Олександр Головко: «У нас були і залишаються питання по рівню чемпіонату України U-19»

Динамо Київ 16 Січня, 14:53 953
Олександр Головко: «У нас були і залишаються питання по рівню чемпіонату України U-19» | 19-27
На міжнародному юнацькому турнірі пам'яті першого віце-президента ФІФА Валентина Гранаткіна, який закінчився в Санкт-Петербурзі, збірна України фінішувала на одинадцятому місці.

На міжнародному юнацькому турнірі пам'яті першого віце-президента ФІФА Валентина Гранаткіна, який закінчився в Санкт-Петербурзі, збірна України фінішувала на одинадцятому місці.

На перший погляд, такий результат інакше як провальним і не назвеш, але є й інша сторона медалі. Завдання перемогти будь-якою ціною не було. Тренерський штаб ще напередодні поїздки зазначав, що головною метою буде награти нових виконавців, адже нинішня збірна значно оновилася.

- Нашим головним завданням було не досягнення результату як такого. У першу чергу ми хотіли переглянути в ділі групу нових футболістів, - сказав Головко в інтерв`ю для sport-express.ua. - Вважаю, з цим завданням ми впоралися, адже у нас з'явилися чотири нові людини, на яких можна сміливо розраховувати в майбутньому. Що стосується результату, то на нього вплинуло те, що ми приїхали далеко не ударним складом, адже були відсутні по ряду причин відразу кілька гравців основи.

- Після поразки у стартовому матчі від збірної Туреччини ви помітили, що в першу чергу потрібно сформувати і награти лінію оборони. Наскільки це вдалося?

- На цей турнір ми запросили двох центральних захисників - Івана Зотько з «Металіста» та Сергія Палюха з «Дніпра». Вважаю, зі своїм завданням вони впоралися, адже за великим рахунком претензій до них у мене немає. Дещо засмутила досить-таки велика кількість травм, але і цьому є виправдання. Сезон тільки почався, і футболісти ще не набрали потрібних кондицій. Та й графік на цьому турнірі був щільним, тому навантаження у гравців пристойні, звідси і така кількість пошкоджень.

- На турнір ви не змогли запросити футболістів «Шахтаря», які непогано виступили в груповому турнірі юнацької Ліги чемпіонів, в якому вони випередили «Манчестер Юнайтед» і «Байєр», пробившись до плей-офф...

- На футболістів «Шахтаря» ми розраховували, адже багато з них є нашими основними гравцями, але не склалося. Перші розмови про те, що вони не будуть на цьому зборі, з'явилися ще місяця півтора-два тому. А незадовго до початку зборів, а вони стартували 26 грудня, стало ясно, що на донеччан нам розраховувати не варто. Керівництво клубу це пояснило їх втомою...

- Втома? І це в їх віці?!

- Якось так (посміхається). А в цілому на цьому зборі графік вийшов важким і насиченим. Готуватися ми почали, як я вже говорив, 26 грудня. Напередодні Нового року викликали хлопців зі своїх сімей, так що психологічний стан був важким. Але нічого, думаю, з цим ми впоралися теж.

- У матчі зі збірною Чехії ви зробили цікавий тактичний хід в самому кінці поєдинку, коли стало ясно, що серії пенальті не уникнути, випустили на поле воротаря «Динамо» Вадима Солдатенка. З чим це пов'язано?

- У Вадима, на відміну від воротаря «Шахтаря» Руслана Єфанова, є постійна ігрова практика в своєму клубі. До того ж я бачив, що Солдатенко під час пенальті виглядає впевненіше, він краще реагує на такі удари. До того ж ще минулого року він, по-моєму, двічі нас виручав в подібних серіях, так що цей вибір був виправданий. Ну а те, що не вдалося перемогти, так у футболі всяке буває.

- Ви неодноразово наголошували, що найяскравіше враження справив Артем Бесєдін. Але ще зовсім недавно не викликали його в команду, хоча він забивав і за дубль «Динамо», і за команду U- 19. Він дійсно зробив такий великий крок вперед?

- Так. І це дуже приємно. Останнім часом для мене, та й не тільки, він став справжнім відкриттям. Раніше він не потрапляв в нашу обойму, але тепер все змінилося. Артем, як за швидкістю, так і за мисленням на полі, значно виріс, і тепер він один з ключових гравців нашої команди. Так що, його прогресом я приємно здивований.

- На завершальному етапі юнацького чемпіонату України U-19 лідирує «Металіст», який здобув у фінальній пульці чотири перемоги в чотирьох матчах. Але ви запросили в команду лише двох осіб. Чому так мало?

- У нас були і залишаються питання по самому рівню цього чемпіонату. Тому до такого стану речей є об'єктивні причини. Одна справа вигравати в чемпіонаті України, і зовсім інша грати в національній збірній. Так, з «Металіста» ми запросили двох гравців, і поки цього достатньо. На сьогоднішній день з цієї команди поки немає нікого, хто ще міг би нас підсилити.

- Де переглядаєте гравців? Чи тільки в іграх команд U-19 та U-21?

- У нашому чемпіонаті є колективи, яких особливо і переглядати не потрібно, адже з можливостями їх кандидатів ми добре ознайомлені. Мова в першу чергу йде про гравців «Шахтаря» і «Динамо». А інших дивимося, і коло кандидатів у нас досить велике, так що немає сенсу зараз зупинятися на прізвищах.

- Які подальші плани?

- У березні у нас буде турнір за участю чотирьох збірних. Він пройде в одній з країн Прибалтики. У квітні будемо грати на ще одному турнірі у Словаччині. А в цілому зазначу, що аж до серпня ця збірна буде працювати в такому ж форматі, адже команди, якими керують Олег Кузнєцов і Олександр Петраков, будуть грати офіційні матчі, тому на їх футболістів ми поки не розраховуємо, а далі подивимося, - цитує Головка sport-express.ua.