«Динамо» в літнє міжсезоння покинуло 24 гравця

Динамо Київ 9 Вересня, 14:28 3998
«Динамо» в літнє міжсезоння покинуло 24 гравця | 19-27
Після закриття трансферного вікна в Туреччині і Чехії вчора можна сміливо констатувати, що основні події, пов'язані з переходом гравців, в Європі завершені, і можна підбивати перші підсумки.

«Динамо» минулого літа продовжувало політику оптимізації складу, внаслідок чого клуб покинуло 24 футболіста.

Відзначимо, що тільки одного з них - Андрія Ярмоленка - можна віднести до лідерів колективу, і проданий він був дуже вдало - в сильніший клуб і за максимально можливу суму компенсації. Іншого лідера - Домагоя Віду, якого активно торгував «Бешикташ», вдалося зберегти, як мінімум до січня, що перед стартом в Лізі Європи дуже важливо.

Також клуб покинули два гравці, які при Реброві вважалися основними, але при Хацкевичі втратили свій статус - Сергій Рибалка та Віторіну Антунеш вирушили в оренду в Туреччину та Іспанію відповідно.

На цьому все. Більше з основного складу «Динамо» нікого не втратило - йшли ті, хто виявилися не потрібні або ж кияни просто позбувалися від прав на футболістів, яких вже давно не було в команді. А ось таких виконавців як Євген Хачеріді, Дерліс Гонсалес, Артем Бєсєдін, до яких також був інтерес зарубіжних клубів, вдалося зберегти.

Хто ж ті інші гравці, які покинули «Динамо»?

Відзначимо, перш за все, тих, за кого кияни виручили гроші. Це Юнес Беланда (за 8 млн євро перейшов в «Галатасарай»), Лукаш Теодорчик («Андерлехт» активував опцію викупу, прописаного в його орендну угоду, за 4,75 млн євро) і Роман Яремчук («Гент» викупив його за солідні 2 млн євро).

Олександр Гладкий, Сергій Мякушко, Андрій Цуріков, Валерій Федорчук, Вадим Солдатенко (всі вони були в оренді, або не грали) отримали статус вільних агентів, Дмитро Хльобас, Олександр Осман, Павло Лук'янчук, Олексій Щебетун, Богдан Михайличенко, Олександр Тимчик, Зураб Очігава пішли в оренду (всі вони крім Хльобаса представляли «Динамо» U-21 і зробили наступний крок в кар'єрі в силу свого віку). Невідомий поки статус Валерія Болденкова і Дмитра Мандриченко, які переїхали в Молдову.

Торкнулися зміни і команди «Динамо» U-19, яку покинули Руслан Кошелев, Сергій Чоботенко, Євген Верхоланцев і Максим Куліш. У зв'язку з цим хочеться відзначити ефективність роботи команди Юрія Мороза - команда 19-річних практично в повному складі перейшла в «Динамо» U-21, двоє - Шапаренко та Миколенко - піднялися навіть до рівня першої команди, і тільки від чотирьох виконавців довелося позбутися. Раніше статистика була зовсім інша.

Таким чином, незважаючи на солідну кількість гравців, що пішли, серйозною втратою можна вважати тільки одного Ярмоленка, відхід інших - швидше позитивний крок, який веде до зменшення зарплатної відомості клубу і відкриває дорогу молодим вихованцям «Динамо». До того ж, тішить факт, що клуб відмовився від політики утримання великої кількості гравців на контракті, навіть якщо необхідність в їх послугах немає.

Читайте також: «Динамо» Київ: підсумок трансферного вікна «біло-синіх» літа 2017