Чи правий був президент "Динамо" Ігор Суркіс, коли залишив Олега Блохіна головним тренером команди?
– Як на мене, це – помилка. Річ не в поточних результатах "Динамо". Зараз треба оцінювати не кваліфікацію Олега Володимировича, а стан його здоров'я. Як він може тренувати на такому рівні після перенесеної операції на сонній артерії та втрати батьків? У Блохіна ж був тромб. Його, непритомного, знайшли в кімнаті на базі – добре, що все обійшлося. Ну, яке тренерство. Це ж нервова робота. Думаю, Олег Володимирович не розуміє, наскільки це серйозно.
Ігрові проблеми "Динамо" такі. По-перше, переоцінені лідери. Ярмоленка вважають зіркою, хоча не може з метра влучити в порожні ворота. Хачеріді будь-коли може створити проблеми. Своїй же команді. Він має йти страхувати так, щоб суперники відлітали із флангу на кілька метрів. А виходить навпаки – сам відлітає від них.
Друге: у "Динамо" немає достатньо кількості виконавців опорної зони. Добре, Гармаш. Хоча невідомо, який він буде після травми. А хто ще? Велозу, Вукоєвич, Аруна – нестабільні. Хіба що Сидорчук. Але якщо його випустити на поле одночасно з Гармашем, то можна закінчити матч із вісьмома польовими гравцями.
Тобто "Динамо" не буде навіть другим?
– Цього я не казав. Мені відомо, що "Металіст" має колосальні проблеми. Не можу говорити про них публічно, але ситуація серйозна. Якщо вона не вирішиться, команда може "посипатися".
Піде в оренду Соса. Його роль співставна з тією, яку виконує Іньєста в "Барселоні". Сосу замінити ніким. Це – єдиний "штовхач" командної гри "Металіста". Миронові Маркевичу неодмінно треба буде щось вигадати. І в цьому також шанс команди – досвідчений тренер.
А "Дніпро"?
– Команда класна, біжить. Але дуже неміцна, ламається під ударами. І скаржиться на суддівство. Розумію, що не працюють із суддями. Але є певні правила гри у футбол. І їх треба приймати.
Хотів би також сказати про Зозулю. Це непоганий футболіст, боєць. Та форвард не того рівня, з яким можна вирішувати найвищі завдання. Ледь його штовхни – він падає, "малює" фол. І тримати в руках себе не вміє, тому часто наражається на дисциплінарні порушення.
Не даю категоричних прогнозів щодо виступу команди навесні. Але зрозуміло: сумніви в його успішності є. Можна скільки завгодно говорити, що з Рамосом команда прогресує. А де результат? Третє місце брали не з ним, а з вітчизняним тренером Протасовим.
На початку сезону ви говорили, що чемпіоном буде "Шахтар".
– Зараз тим більше не відмовляюся від своїх слів. Гляньте таблицю – хто там лідирує? "Шахтар" – чемпіон. Якщо виграє в Києві перший матч навесні, хоча наголошую, це далеко не факт, то взагалі зосередиться на Лізі Європи. Проблема "Шахтаря" – відсутність Фернандіньйо. Свій клас він "доводить" зараз у "Манчестер Сіті". А от Вілліан ніде так якісно не грав, як у "Шахтарі".
На кого спиратися Луческу?
– На Тейшейру, Косту, Срну. Це три головні фігури, завдяки яким "Шахтар" рухається вперед. Інші футболісти – талановиті. Вважаю, той же Тайсон допоможе "Шахтарю". Є безліч людей, які дивуються: чому Луческу не зміцнить оборону? А ким? Топ-захисники світу поїдуть сюди грати? Хачеріді "Динамо" відпустить?
"Чорноморець" зможе підтримати рівень?
– Складне питання. За всієї поваги до одеситів помітно, наприклад, що "Шахтар" має ключ до цієї команди. Ігровий. Проблема "Чорноморця" – лава запасних. Григорчук уже молодець, якщо втримається навесні – буде ще більшим "красенем".
У збірній залишився Михайло Фоменко. Це правильно?
– Результат команди дав відповідь. Вважаю його позитивним, хоча Франції програли. Але вона – це не Словенія чи Греція. Михайлові Івановичу – тільки повага. Але чи зможе він розвивати гру збірної, не знаю. Коли працював у його "Динамо", тактика була не дуже вибаглива. Збірна також не грає вишукано. А вимоги до неї, думаю, зростуть. Сподіваюся, Михайло Іванович впорається.