Віктор Чанов: «Після тренування Лобановський нас з поля вигнати не міг»

Динамо Київ 31 Січня, 09:32 903
Віктор Чанов: «Після тренування Лобановський нас з поля вигнати не міг» | 19-27
Колишній голкіпер київського «Динамо» в інтерв’ю «СЕ» розповів про футбольні нюанси за часів легендарного тренера.

Колишній голкіпер київського «Динамо» в інтерв’ю «СЕ»  розповів про футбольні нюанси за часів легендарного тренера.

- Якщо завтра знову покличуть тренувати воротарів у київському «Динамо» - що відповісте?

- Відмовлюся. Всьому свій час.

- Сьоміна в «Динамо» застали?

- Ні, працював з Дем'яненко. Він, прийнявши команду, оголосив: «Воротарів тренуватиме Чанов». У мене була єдина умова: поєднувати футбол і бізнес. Але року вистачило, щоб переконатися - треба вибирати один стілець.

- Колишні гравці «Хімок» розповідали про методи тренера воротарів Сергія Краковського. Люди від таких навантажень втрачали розум.

- Це не методи, я про них чув... Воротарі роблять «жабку» по сто метрів. Є українське прислів'я: «Що занадтно, то не здраво». Краковський підходив до мого брата, щоб той дав якісь вправи. Слава відповів: «Вибач, але думай сам». Це дуже тонка робота. Не дарма ж Акінфєєв говорив : «Не буде В'ячеслава Вікторовича - не буде і мене».

У мене методика своя: якщо завтра гра - воротарів не смикав. Відправляв грати в дир-дир. Суркіс запитував: «Чому?». Слідом Дем'яненко: «Ти впевнений?».  Що - мені показувати за день до матчу, як правильно падати? Вони і так знають. Голкіпер повинен бути легким. У той рік Шовковський не зробив ні єдиної помилки! Він грав зі свіжою головою!

- Молодь сьогодні непроста?

- Якось стоїмо з Дем'яненко. Я не бачив, що ззаду молоді підійшли. Він каже: «А зараз можеш на 70 метрів точну передачу віддати?» - «Куди саме?» - «В цей квадрат». Я поклав, куди треба. «А туди?» І туди поклав.

- Молоді здивувалися?

- Дем'яненко каже: «Тепер обернися». Тут-то я і побачив відкриті роти. Вони з розбігу так не вдарять, як я з місця.

- Чому?

- На це мені теж Дем'яненко зазначив: «Дивись, що буде». Свистить про закінчення тренування - вони біжать, і по машинам. Нікого на полі!

- У ваші роки було інакше?

- Нас Лобановський вигнати не міг - кожен по сорок хвилин після тренування додатково відпрацьовував.