18-й тур української Прем'єр-ліги відзначився найбільшою у поточному турнірі кількістю вилучень.
В п'яти матчах футболісти заробили шість червоних карточок. З поля вилучалися:
- Денис Васін («Чорноморець»)
- Алассан Н'Діайє («Чорноморець)
- Руслан Бабенко («Зоря»)
- Арно Гедж («Зірка»)
- Анатолій Ульянов («Сталь»)
- Сергій Яворський («Маріуполь»)
Крім того, було вилучено тренера «Сталі» Ніколая Костова.
Раніше протягом одного туру було максимум чотири вилучення. Було таке в тринадцятому турі, коли завчасно з поля йшли Артем Полярус («Олександрія»), Максим Ковальов («Зірка»), Артем Фаворов («Зірка»), Сергій Вакуленко («Маріуполь»).
Жовтих карточок у 18-му турі було показано 39. Найбільше ж попереджень арбітри винесли у четвертому турі, коли було 48 «гірчичників».
Ситуацію прокоментував суддівський експерт Мирослав Ступар.
Тур виявився надто «урожайним» в плані застосуванню арбітрами дисциплінарних санкцій. 39 жовтих, з яких дванадцять перетворилися на шість вилучень – такого у поточному чемпіонаті ще не було. І не можна сказати, що санкції – необґрунтовані. Були поодинокі випадки помилок, як, наприклад, в матчі «Чорноморець »- «Зоря», коли Васін заробив безпідставне вилучення, але в цілому арбітри санкції застосовували вірно.
Потрібно переглянути свою діяльність й тренерам. Очевидно, слабко проводиться виховна робота, а також робота з вироблення вміння правильно вести боротьбу, вступати у відбір м'яча без порушення правил. Відсутність техніки призводить до того, що футболісти діють в стилі «автогену». Найяскравіший приклад з матчів 18-го туру – Сергій Яворський.