Концепцію фінансового фейр-плей в УЄФА затвердили ще у вересні 2009 року. Вона покликана зробити фінансову політику клубів більш дисциплінованою і раціональної, зробити клуби стабільнішими і знизити їх заборгованість.
Простіше кажучи, ідея Платіні полягає в наступному: клуб повинен витрачати на себе рівно стільки, скільки він може заробити - від реалізації рекламних і телевізійних прав, роботи на трансферному ринку, продажу атрибутики, виручки від домашніх матчів (квитки, напої, їжа) і так далі. Більше заробив - більше витратив. Причому все легально, за документами.
Проблема полягає в тому, що в різних країнах клуби знаходяться в різних умовах. Рекламні і телевізійні ринки Англії та Німеччини неможливо порівняти з аналогічними ринками Албанії, Хорватії чи України. «Це серйозний аспект завтрашнього футболу, який працює сьогодні. Нічого нового я не скажу: витрачати не більше, ніж заробляєш. Але ми знаходимося в реальних умовах. Не можна порівнювати топ-чемпіонати з футболом у Східній Європі, - цитує Анатолія Попова vesti.ua. - Тут необхідно вносити корективи. Комусь потрібен час на адаптацію. Проте, багато в чому система вже відпрацьована і вона не дозволяє комусь займатися шахрайством. Санкції за це настільки серйозні, що навряд чи хтось захоче балуватися. Є, звичайно, нюанси, але це все від нерозуміння. Очевидно, треба встановити максимуми як по зарплатні, так і по сумах трансферів. Багато футболістів не варті тих грошей, які отримують. Все це в якийсь момент упустили».