За інформацією офіційного сайту ФФУ, на сьогоднішньому засіданні Виконкому організації було затверджено проект реформи українського клубного футболу. Президент ФФУ Андрій Павелко розповів про заплановані заходи.
«Було вирішено реформувати професійний і любительський футбол з сезону 2018/19. До 1 січня 2018 року робоча група, що складатиметься з представників УПЛ, ФФУ, ПФЛ та наших партнерів ( компанія EY, прим. сайту), розробить всі регламентні документи та концепцію всіх турнірів.
Аматорський чемпіонат було запропоновано назвати напівпрофесійною футбольною лігою. Тут ми вводимо, так звану змішану концепцію - аматорський чемпіонат отримає можливість укладати з футболістами професійні контракти і залучати різних гравців.
Також було вирішено, що УПЛ та Перша ліга будуть об'єднані під егідою однієї організації, у той же час на базі Другої ліги і аматорського чемпіонату буде створена нова напівпрофесійна ліга, яка буде розділена на 4 зони за географічним принципом. Це робиться для зручності та економії коштів клубів на переїзди та інші витрати», - розповів Павелко.
Крім того, національна асоціація пролонгує договори з УПЛ та ПФЛ ще на рік, щоб протягом цього часу запустити таку реформу, яка дала б можливість розробити довгострокову маркетингову стратегію для залучення коштів в український професійному футболі з метою підвищення ефективності його реформи.
Нагадаємо, з моменту створення чемпіонату України - змагання проходили у Вищій лізі (згодом – УПЛ), Першій та Другій лігах. Змагання в УПЛ проводяться під егідою однойменної організації, у Першій та Другій лігах – під егідою ПФЛ, а аматори виступали в ААФУ.