Офіційною датою заснування ФК «Динамо» (Київ) є 13 травня 1927 року, коли в «місті на семи пагорбах» (тоді ще не столиці України!) було зареєстроване однойменне спортивне товариство. Втім, цілий наступний рік тут культивували різні види спорту, та не ігрові. Й лише навесні наступного 1928-го в Київському пролетарському спортивному товаристві «Динамо» почали створювати саме футбольний колектив. Влітку 2007 року в газеті «Український футбол» історик Олександр Кабанець розглянув цю тему. Наведемо фрагмент його матеріалу.
«<…> Але справжнім ініціатором чи, як нині кажуть, «хрещеним батьком» створення футбольної команди «Динамо» треба вважати Сергія Арсенійовича Бармінського, який із березня 1928-го займав посаду помічника начальника Київського окружного відділу ДПУ… Саме з подачі Бармінського в ОРФК 29 березня 1928 року був направлений лист, підписаний начальником Київського окрвідділу ДПУ, головою КПСТ «Динамо» Западним С. І.

У цьому листі (див. фото) вперше з’явилося словосполучення: «футбольна команда «Динамо» Київ <…>»
Уже 5 квітня 1928-го про новостворену команду написала популярна газета «Вечірній Київ», а 1 липня динамівці провели дебютний матч у славній історії — в гостях проти збірної Білої Церкви…