«Залиште футбол у спокої!». Українці проти нового формату пробиття пенальті

Футбол України 28 Жовтня, 15:07 9269
«Залиште футбол у спокої!». Українці проти нового формату пробиття пенальті | 19-27
У новому форматі у воротаря зростає шанс відбити 11-метровий.

Днями відбувся перший в історії матч за участю українського футболіста, в якому був застосований новий формат пробиття післяматчевих пенальті. Це сталося в Англії. «МанСіті» в серії 11-метрових з рахунком 4:1 здолав у Кубку ліги «Вулверхемптон», правда, наш Зінченко до «точки» не підходив.

Пенальті там пробивались не в звичному нам порядку «АБ АБ АБ АБ АБ», а в послідовності, запозиченої з тенісних тай-брейків: «А-ББ-АА-ББ-АА-Б». Тобто, починаючи з другого удару, кожна команда б'є два рази поспіль.

Раніше цей формат, який отримав назву АББА, був випробуваний УЄФА в юнацьких Євро, тепер на озброєння його взяли англійці. І лише вони. Обгрунтування: щоб зрівняти шанси команд. Мовляв, в класичному варіанті команда, що починає серію, виграє в 60% випадків, так як гравці команди, що завдає ударів у відповідь, знаходяться під більш сильним тиском.

«Сегодня» поцікавився у комітету арбітрів ФФУ, чи можливо впровадження «абби» в Україні. Поки що ні. А там все може бути.

«Це питання в компетенції IFAB (міжнародної ради, яке регулює правила гри в футбол)», - сказали у ФФУ.

Але, наприклад, знаменитий у минулому воротар Ігор Шуховцев, який вважався фахівцем з відбиття пенальті, проти «абби»:

«Так, коли б'ють два рази поспіль, воротарям простіше. Будучи в безперервному процесі, кіперу легше спрацьовувати. Якщо відбив перший удар, у тебе виростають крила і на куражі великі шанси парирувати другий. В такому форматі відбитих пенальті буде більше. Але я проти. Залиште футбол у спокої!».

Солідарний із ним автор першого гола в історії збірної України Іван Гецко:

«Не вигадуйте велосипед!».