Андрій Ярмоленко: «В команді невдоволені зараз також є, просто вголос про це не кажуть»

Динамо Київ 24 Січня, 08:47 2616
Андрій Ярмоленко: «В команді невдоволені зараз також є, просто вголос про це не кажуть» | 19-27
Гравець київського «Динамо» Андрій Ярмоленко розповів про те, як проходить перший збір «біло-синіх» в Марбельї та про можливу зміну клубу.

У складі «Динамо» ви пройшли чимало зборів. Чи маєте особисті секрети, як допомогти організму впоратися з навантаженнями?

— Після перших тренувань починає накопичуватися втома. Своїх секретів реабілітації немає, довіряю нашим лікарям. Ходжу на масажі, в сауну та басейн. Тіло має відпочити, ноги відновитися. Наступного дня почуваєшся набагато краще.

Коли тренером «Динамо» був Валерій Газзаєв, усі футболісти казали про надважкі тренування. Чому зараз невдоволених не чути — змінилася програма?

— Невдоволені зараз також є, просто вголос про це не кажуть. Маємо розуміння: треба працювати й терпіти. Навантаження на зборах принесуть користь в офіційних матчах.

У команді гравці розподілені на умовні групи — ветерани, молодь, легіонери. До якої належите?

— У нас ветеранів лише двоє — Шовковський та Гусєв. Інші українці приблизно одного віку. До ветеранів себе не запишу, до молоді також. Мабуть, я десь посередині.

У чому слід додати «Динамо», щоб у другій частині сезону якість гри поліпшувалась, а очкові втрати стали мінімальними?

— Зараз працюємо над обороною. Ми пропускали дуже багато м'ячів через помилки у захисті. Траплялося, забили гол, а втримати вигідний для нас рахунок не могли. Оборона — зона відповідальності всіх польових гравців. І нападники мають відпрацьовувати біля своїх воріт.

Восени в центрі нападу команди грали двоє — Мбокані та Ідеє. Якщо виникнуть проблеми, готові змінити позицію?

— Мбокані та Ідеє, вважаю, справлялися зі своїми обов'язками. Але якщо виникне потреба, я не проти зіграти центрфорварда. Це не чужа для мене позиція. Востаннє виходив на ній в останньому матчі минулого сезону проти запорізького «Металурга». Тоді грали дещо експериментальним складом. Я з Кравцем були в атаці, забили всі три м'ячі.

Олег Блохін — нинішній тренер та колишній форвард. Дає профільні поради: як діяти у тій чи іншій ситуації?

— Завжди. І під час тренувань, і коли аналізує гру. Не скажу, що в мене все виходить, але запевняю: намагаюся дослухатися. Блохін же не просто в нападі бігав, а регулярно забивав.

Минулий рік був для «Динамо» не надто вдалим. Але одразу кілька видань визнали вас найкращим футболістом України.

— Це приємно. Але такі визнання тільки зобов'язують покращувати свою гру, «підтягувати» слабкі місця.

Не звертає уваги на інтерес «Зеніту»

Цього тижня з'явилася інформація про зацікавленість російського «Зеніта» у трансфері Андрія Ярмоленка. Начебто пітерський клуб готовий заплатити 30 млн євро, а кияни просять 40. Ігор Суркіс — президент «Динамо» — ці чутки спростував.

— Неодноразово говорив: я не звертаю увагу на таку інформацію, — каже Ярмоленко. — Пишуть — нехай пишуть. У Києві почуваюся комфортно. Зосереджений виключно на тому, щоб виконати поставлене завдання — стати чемпіоном України.

Також за Ярмоленком стежать італійські «Мілан» та «Ювентус», англійський «Ліверпуль». Сайт «ТрансферМаркет» оцінює Андрія у 20 млн євро.