Директор Об'єднаної футбольної ліги, президент "Аланії" Валерій Газзаєв за традицією, якій уже більше 10 років, відвідав перед Новим роком редакцію "СЕ" і близько години відповідав на запитання журналістів.
- Просунулися ви за останній час у питаннях організації Об'єднаного чемпіонату?
- За рік пророблена велика робота. Наша організація офіційно зареєстрована в міністерстві юстиції. У нас два засновники- Російська футбольна прем'єр-ліга і Фонд соціальних ініціатив "Газпрому". Починали ми практично з нуля. Якщо на перших порах ідею підтримували 19 відсотків любителів футболу в Росії, а в Україні й того менше, то в опитуванні, проведеному "Левада-Центр" у жовтні, за Об'єднаний чемпіонат проголосували вже 54 відсотки росіян і 35-36 - українців. Значне зростання!
- Які російські й українські клуби підтримують вашу ідею, а які - ні?
- Ще в лютому "за" проголосували 14 з 16 команд російської прем'єр-ліги. І в Україні всі провідні клуби хочуть грати в Об'єднаному чемпіонаті. Я знаю це, оскільки часто там буваю. І це легко пояснити, оскільки сама ідея наднаціональних чемпіонатів у Європі виникла в результаті фінансової кризи. У нинішньому році ми з колегами виїжджали до Голландії, Чехії, Латвії, де теж розглядаються спільні проекти. Є ще ідея Балканської ліги. Напевно, це в дусі часу: з одного боку, підвищиться якість футболу, з іншого - існує безсумнівна економічна вигода. Рекламний ринок, медіаправа і так далі.
- Може, поки краще провести Об'єднаний кубок? Як проміжний варіант.
- Я вважаю це недоцільним. Переможець Кубка не отримає нічого серйозного - наприклад, путівку в Лігу чемпіонів. До речі, зараз буде проводитися подібний об'єднаний турнір у Чехії та Словаччині. Але там зовсім мало команд, по 4-5 від обох країн. Ще був такий Кубок в Латвії та Литві... Зрозумійте, повинна бути серйозна мотивація. Тому я і не бачу особливого сенсу саме в Кубку. А от створення Об'єднаного чемпіонату - необхідно.