. Відео з  пиріжками, які летіли з трибун, тоді довго залишалося в тренді, тільки от керівництву "Ворскли" було не до сміху. За цю витівку клубу довелося заплатити 50 тисяч гривень, виходить - по 17 тисяч за один біляш .

Штраф Луческу

У цьому сезоні дисциплінарні органи пильно стежать за виконанням всіма учасниками футбольного дійства регламентних норм. Скажімо, не обійшла стороною КДК ФФУ відмова наставника "Шахтаря" Мірчі Луческу від передбаченого регламентом рукостискання з головним тренером суперника Олександром Севидовим. У матчі дев'ятого туру "Карпати" зуміли в рідних стінах обіграти чемпіона (3:2), а Містер за відмову від рукостискання отримав штраф в п'ять тисяч гривень.

Невдаха "Дніпро"

Напевно, дніпропетровський клуб цей рік ще довго буде пам'ятати. Біди команди Рамоса почалися з помітного матчу 12-го туру проти "Металіста" , коли на початку другого тайму на "Дніпро Арені " несподівано згасло світло, а другий тайм командам довелося догравати через два місяці завдяки вольовому рішенню прем'єр-ліги. Але біда не ходить одна - через три тижні "Дніпро" не зміг через погані погодні умови дістатися до Одеси на матч 1 / 8 фіналу Кубка. І як не кликало керівництво клубу  дисциплінарні органи, в цей раз клубу було зараховано технічну поразку , а "Чорноморець" без бою пройшов у наступний етап змагання.

До слова, чималий штраф довелося заплатити і воротареві дніпровського клубу Денису Бойко. Після переможного матчу сьомого туру з "Шахтарем" українець підбіг до фанатської трибуни "Дніпра", взяв з рук уболівальників фаєр і став розмахувати ним. За цю витівку йому довелося розщедритися на суму в 25 тисяч гривень, а "Дніпро" за дії своїх вболівальників тоді був покараний штрафом в 125 тисяч гривень. До слова, за скандування нецензурних висловів та пошкодження пластикових сидінь уболівальниками "Шахтаря" під час цього ж матчу і донецький клуб був оштрафований на 75 тис.грн.