Чи випускати з турками Бутка та Хачеріді? Думки фахівців

Збірна України 28 Серпня, 08:10 1067
Чи випускати з турками Бутка та Хачеріді? Думки фахівців | 19-27
Напередодні важливих відбіркових матчів ЧС-2018 проти Туреччини та Ісландії гостро стоїть питання вибору головним тренером збірної України Андрієм Шевченком гравців для стартового складу. Наприклад, при формуванні лінії оборони.

Кому довіряти на правому фланзі - Морозюку або Буткові? У центрі випускати донецьку пару або використовувати Хачеріді? Своєю думкою з КОМАНДА1 поділилися колишні гравці національної команди.

Сергій ЯЩЕНКО

(Екс-гравець збірної України)

«Для Андрія Шевченка, думаю, не буде дилеми, кого поставити на правий фланг оборони. Вибір очевидний - Морозюк. Якщо судити з останніх матчів Динамо, він виглядає дуже добре - і забиває, і активність підвищену на фланзі створює. Навряд чи наставнику збірної є сенс вдаватися до послуг Бутка. Пріоритетом буде ігрова практика. Ризикувати в відбіркових матчах чемпіонату світу Шевченко точно не стане. Бутко, вважаю, не повинен в Шахтарі, образно кажучи, віддавати футболку. Не потрібно чекати, і коли конкурент Срна отримає травму...

Що стосується центру оборони, то раніше там Кучер грав. Зараз його немає, і в стартовому складі обов'язково з'явиться Хачеріді. В пару до нього тренер напевно поставить Ракицького або Ордеця. Втім, помічники Андрія Шевченка уважно стежили не тільки за нашими гравцями, але і за суперниками збірної України. Мені здається, проти більш мобільної та технічної Туреччини краще випустити в центрі захисту Хачеріді з Ракицьким, а проти Ісландії разом з Хачеріді більш ефективний буде Ордець».

Юрій ШЕЛЕПНИЦЬКИЙ

(Екс-гравець збірної України)

«Морозюк має ігрову практику, значить - повинен вийти в двох важливих відбіркових матчах чемпіонату світу в стартовому складі. Щодо Бутка скажу тільки те, що захиснику Шахтаря, який сидить в запасі, можна довіритися, лише коли є повна впевненість в його психологічній стійкості. Але навряд чи Андрій Шевченко на таке піде.

Бутко - цінний для збірної України виконавець, і йому треба піти з Шахтаря в оренду. Перед очима у Богдана є приклад Кобіна, який шість років просидів в запасі... А раптом Срна вирішить ще рік-другий виступати? Якби Бутко грав, причому за будь-який клуб, у Шевченка з'явився б вибір, і футболіст ріс би як майстер.

А щодо центру оборони, думаю, нам нема чого турбуватися. Шевченко може довіритися Хачеріді - гравцеві високого класу, котрий перебуває до того ж у відмінній формі. Було б добре скласти київську пару центрбеків, але така зараз не вийде. А зв'язка Хачеріді - Ракицький, як на мене, не дуже... Краще все-таки піти клубним принципом і виставити на гру з Туреччиною Ракицького з Ордецем. Якщо нормально зіграють, значить, нічого міняти не доведеться - можна залишити той же варіант і на поєдинок з Ісландією».