Як вихованець «Шахтаря» відкривав у Дубаї футбольну школу «Динамо»

Світовий футбол 26 Березня, 06:23 661
Як вихованець «Шахтаря» відкривав у Дубаї футбольну школу «Динамо»  | 19-27
Вихованець «Шахтаря» Денис Соколовський, який пограв в донецькому «Металурзі» та «Ворсклі», зараз працює дитячим тренером в ОАЕ

- Як з'явилася школа Динамо (Дубаї)?

- Так як я сам з Шахтаря, то спочатку, хотілося тут створити школу цього клубу. Мій батько спілкувався з Сергієм Палкіним, але документально цього зробити з різних причин не вийшло. Тому я зі своїм другом Євгеном Полтавцем (він керує судноплавною компанією), з яким тут познайомився, вирішили створити школу Динамо. Це бренд, який є в Києві, Москві, Тбілісі, Мінську, Дрездені, Бухаресті, знають у всьому світі. Ми зробили ліцензію, так що працюємо на законних підставах (посміхається). Є у нас і спонсор в особі компанії Interpipe.

У свою секцію ми набираємо дітей від чотирьох до 13-ти років. Є у нас ще й аматорська доросла команда Динамо (Дубаї), кольори якої в основному захищають російськомовні хлопці.

- Чи є прибутковою справу містити футбольну школу?

- Щоб створити свій бізнес в Еміратах, ти повинен купити ліцензію, зняти офіс, плюс страховка, і виходить досить-таки кругленька сума. У мене в помічниках ще три тренери, у яких є основне місце роботи, а наша школа платить фахівцям погодинно. На кожне тренування ми орендуємо футбольне поле. У підсумку витрати за рік становлять близько 40 000 доларів.

До речі, ми писали Ігорю Михайловичу Суркісу листи з проханням допомогти в плані реклами. Спілкувався я і з Андрієм Шевченком, який приїжджав в Дубаї під час зимових зборів Шахтаря. Він теж обіцяв допомогти в цьому питанні. За що я йому заздалегідь вдячний.

Що стосується прибутку, то все залежить від кількості дітей. У нас три вікові групи (U-6, U-8 і U-10) з кількістю в 70 чоловік. Тут є школи знову ж Мілана, Ювентуса, Арсеналу, де ціни за навчання на порядок вищі. Іноді люди вибирають по своєму бюджету.

У своїй роботі перш за все я акцентую увагу дітей на дисципліні. Намагаюся, наскільки це, можливо, привчати до цього і батьків (посміхається). А взагалі конкуренція тут велика. У Дубаї близько 40-ка футбольних шкіл.

- Валерія Лобановського в Еміратах пам'ятають?

- Так звичайно. Деякі батьки, які приводять дітей запитують про Лобановського. І знають, що у нього дисципліна на першому місці.