Розанов: «Рівень українських коментаторів значно нижче російських»

Футбол України 27 Грудня, 09:21 919
Розанов: «Рівень українських коментаторів значно нижче російських» | 19-27
Відомий російський коментатор Юрій Розанов розповів, чому, на його думку, рівень українських коментаторів нижчий, ніж у їхніх російських колег.

Відомий російський коментатор Юрій Розанов розповів, чому, на його думку, рівень українських коментаторів нижчий, ніж у їхніх російських колег.

"Рівень, безумовно, нижчий, але мене це абсолютно не напружує, тому що я розумію, звідки все береться. По-перше, коментаторська школа радянського спорту - Озеров, Маслаченко (хоч він і українець за місцем народження), Майоров, Дмитрієва, Гомельський - була московською, бо тоді вся інфраструктура була у нас, більшість змагань проводилися в столиці. Єдиним коментатором з України, який іноді проводив матчі київського "Динамо" на Першому каналі, був Щербачов.

По-друге, коли почалася перебудова, а разом з нею різні зміни, в Росії вони стартували трохи раніше. Ось порівняйте: спеціалізований спортивний канал "НТВ +" у нас виник в 1996-му, а український "Футбол" нещодавно відсвяткував п'ятиріччя. Тому природно, що люди на "НТВ +" мають цю саму фору.

По-третє, з радянських часів в Москві залишилися ті, хто можуть навчити, і їх значно більше, ніж у Києві. Припустимо, я вважаю своїм учителем Євгена Олександровича Майорова - людину, яка зі мною займалася пер-со-наль-но. Персонально, така глиба, такий метр ! Вася Уткін, мій друг, учителем вважає Анну Володимирівну Дмитрієву, нехай вона і коментує теніс. Якщо ширше - ми, працюючи на "НТВ +", мали можливість щодня спілкуватися, наприклад, з Володимиром Микитовичем Маслаченком! В Україні подібних можливостей не було. Хоча, зрозумійте, це не провина держави, не провина хлопців, просто так склалося, що тут не було школи, зв'язку поколінь", - вважає Розанов.