Балканські легіонери «Динамо»: де вони зараз?

Динамо Київ 4 Січня, 11:30 4833
Балканські легіонери «Динамо»: де вони зараз? | 19-27
У світлі придбання киянами чергового балканця – словенського хавбека Бенджаміна Вербича, який ще не встиг дебютувати за «біло-синіх», згадуємо всіх представників країн колишньої Югославії, котрі виступали у складі «Динамо».

Читайте також:

Бразильці «Динамо»: де вони зараз?

Сербія

Горан Гавранчич (39 років, роки в «Динамо» − 2001-2008)


Гавранчич був одним із перших представників Балкан у київському «Динамо» та досі вважається одним із найкращих легіонерів в історії команди (136 матчів і 22 голи). Із сезону 2005/06 Горан припинив бути стабільним гравцем основи, і покинув столицю України в 2008 році. Спочатку він півроку пограв у грецькому ПАОКу, а потім повернувся на батьківщину – у «Партизан». Взимку 2010 року перебрався до популярного нині серед футболістів Китаю, але грав у «Хенань Контракшн» зовсім недовго. Вже у вересні через хронічну травму коліна Гавранчич завершив ігрову кар’єру.

Пізніше Горан отримав тренерську ліцензію та деякий час працював на керівній посаді у дитячій команді в Белграді. Але тренерська діяльність його не спокусила – Гавранчич відмовився стати президентом рідного клубу «Чукарички», зав’язав із футболом у 32 роки та перекваліфікувався в архітектора, здійснивши свою дитячу мрію.

Періца Огненович (40 лет, 2003-2004)

Цей атакувальний хавбек має у своїй біографії навіть період виступів за мадридський «Реал» (12 матчів і 1 гол), проте після Іспанії його кар᾿єра пішла, що називається, «по похилій». У складі «Динамо» Огненович виходив на поле всього два рази, а далі він грав за «Анже» в одній із нижчих ліг Франції, малазійський «Селангор», грецький «Ерготеліс». У 2009-му, після майже 10 років закордонних подорожей, Огненович повернувся до Сербії, підписавши контракт із «Ягодиною». Через два роки завершив ігрову кар᾿єру.

Мар᾿ян Маркович (36 років, 2005-2008)

Марковича можна назвати середняком серед балканських легіонерів «Динамо». В його активі – 37 матчів у складі киян, у тому числі гра в єврокубках, і два голи. Контракт із «біло-синіми» захисник розірвав за власною ініціативою та повернувся до «Црвени Звезди», звідки й переходив у «Динамо». Проте в столиці Сербії не затримався, погравши по року за хорватську «Істру», австрійський першоліговий клуб «Ферст Вієнна», казахстанський «Кайсар», кіпрський «Алкі», грецький «Піерікос», і в Сербії за друголігову команду «Слога» та «ОФК Шапіне» з третього дивізіону. З 2017 року його клубом є «Млади Радник», який представляє третю сербську лігу.

Мілош Нінкович (33 роки, 2004-2012)


У Києві Нінкович пройшов шлях від дуже перспективного до досить пересічного гравця. Протягом 8 років в «Динамо» хавбек провів за «біло-синіх» 109 матчів, у яких забив 14 голів. У 2013-му перейшов до французького «Евіана», потім провів сезон у «Црвені Звезді» та повернувся до «Евіана». У 2015-му, після вильоту команди з Ліги 1 (далі «Евіан» був ліквідований через фінансові проблеми), Мілош ризикнув перебратися до Австралії – і не дарма, там він знайшов себе. В минулому сезоні Нінкович виграв чемпіонство з «Сіднеєм» і був визнаний найкращим гравцем місцевої ліги. Після відмінного сезону «Сідней» продовжив контракт із хавбеком ще на рік. У поточному сезоні відзначився 2 голами і одним асистом у 11 матчах.

