Олег Блохін: "В такому клубі, як "Динамо", бажання грати – подвоюється"

Динамо Київ 11 Вересня, 08:17 1013
Олег Блохін: В такому клубі, як Динамо, бажання грати – подвоюється | 19-27
Головний тренер "Динамо" Київ розповів про адаптацію новачків, тактичні дії, конкуренцію в команді та мовні питання.

Головний тренер "Динамо" Київ розповів про адаптацію новачків, тактичні дії, конкуренцію в команді та мовні питання.

У Олега Блохіна немає притензій з приводу того, коли приєднались до "Динамо" новачки:

"Я думаю, що наш президент і так зробив практично неможливе у багатьох питаннях. Переконати деяких хлопців, які довго думали над запрошенням від «Динамо», коштувало величезної праці. Хоча підготовку потрібно проходити повноцінну, але в окремих новобранців, поки йшли переговори, було по півтора місяця відпустки. Але куди ж нам було діватися? Ропочинали підготовку одні хлопці, потім приїхали збірники, а потім - нові виконавці, які по-різному вливаються в колектив і в  гру. Візьміть, наприклад, Дьємерсі Мбокані, який, як кажуть, прийшов, побачив і забив. Але це скоріше виняток з правил, адже час потрібно хоча б на те, щоб зрозуміти вимоги тренера. Повірте, і мені, і президенту хотілося б, щоб все це відбувалося швидше, але такі закони футболу, і нам їх змінити складно.".

З новачками Блохін спілкується через перекладача. Майже всі новачки знають французьку, і, фактично, з першого дня вивчатьють російську. 

"Ленс вже розуміє багато слів російською. Тут як у грі - у всіх по-різному. Дуду вже більше двох років у команді, а взагалі нічого не говорить ... Як бачите, і на це потрібен час. Поки люди до всього звикнуть - до нашого побуті, до менталітету, до харчування, врешті-решт! Ми перед поєдинком з «Дніпром» вирішили заїхати на базу не за день, а за два дні, а у них вже нерозуміння. Потрібно пояснювати, що протягом двох тижнів ми грали по два рази на тиждень, а на базі відновитися простіше, ніж у домашніх умовах. Ми ж практично одним і тим же складом виступали".

Травми, звісно, мали вплив на гру команди. Селін, Гармаш, Данило Сілва:

"На кілька матчів ми втратили Данило Сілву, надовго вибув Євген Селін, а Денис Гармаш взагалі не встиг як потрібно пограти в цьому сезоні. І якщо на флангах оборони нам ще якось вдається знаходити вихід із ситуації, то на центральному плацдармі існує найбільше питань. Награвали одне, а вийшло зовсім інше. Центральна вісь у нас дійсно поки провисає. Так, в останніх поєдинках добре себе проявив Роман Безус, який поступово починає розуміти те, що ми вимагаємо, вдало виходить на заміну, підсилює гру. Але цілісності в діях півзахисту поки немає. Ми акцентуємо на цьому увагу, намагаємося поліпшити якість даного компоненту, розуміємо наші проблеми і доводимо до хлопців ті дані, які нам надає наукова група на чолі з Олександром Козловим. Денис Гармаш тим і хороший, що бере участь у всіх атаках команди, бере гру на себе, асистує партнерам, загрожує воротам, а потім відразу вступає у відбір м'яча. Причому на будь-якій ділянці поля.

Про лінію нападу, де грають Ідейє та Мбокані:

 У нас дійсно зараз є два форварда високого рівня - Дьємерсі Мбокані і Браун Ідейє, але якщо ти їх не тренував, то не можеш уявити, як ці два форварда спрацюють в парі. Поставити обох або когось поставити відтягнутим? Встигатиме півзахист підбирати м'яч, або підуть розриви між лініями? Це потрібно вирішувати на зборах.Коли йде сезон, а ти граєш по два рази на тиждень, це дуже ризиковано.

Всі хочуть грати:

У нас більше 20-ти гравців, а на поле виходить 11. В природі будь-якого футболіста присутнє постійне бажання грати, а якщо цей футболіст виступає в такому клубі, як «Динамо», куди запрошують тільки амбітних хлопців, то це бажання завжди подвоюється. Втім, бутси у нас ніхто не жбурляє. Так, комусь не подобається, що його не поставили з перших хвилин, але ми проводимо бесіди, пояснюємо. Я все добре бачу і можу сказати, коли деякі гравці ведуть себе нормально, а деякі - ні. Зрозуміло, що молоді хлопці спокійно сидять, в очі тобі заглядають, чекають. А якщо сидить футболіст збірної, то тут вже складніше. Втім, вся ця ситуація великого занепокоєння не викликає. Скажімо так, вона контрольована з урахуванням того, що процес становлення команди не завершений.