В'ячеслав Грозний: «Динамо» пішло новим шляхом. Цей шлях вимагає терпіння»

Динамо Київ 27 Березня, 10:20 643
В'ячеслав Грозний: «Динамо» пішло новим шляхом. Цей шлях вимагає терпіння» | 19-27
На думку відомого тренера, вболівальникам слід переоцінити наші можливості.

- Давайте поговоримо про стан українського футболу в цілому?

- Для того, щоб дати щодо об'єктивну оцінку стану нашого футболу, потрібно реально дивитися на речі. Дуже важливо збалансувати наші бажання з можливостями. На жаль, у деяких журналістів, уболівальників і любителів футболу завищені очікування, які не завжди відповідають реальному стану справ.


П'ять років тому у нас був чудовий національний чемпіонат. Український футбол стрімко розвивався. Але зараз, у зв'язку з політичною і економічною кризами, рівень футболу в Україні значно знизився. Це об'єктивні причини, які необхідно враховувати. Відповідно, наші запити повинні зменшуватися. Потрібно це прийняти.

- У зв'язку з цим, як оцінюєте виступ наших провідних клубів в єврокубках?

- Позитивно. І «Шахтар», і «Динамо» зіграли дуже гідно. «Гірники» дійшли до 1/8 фіналу Ліги чемпіонів, а кияни до аналогічної стадії в Лізі Європи. З огляду на рівень нашого національного чемпіонату, «Шахтар» і «Динамо» домоглися високих результатів.

Обидва наших лідери реально могли пройти «Рому» і «Лаціо». Хоча, звичайно ж, у киян шансів було небагато. Потрібно бути чесним і розуміти співвідношення потенціалу чемпіонатів України та Італії. До того ж, сьогодні поки кияни не мають такого складу, щоб на рівних боротися з провідними клубами топ-чемпіонатів.

Київський клуб відмовився від «гонки озброєнь», яка раніше була між нашими чотирма грандами. «Металіста» і «Дніпра» не стало. «Шахтар» ще тримається на своєму рівні, а «Динамо» пішло новим шляхом. Цей шлях вимагає терпіння. Але обрана дорога неодмінно повинна привести киян до гарних результатів. У «Динамо» вирішили відмовитися від дорогих придбань, дати шанс своїм вихованцям.

В'ячеслав Грозний про закінчення гонки озброєнь і нові реалії українського футболу - изображение 2

Це шлях непростий, мало хто намагається ним іти. Але я вважаю, що київський клуб вибрав дуже правильне і головне своєчасне рішення. В даний момент ця філософія повністю виправдана. Ми бачимо, як розкривається талант Віктора Циганкова. Але, напевно, ми навряд чи б побачили цей талант, якби в команді залишився Андрій Ярмоленко. Те ж саме стосується і Шапаренка з Шепелєвим. Якби не пішов Віда, не грав би Бурда. Це дуже перспективні гравці, яким потрібна зараз не тільки практика, але і відповідальність гри за першу команду «Динамо» Київ.