Радосав Петрович (28 років, 2015-2016)


Петрович переходив до «Динамо» на правах вільного агента, підписавши контракт на 5 років. Проте протримався у команді Сергія Реброва всього один сезон, провівши 12 матчів і відзначившись одним голом в УПЛ. Дивно, але після непоказних виступів у складі киян, Петрович підписав контракт із португальським грандом «Спортингом». Проте корисним не став і там (усього два виходи на поле), вже через півроку відправившись в оренду до «Ріу Аве». У цьому клубі в другій половині сезону 2016/17 грав стабільно, провівши 13 повних матчів у португальській вищій лізі. А нинішній сезон знову розпочав у «Спортингу», де рідко з'являється на полі.

Александар Пантич (25 років, з 2017-го)

Захисник, підписаний у минуле зимове трансферне вікно, під керівництвом Сергія Реброва регулярно грав у другій половині сезону 2016/17, провівши 13 повних матчів, в яких відзначився одним асистом. Проте новому тренерському штабу Олександра Хацкевича виявився не потрібним і є гравцем резерву. Тому у ЗМІ вже ходять чутки щодо можливої оренди серба в інший клуб.

Зоран Кулич (42 рік, 2001)

Сербський півзахисник прийшов у «Динамо» Лобановського разом із Гораном Гавранчичем, але своїм у Києві не став і провів у клубі всього рік, граючи за «Динамо-2» і «Динамо-3». Потім повернувся на батьківщину та виступав за такі клуби, як «Младость» (Лучани), «Смередово», «Будучность» (Банатскі-Двор) і «Банат». Із 2009 року даних про його кар’єру немає.

Ігор Петкович (34 роки, 2002-2008)

Ще один талант, якого «Динамо» знайшло у 18-річному віці – серб Ігор Петкович. У київському клубі він одразу ж отримав тяжку травму, а згодом так і не зумів проявити себе в першій команді, лише раз потрапивши до заявки на матч чемпіонату (проте навіть не вийшовши на поле). Протягом терміну дії контракту з «Динамо» цей правий захисник побував в оренді у «Ворсклі», «Металурзі» (Лієпая), «Чукаричках» і луганській «Зорі». У 2009-му перейшов у клуб «Срем» із другого сербського дивізіону, а з 2010 року обрав для себе Узбекистан і непогано там себе почував, відігравши за «Машал», «Алмалик» і «Нефтчі» (Фергана). Нинішнім клубом Петковича є «Раднички» (Сомбор) з 4-ї сербської ліги.

Хорватія

Йєрко Леко (37 років, 2002-2006)


Півзахисник відмовився продовжувати контракт із «Динамо», не знайшовши спільної мови з керівництвом щодо зарплати, і останні півроку в Києві провів у «Динамо-2». Кращі фінансові умови хорват знайшов у «Монако», де протягом 4 років провів 60 матчів і забив 2 голи. Далі було нетривале відрядження у «Буджаспор», після чого хавбек повернувся на батьківщину та три роки віддав «Динамо» (Загреб) (63 матчі, 3 голи). У 2016 році завершив ігрову кар᾿єру, виступаючи в загребській «Локомотиві», та зараз працює помічником головного тренера цієї команди.

Горан Саблич (38 років, 2002-2010)


Пішовши з київського «Динамо» на правах вільного агента, Саблич закінчив із футболом і зайнявся бізнесом у рідній Хорватії. У 2013 році очолив «Спліт» в якості виконуючого обов᾿язки головного тренера, але був звільнений через три матчі. Повернення у «Спліт» сталося у 2015-му, проте цього разу Горан протримався на посаді рік. Із початку 2017 року очолює боснійський клуб «Широкі Брієг», який минулий сезон завершив на 7-й позиції в чемпіонаті.

Огнен Вукоевич (33 роки, 2008-2015)

Вукоєвич догравав свій контракт із «Динамо» в орендах – у московському «Спартаку» та загребському «Динамо». Далі була віденська «Аустрія», в якій хавбек за два роки провів всього 22 матчі, та в 2017-му завершив кар᾿єру футболіста. Цього ж року Огнен вкотре проявив свою відданість київському клубу, розпочавши роботу в «Динамо» на посаді менеджера по країнах Балканського регіону, Східної та Центральної Європи.

