Олег Блохін: «Все могло завершитися бійкою»

Динамо Київ 13 Лютого, 09:29 2113
Олег Блохін: «Все могло завершитися бійкою»         | 19-27
Головний тренер київського «Динамо» Олег Блохін прокоментував перемогу в товариській грі над іспанською «Малагою» (3:1).

- Після матчу ви потиснули руку всім гравцям. Чи означає це, що ви задоволені якістю і змістом гри?

- Я подякував хлопцям за те, що вони повністю виклалися на футбольному полі, відбігали 90 хвилин. Вважаю, що ми зіграли два різних тайми, перший мені сподобався менше, другий - більше. У першому не могли розібратися, як накривати «Малагу» з однієї простої причини - ми не вивчали гру цієї команди, і нашим гравцям було важко. Перед другим таймом вже щось підказали гравцям, і він вийшов краще, ніж перший. А те, що руки потиснув - я завжди так роблю, коли вітаю з перемогою.

- У другому таймі було все - і результативний стандарт, і флангова атака, що завершилася голом Ідейє, і комбінація, в якій взяли участь всі, від голкіпера до центрфорварда...

- Не поспішайте так сильно хвалити. А то ми зараз договоримося до того, що ми вже мало не виграли чемпіонат світу (посміхається). Є певні проблеми. Ми розглядали цю гру з позиції того, що вперше за збори команда грала одним складом повний матч. Ми говорили хлопцям, що потрібно показати той рівень, на який вони вже готові на сьогоднішній день. І я дуже задоволений, що команда витримала темп, запропонований «Малагою», особливо в першому таймі. Хоча, можливо, ми неправильно тактично протистояли цій команді, але в принципі по руху у мене претензій не було. Були претензії в тому плані, що ми ніяк не могли на перших хвилинах взяти м'яч під свій контроль, і важко було багато бігати, тому команда трохи підсіла. Я думав, що другий тайм проведемо гірше, а виявилося, що краще. Команда вже може витримати в хорошому темпі 90 хвилин. Гравці віддихалися, зрозуміли, як потрібно діяти проти «Малаги». Голи, які ми забили, мені сподобалися, але я більше звертав увагу на помилки, які були допущені в обороні.

- Порівняно з тими ж румунськими командами, сьогодні суперник діяв не в такій грубій манері? «Малага» і сама грала, і дозволяла це робити супернику?

- Не сказав би, що суперник діяв дуже коректно, були такі моменти, що якби суддя не підсуджував... Зрозуміло, що це місцевий суддя, і він трохи підсуджував місцевій команді. Але деякі моменти потрібно було припиняти, інакше все могло завершитися бійкою. В принципі, команда давала нам грати у свій футбол, але я не сказав би, що вони десь поступалися, вони нас дуже жорстко зустрічали. Це цілком нормальна, і я б навіть не сказав, що товариська гра.

До того ж, «Малага» зараз на ходу, вона грає в чемпіонаті Іспанії, а ми поки ще тільки на підготовчих зборах. Коли граєш з командами, з якими твоя команда знаходиться приблизно в рівних умовах, сильної різниці не бачиш. А тут видно було, що команда біжить, у них в складі дуже швидкі гравці, загалом, команда на ходу. І мені приємно, що в цілому ми не поступилися.

- У цій грі гравці вашої команди втілювали на полі комбінації, які сьогодні вранці відпрацьовували на тренуваннях. Чи задоволені ви їх виконанням?

- Так, я задоволений. У першому таймі ми, напевно, просто не виконували те, що награвали на тренуваннях і сьогодні, і раніше. Я вже говорив, що зараз більше уваги ми приділяємо тактиці. Ті моменти, які ми створили в другому таймі - це спрацювали наші напрацювання. Ми й накривали краще, і атакували, і захищалися. Також мені сподобалося, що була компактність.

- У першому таймі «Динамо» намагалося довго контролювати м'яч і не піднімати його вгору...

- Перші чотири хвилини ми грали взагалі без м'яча. Тому що ми звикали до суперника. «Малага» запропонувала темп, їх команда більш зіграна, це було зрозуміло, і тому нам було дуже важко. Потім, коли взяли м'яч під контроль, грали практично весь час низом - це те, що мені сподобалося. Навіть у першому таймі при всіх своїх проблемах ми практично не поступилися. Гол, який забила «Малага» - це, скоріше, безглузда помилка, таке буває. І крім стандартів, які були у Малаги», у нас також були хороші моменти, щоб забити навіть у першому таймі.

- Це хороший менеджерський хід чи удача - домовитися про спаринг з командою, яка грає зараз в чемпіонаті, знаходиться на ходу, а не на зборах, як «Динамо»?

- Я вважаю, що це дуже хороший суперник. Багато хто говорить, що ми граємо з слабкими командами... Хоча я не назвав би слабкими командами ті ж «Стяуа» або «Динамо» (Бухарест), з якими ми грали. Просто нам вдалося домовитися з «Малагою». У них була пауза, і вони погодилися з нами зіграти. Це для нас велика удача - зіграти з іспанською командою, ще й з Прімери. До того ж, за тиждень до матчу з «Валенсією», яку за стилем гри «Малага» і нагадує.

- Багато гравців вашої команди відзначають, що раніше їм не доводилося проводити таку кількість контрольних матчів. Це ваше нововведення?

- Ми трохи розбудовуємо команду і тренувальний процес в цілому. У «Шахтаря» ця схема більш награна. Та кількість ігор, яку ми раніше грали, мені здалася недостатньою.

Зараз у нас в розпорядженні є два склади, і, в принципі, можна грати хоч кожного дня, особливо на перших зборах або на початку других.

Потрібно просто спробувати свої сили. Завтра ми проводимо матч з аматорською командою. Замість того, щоб просто тренуватися, хлопцям краще грати навіть з любительською командою. Це і більший опір, незалежно від того, аматорська команда чи ні, і більш сильне навантаження, ніж під час тренувань. Ту ж тактику будемо відпрацьовувати, навіть на цій команді.

- Сьогодні навіть перед контрольним матчем було повноцінне тренування...

- Чомусь всі кажуть, що ми відпочиваємо перед іграми - от їм і відповідь (посміхається). Насправді у нас дійсно повноцінні важкі тренування, і після цього ми граємо. Це цілком нормально.

Переклад - 1927