Як буде восени виглядати Ліга чемпіонів

Динамо Київ 15 Червня, 16:37 2495
Як буде восени виглядати Ліга чемпіонів | 19-27
Для цього скористаємося стандартним методом і припустимо, що у відбіркових раундах сильніше виявляться «сіяні» команди.

ВІРТУАЛЬНИЙ «ПОСІВ» ГРУПОВОГО ТУРНІРУ ЛІГИ ЧЕМПІОНІВ-2017/18

Кошик 1

«Реал» 176,999

«Баварія» 154,899

«Челсі» 106,192

«Ювентус» 140,666

«Бенфіка» 111,866

«Монако» 62,333

«Спартак» 18,606

«ШАХТАР» 87,526

Кошик 2

«Барселона» 151,999

«Атлетіко» 142,999

ПСЖ 126,333

«Боруссія» Д 124,899

«Севілья» * 112,999

«Манчестер Сіті» 100,192

«Порту» 98,866

«Манчестер Юн.» 95,192

Кошик 3

«Наполі» * 88,666

«Тоттенхем» 77,192

«Базель» 74,415

«ДИНАМО» * 67,526

«Аякс» * 67,212

«Олімпіакос» ** 64,580

«Андерлехт» 58,480

«Ліверпуль» * 56,192

Кошик 4

«Рома» 53,666

«Бешикташ» 45,840

«Селтік» ** 42,785

«Зальцбург» ** 40,570

«Копенгаген» ** 37,800

«Лудогорец» ** 34,175

«Фейєнорд» 23,212

«Лейпциг» 15,899

* - у разі виходу з «турніру 15».

** - в разі виходу з «відбору чемпіонів».

Відразу обмовимося, що до віртуального «посіву» слід ставитися критично. На те він і віртуальний. До того ж тільки 22 команди вже точно знаходяться в груповому турнірі, а 10 ще повинні пройти кваліфікацію. Як правило, не всім «сіяним» вдається підтвердити статус фаворита.

Так що, «Динамо», яке поки віртуально проходить в Лігу, ще має довести, що цифри в графі «Коєф.» Правильно відображають рівень київського клубу. А нам залишається сподіватися, що восени побачимо в головному клубному турнірі Європи дві українські команди.

Нагадаємо, що з сезону-2015/16 в регламент Ліги чемпіонів внесені деякі зміни. Тепер переможець Ліги Європи попереднього сезону тепер отримує право виступати в ЛЧ. Причому стартувати буде або відразу в груповому турнірі або в 4-му відбірковому раунді в залежності від місця в національному чемпіонаті і з урахуванням місця в національному чемпіонаті переможця Ліги чемпіонів попереднього сезону.

В результаті такого регламентного нововведення Англія в майбутньому сезоні буде представлена в ЛЧ п'ятьма клубами («Челсі», «Тоттенхем», «Манчестер Сіті» і «Ліверпуль» - за національною квотою, а також «Манчестер Юнайтед» на правах переможця ЛЕ 2016/17).

Відзначимо, що теоретично місце переможця ЛЧ в груповому турнірі може бути зайнято, якщо Лігу чемпіонів виграє клуб, який не зможе відібратися в змагання за підсумками чемпіонату своєї країни (як колись «Ліверпуль»). В цьому випадку переможець Ліги Європи буде стартувати з 4-го відбіркового раунду. Але навряд чи найближчим часом Лігу чемпіонів зможе виграти команда, яка невдало виступить в національному чемпіонаті.

Ще одна принципова зміна стосується «посіву» групового турніру. Раніше всі кошики формувалися відповідно до клубних коефіцієнтів, а переможець ЛЧ минулого сезону автоматично займав перший рядок «топ-посіву». Тепер перший кошик складуть переможець Ліги чемпіонів «Реал» і чемпіони країн, що займають в таблиці коефіцієнтів 1-7 місця, а решта кошика будуть сформовані за клубними коефіцієнтами. Тут необхідно зазначити один нюанс. Якщо переможець Ліги чемпіонів стає ще й чемпіоном країни з топ-7, то вільне місце в першому кошику переходить до чемпіона країни, що займає в таблиці коефіцієнтів УЄФА 8-е місце. Тому «Шахтар» виявився в «топ-посіві» групового турніру.

Цікаво порівняти топ-кошик за старими і новими правилами формування:

По-старому По-новому

«Реал» «Реал»

«Баварія» «Баварія»

«Барселона» «Челсі»

«Атлетіко» «Ювентус»

«Ювентус» «Бенфіка»

ПСЖ «Монако»

«Боруссія» Д «Спартак»

«Севілья» «ШАХТАР»

Нюанс полягає в тому, що клуб з низьким коефіцієнтом (наприклад, «Спартак») раніше ніколи б не добрався навіть до третього кошика, а тепер очолить групу. Правда, охочих грати в такій групі буде хоч відбавляй. З іншого боку, такі монстри як «Барселона», «Атлетіко», «ПСЖ», дортмундська «Боруссія», «Севілья», «Манчестер Сіті», «Порту» і «Манчестер Юнайтед» з другого кошика можуть будь-який квартет перетворити в «групу смерті». Уявляєте собі такий варіант: «Баварія», «Барселона», «Тоттенхем», «Рома»?