Реальна вартість «Динамо»

Динамо Київ 8 Січня, 17:03 698
Реальна вартість «Динамо» | 19-27
Про те, як відомий німецький портал Transfermarkt розкручує власний продукт і занижує ціни на інших.

За останні декілька днів я прочитав декілька цікавих матеріалів. Сьогоднішній футбольний світ глобалізований. Та моду диктують продукти, які розкручені. Ці ж продукти працюють у власному ключі. Як визначити потенціал гравця, потенціал команди? Більшість із нас одразу включає відомий сайт і дивиться там ціну команди, статистику гравців.

Я не є виключенням. Так само користуюсь тим, що доступне. Так само оцінюю команди за загальною цифрою вартості. От Динамо коштує після відходу Віди і Ярмоленка менше 60 млн євро. Найнижча ціна за довгі роки. А головний актив зараз – Дерліс. Середня ж ціна гравця основи зараз приблизно 3 млн євро. Так, це не густо. Можна сказати більше, що це повна печаль.

Читайте також: Відхід Віди змінив лідера серед найдорожчих гравців «Динамо»

Однак, цей німецький продукт, на жаль, втрачає об’єктивність. Він не встигає за тенденціями. Точніше встигає лише у одній лізі, у своїй, у німецькій. Варто було Ярмоленку зіграти пару гарних матчів за Дортмунд і його ціна одразу підскочила на 10 млн євро. З’являється молодий гравець. Варто йому провести 10 матчів за клуб у Бундеслізі, непогано себе проявити - і його цінник одразу виростає у рази. В цьому чемпіонаті зараз дуже багато гравців, яким 18-20 років, вони проводять хто перший, хто другий сезон, а їх цінники вже настільки високі, що диву даєшся. Зрозуміло, що німці розкручують власний продукт. Щоб німецькі клуби мали можливості більше заробляти на трансферах. Відповідно занижують інші, щоб могли купувати дешевше.

Приклад Пулішича, який безумовно дуже талановитий гравець, ще рік тому він коштував 5 млн євро. Та вже до літа його ціну дотягнули до 18, а цієї осені аж до 45 млн. Але, який вклад у Пулішича у гру Дортмунда? 24 матчі, 4 голи, 1 гольова. І це атакуючий півзахисник, вартістю 45 млн євро. Те ж саме по Санчо, якому лише 17 років, він ще ніде не грав, по суті провів лише 16 хвилин у першій команді, та його цінник вже 5 млн. А до літа натягнуть до 10 точно. До чого це я? Нещодавно опублікували статистику гравців Європи по ефективності дій. Ярмоленко увійшов у десятку найефективніших гравців. Попереду нього Неймар, Мессі, Кавані, Кейн… 1,38 участі в результативній атаці за матч. Це показник топ гравця. І що? А те, що Циганков, для порівняння має 1,37. І це у 20 років. А який же цінник у Віктора? Німецький сайт, на жаль, страждає відсутністю об’єктивності. Циганков нічим не поступається Пулішичу за потенціалом, якістю гри і вкладом у перемоги Динамо. Нижчий рівень турніру? Це правда. Та різниця у ціннику у 20 разів?

У відповідь можна лише розробити власний, український продукт, підтримувати його у такому масштабі і ставити там цінники на власних, українських хлопців. Саме тому присутність у Динамо цілого ряду молодих гравців, які з 19 років вже є гравцями нац. збірної – показник потенціалу. Реальна трансферна ціна Динамо суттєво занижена. Безумовно, на сьогодні Миколенко, Шепелєв, Шапаренко, Бущан, Русин, Циганков і Бєсєдін мають безмежно занижений цінник. Основний воротар Динамо, який прекрасно провів осінь, видавши серію сухих матчів, коштує лише 300 тисяч. Що? 300 тисяч? Це серйозно?

Шапаренко, який провів цілу серію яскравих матчів, навіть на міжнародній арені у ЛЄ, він взагалі має нульовий цінник. Да зіграй так гравець з будь-якої німецької команди в ЛЄ - і наступного дня його цінник одразу став би із 6 нулями. Саме через це потенціал молодого Динамо абсолютно не оцінений. Безумовно, реальна вартість цієї команди вища за 100 млн євро. А лідери, основний актив - це якраз ця молодь, одна із найкращих у Європі. Чому? Бо вже у 18-20 років ці хлопці грають у такій команді, яка веде боротьбу за золото чемпіонату, бореться у єврокубках, мають вже матчі в офіційних турнірах за збірну України, навіть голи вже вирішальні на такому рівні мають. Вплинути на політику німецького сайту я не можу. Та можу сказати свої думки.