Ніко Кранчар (33 роки, 2012-2015)


Кранчар переходив до київського «Динамо» вже зіркою, погравши в АПЛ та збірній Хорватії. Проте його кар᾿єра в Україні зовсім не склалася, півзахисник більше награв в оренді у «Квінз Парк Рейнджерс» (54 матчі та 4 голи), ніж за «біло-синіх». У 2016-му «Динамо» оголосило про розірвання контракту з Кранчаром за обопільною згодою, після чого він спробував свої сили за океаном – у «Нью Йорк Космос», але теж невдало. Через рік Ніко став гравцем шотландського «Рейнджерс», проте й там його наздогнала стара проблема – через важку травму футболіст вилетів до кінця сезону. На поле Кранчар повернувся лише через вісім місяців, у липні, і протягом поточного сезону виходить на поле нечасто та отримує мало ігрового часу.

Домагой Віда (28 років, 2013-2017)

Домагоя можна вважати одним із найкорисніших балканців в історії київського «Динамо». Проте з кінця грудня він є гравцем вже іншого клубу - турецького «Бешикташа».

Денис Главіна (31 рік, 2004-2008)

Молодий на той час нападник став мало не єдиним хорватом, який не зумів адаптуватися в Києві та закріпитися в першій команді «Динамо». На його рахунку – лише виступи за динамівський дубль та численні оренди в інші українські клуби. Після «Динамо» Главіна грав у «Ворсклі», загребському «Динамо», а також у зовсім не іменитих клубах – польській «Арці», хорватських «Вараждині» та «Спліті», словенському «Заврчі» та казахстанських «Тоболі» (Костанай) і «Акжайику».

Томіслав Бушич (31 рік, 2007-2008)

Нападник прийшов до київського «Динамо» на правах оренди зі сплітського «Хайдука», проте за півроку не пробився до основи та був повернутий до Хорватії. Далі він змінював клуби як рукавички, погравши за «Маккабі» (Петах-Тиква), а також команди з Хорватії, Азербайджана, Албанії та Малайзії, назви яких навряд чи про щось скажуть широкому загалу.

Йосип Піварич (28 років, з 2017-го)

За півроку в «Динамо» Піварич забронював для себе місце на лівому фланзі оборони та регулярно з'являється на полі.

Македонія

Горан Попов (33 роки, 2010-2014)


Після двох років у «Динамо» захисник відправився в оренду до «Вест Бромвіч Альбіон», після завершення якої розірвав контракт із «Динамо». На правах вільного агента Попов перейшов до «Вардара», з яким тричі ставав чемпіоном Македонії. У липні 2017 року Горан залишив команду через розбіжності з головним тренером. Проте після нещодавньої перемоги над «Фенербахче» (2:0) у раунді плей-офф кваліфікації Ліги Європи власник «Вардара» росіянин Сергій Самсоненко запросив досвідченого захисника повернутися та допомогти команді. Восени Попов провів кілька матчів у чемпіонаті Македонії, а з нового року став вільним агентом.

Чорногорія

Янко Сімович (31 рік, 2012-2013)

Чорногорський захисник підписав із «Динамо» 3-річний контракт, проте не провів за першу команду жодного матчу. Сімович грав за молодіжний склад, а влітку поповнив київський «Арсенал» на правах оренди. У складі «канонірів» провів лише по матчу в Лізі Європи та Кубку України, а повернувшись в «Динамо», догравав у першій лізі за дубль. Взимку 2014-го став гравцем чорногорського «Ловчена», у складі якого в тому сезоні виграв срібло національної першості та Кубок країни. У 2016 році з᾿їздив до тайського «ПТТ Районг», після чого повернувся до «Будучності» з Подгориці, гравцем якої вже був у сезоні 2014/15. Виграв із цією командою чемпіонство та є залізним гравцем основи.

Підготувала Олена Лукічова