Мірча Луческу: «Не забувайте, що я був першим, хто заговорив про Об`єднаний чемпіонат»

Динамо Київ 29 Січня, 16:27 850
Мірча Луческу: «Не забувайте, що я був першим, хто заговорив про Об`єднаний чемпіонат» | 19-27
Головний тренер донецького «Шахтаря» вважає, що українським уболівальникам варто згадати про спортивні принципи, щоб зрозуміти мотиви об'єднання російських і українських команд в єдину лігу.

Головний тренер донецького «Шахтаря» вважає, що українським уболівальникам варто згадати про спортивні принципи, щоб зрозуміти мотиви об'єднання російських і українських команд в єдину лігу.

- Чи вважаєте ви, що Об'єднаний Суперкубок може стати прообразом майбутнього об'єднаного чемпіонату? Що ви очікуєте від цього турніру?
- Не забувайте, що я був першим, хто заговорив про такі змагання. Кілька років тому я дав велике інтерв'ю на цю тему російському телебаченню. Це було в Тель-Авіві, тоді ми довго міркували про перспективи турніру. Я наполягав, що буде вкрай важливим провести матчі між переможцями та володарями Кубків України та Росії. Причина очевидна: щоб відповідати рівню команд з інших країн, великим клубам, необхідно сконцентрувати зусилля і продемонструвати професійний ріст. Без цього буде важко. Природно, що всі хочуть перемагати в Європі. Але зараз нам складно зрівнятися з провідними футбольними країнами - ми втрачаємо рівень, цінність чемпіонату. Саме тому я за об'єднані змагання.

- Чому в Україні не всі з захопленням сприймають ідею об'єднаного чемпіонату?
- Деякі люди можуть подумати, що таким чином може бути втрачений пріоритет. Скажімо, «Шахтар» втратить позицію дуже-дуже гарної української команди. Навіщо їхати кудись і битися за місця на п'єдесталі, якщо в Україні ми стабільно кращі? Але це помилковий підхід. Навіть якщо в якомусь конкретному протистоянні з провідними клубами Росії ми поступимося, то в цілому тільки виграємо від здорової спортивної конкуренції. Зросте наш спільний якісний рівень. Я в цьому впевнений на сто відсотків. Всім буде цікаво дивитися матчі, де з однієї сторони будуть виступати «Зеніт», «Спартак», ЦСКА, з іншого - «Металіст», «Дніпро», «Чорноморець», «Динамо». Не кажучи вже про те, що команди зможуть вписатися у формат фінансового Fair Play і продовжать виступати на високому рівні в Європі. Інакше кожен рік доведеться спостерігати, як зникають клуби. Команд стає менше, і як накажете проводити чемпіонат? Ось про це треба думати.

- Ви добре знаєте донецьких уболівальників. Як вважаєте, вони готові позитивно сприйняти ідею об'єднання?
- Поки не готовий відповісти. Вони можуть сказати: «Ні, ми хочемо грати тільки в українській першості, тому що тут багато перемагаємо». Але якщо вболівальники погодяться зі спортивним принципом, з тим, що нам буде складніше або навіть неможливо вигравати завжди, зате матчі будуть найвищого рівня, тоді вони підтримають ідею об'єднаного чемпіонату.

- Про плюси ОФЛ ви вже сказали. А які недоліки бачите у цьому проекті?
- Значні відстані між командами з різних міст. До того ж необхідно трохи почекати, поки потенційні учасники збудують стадіони і піднімуть інфраструктуру на відповідний рівень. Перш за все, я говорю про «Зеніт» і «Спартак». Але буде просто чудово, якщо в лізі виявиться 15-16 команд зі стадіонами, як у Донецьку. Зросте інтерес до телетрансляцій, реклами, спонсорства - це буде просто грандіозний футбольний спектакль.