Олег Блохін: «Велике щастя, що вчора не дійшло до бійки»

Динамо Київ 9 Лютого, 14:02 2693
Олег Блохін: «Велике щастя, що вчора не дійшло до бійки»           | 19-27
Головний тренер київського «Динамо» прокоментував перші матчі другого збору в Марбельї та поділився планами підготовки до «Валенсії».

- Олег Володимирович, позаду перші п'ять днів роботи, пройшли перші спарингові матчі. Яка Ваша оцінка виконаної роботи на даному етапі підготовки?

- Цілком нормальна. Було три дні відпочинку, потім три дні хорошої роботи. У вчорашній грі ми грали на втому і не чекали свіжості. Просто погодні умови, при яких ми вчора проводили матч, не сприяли хорошій грі. Це явно було видно з настрою. Напевно, багатьом не сподобалися такі умови. Дійсно, вони не сприяли гарному футболу. Та й сьогодні теж. Але все-таки, на відміну від вчорашнього місця проведення спарингу, сьогодні ми грали на стадіоні з кращою інфраструктурою. Грати було більш-менш приємно. В принципі, я задоволений і вчорашньою грою, і сьогоднішньої. Хоч вчора ми і програли, але це нічого не значить.

- Навіть за таких умов всі хлопці грали з максимальною самовіддачею, боролися за кожен м'яч. У цьому плані до гравців у Вас немає претензій?

- Не можу сказати, що у вчорашній грі всі грали на максимумі. Так, багато хто проявив бійцівський характер, що мені сподобалося. Але є ті, хто - ні. Тому гра дала нам хорошу їжу для роздумів (оригінал: пищу для размышлений). Сьогодні по самовіддачі не можу пред'явити претензії нікому, тому що хлопці вийшли налаштованими і добре зіграли. Якби погода дозволила, і ми зіграли б другий тайм, то, думаю, гра вийшла б ще краще.

- В останніх іграх у ворота «Динамо» регулярно призначаються пенальті. Чи бачите Ви в цьому проблему, чи це просто співпадіння, випадковості?

- Нехай краще в наші ворота призначають пенальті у цих іграх, проте, може бути, в чемпіонаті не призначатимуть (посміхається). Що вже тут поробиш?! Арбітри в цих іграх так судять, що диву даєшся. Під час вчорашнього матчу і зовсім склалося таке враження, що якби дали судити гру шеф-кухарю, він зробив би це краще. Я вважаю, це велике щастя, що вчора не дійшло до бійки.

- Якими критеріями ви керуєтеся на даному етапі при визначенні складів на ігри?

- А які критерії тут мають бути?! Ми дивимося склад, підбираємо. У нас залишилося десять днів до «Валенсії». Але у нас є гравці, яким нездоровиться, тому склад на цих контрольних іграх може бути не оптимальний. Тим більше, якщо врахувати, що Мбокані і Ярмоленко є гравцями основного складу, але в матчі з «Валенсією» вони не зможуть зіграти. Як тоді визначити, де вони повинні грати?!

Всі є гравцями основного складу, тобто перебувають в обоймі. Молоді гравці, яких ми взяли, ще повинні заявити про себе. Зрозуміло, що сподіватися на молодь в іграх з «Валенсією» ми не будемо. Ми просто їх залучили, подивилися, зробили свої висновки. Доповімо, судячи з усього, тренерам, які нам їх дали, Белькевичу і Хацкевичу, як вони провели збори, як вони проявили себе в іграх, які компоненти потрібно покращувати, щоб вони росли.

У цілому ж гравці зараз у різному стані: хтось готовий краще, хтось гірше. До «Валенсії» ми вже підійдемо в оптимальному складі. А приділяти особливу увагу результатами товариських матчів, один день ми програли, а на другий виграли, думаю, немає сенсу.

- Питання з кадрової ситуації... Зокрема, в якому стані Ленс, Хачеріді?

- Так, є певні проблеми. Але не буду розкривати медичних секретів. Хлопці лікують свої недуги і до «Валенсії» будуть готові.

- Рівень навантажень ближче до офіційних ігор зменшуватиметься?

- Це питання, напевно, суто професійного плану. Скажу тільки, що зараз акцент буде спрямований на тактику. Є певні проблеми. Гравці вже напрацювали, «набігали» той кілометраж, який був нам необхідний. Тепер будемо працювати над швидкістю, щоб було більше свіжості, і над тактикою.

Переклад - 1927