Олег Гусєв: «У тренера одна точка зору, у мене може бути інша»

Динамо Київ 3 Лютого, 09:21 2264
Олег Гусєв: «У тренера одна точка зору, у мене може бути інша»   | 19-27
Віце-капітан київського «Динамо» поділився враженнями від січневого збору в Марбельї.

- Олег, поточний зимовий підготовчий етап є для тебе вже 11-м у складі «Динамо». У нинішній підготовці є якісь відмінності від попередніх років?

- Від минулорічних зборів особливих відмінностей не помітив. Що стосується інших тренерів, то, звичайно, у кожного є свої особливості - легші заняття були у Юрія Сьоміна, своєрідні важкі тренування пропонував Валерій Газзаєв. На початку кар'єри навантаження давалися не так важко, зараз вже на відновлення йде набагато більше часу.

- Виходячи з власного досвіду, як краще всього відновлюватися після важких тренувань, які пропонуються на зборах?

- Відновлювальні процедури універсальні - це лід, масаж, сауна. Просто раніше я після тренувань йшов грати з хлопцями в карти, а зараз обов'язково повинен навідатися до масажистів, до яких вже ходжу, як на роботу (посміхається).

- На твій погляд, чи є пряма залежність між плідною роботою на підготовчих зборах і вдалою грою по ходу сезону?

- Все залежить від особливостей конкретного футболіста. Можливо, комусь не обов'язково працювати на зборах, оскільки він може набрати необхідні кондиції вже по ходу сезону.

Що стосується мене, то якщо пропущу збори, входити в сезон буде вже набагато важче.

- Коментуючи не надто вдалу гру «Динамо» в осінній частині сезону, Олег Блохін однією з причин називав тривалий процес адаптації новачків і, виходячи з цього, незіграність команди. Як вважаєш, чи вдалося дану проблему подолати?

- У тренера одна точка зору, у мене може бути інша. Якщо Олег Володимирович так каже - значить, йому видніше. Згоден, що просто так п'ятеро новачків, які прийшли в команду влітку, не можуть з листа взяти і заграти. Під час багатьох матчів було видно, що тренерський штаб шукає оптимальне поєднання футболістів.

Взяти навіть нинішні збори... Зазвичай «Динамо» проводить не дуже багато контрольних матчів, в основному робиться акцент на фізичних навантаженнях. Зараз же на першому зборі ми зіграли шість матчів, на другому належить ще п'ять - у цілому виходить одинадцять ігор за місяць.

За одинадцять років, які я виступаю в «Динамо», подібного не можу згадати. Втім, таким чином тренерський штаб, напевно, напрацьовує певні ігрові схеми з прицілом на майбутнє, адже, як відомо, будь-яка гра краще тренування.

- Особисто тобі краще грати, ніж тренуватися?

- Думаю, в цьому плані мене підтримають всі футболісти. А ті, хто скаже, що їм більше подобається тренуватися, будуть лукавити (посміхається). У той же час, звичайно, всі чудово розуміють, що без якісного тренувального процесу домогтися чогось на полі буде дуже складно. Тому і навантаження витримують, як би не було важко, і працюють через силу, коли ці самі сили вже закінчуються.